چگونه برای مطالب وبسایت خود تصاویر رایگان تهیه کنیم؟

چگونه  حق استفاده از عکس های رایگان را برای وبلاگ وردپرسی خود داشته باشید؟
یک تصویر به اندازه ی هزاران کلمه ارزش دارد. به همین خاطر تمام وبلاگ نویس های سطح بالا از تصاویر برای جلب توجه و انتقال پیام هایشان بطور موثر استفاده می کنند. اغلب برای ما سوال میشود که چگونه حق استفاده از تصاویر رایگان را داشته باشیم؟ بهترین سایتهایی که بتوان از تصاویر آنها برای سایت های وردپرسی تان استفاده کنید کدامند؟ در این مقاله ما تعدادی از منابع معتبر را برای حق استفاده از تصاویر رایگان  برای وبلاگ هایتان با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانید محتوای خود را متمایز کنید.

1- stock.xchng

stock.xchng
این سایت به خاطر مجموعه ی عکس هایی که به طور مرتب دسته بندی شده و تگ شده است، مورد توجه قرار گرفته است. پیدا کردن یک عکس در این سایت آسان است. شما می توانید تصاویر را با توجه به دسته بندی هایشان جست و جو کنید. یا از ویژگی  جست و جو استفاده کنید. 
تصاویر این سایت کیفیت بالایی دارند، بنابراین می توانید علاوه بر وبسایت هایتان در ارائه ها نیز از آنها استفاده کنید. شما ممکن است با عکس هایی مواجه شوید که بطور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته اند و به راحتی قابل تشخیص هستند. 
به عنوان مثال اگر شما برای عبارت "کسب و کار" جست و جو کنید، تعداد بسیار زیادی عکس نمایش داده خواهد شد که قبلا در وبسایت های دیگر دیده اید. اما اگر برای یک عبارت خاص جست و جو می کردید، تصاویری را خواهید یافت که زیاد مورد استفاده قرار نگرفته اند.

2- Pixabay

Pixabay
این سایت انتخاب محبوبی برای یافتن تصاویر با حق استفاده از عکس های رایگان و دارای مجوز  (Creative Commons Zero) CC-0 است. این وبسایت مجموعه ی بزرگی از عکس ها را که برچسب خورده و دسته بندی شده، ارائه می دهد.
وبسایت یک جست و جوی ویژگی پیشرفته دارد که به شما اجازه می دهد دامنه ی جست و جویتان را محدود کنید. شما می توانید رنگ های غالب در تصاویر را جست و جو کنید.

3- Unsplash 

Unsplash 
این سایت یک مقصد شناخته شده برای تصاویر با کیفیت بالا دارای حق استفاده رایگان و دارای مجوز CC-0است به این معنا که در اختیار همه هستند. این سایت هر 10 روز 10 تصویر را منتشر می کند.
سایت  Unsplashویژگی های جست وجوی خوبی دارد که می تواند برای یافتن تصاویری که با تم های مشخصی مثل طبیعت، محل کار ، کار و ... همخوانی دارند استفاده شود.
این وبسایت همچنین یک افزونه در گوگل کروم ارائه می دهد برای زمانی که شما یک صفحه باز می کنید یک تصویر تصادفی در پس زمینه نشان می دهد. سپس شما می توانید آن تصویر را روی کامپیوترتان دانلود کنید.

4- PhotoPin

PhotoPin
این وبسایت به وبلاگ نویس ها کمک می کند تا تصاویر را برای استفاده در پست ها و مقالاتشان استفاده کنند. همچنین رابط برنامه ی اپلیکیشن سایت Flicker را برای جست و جوی عکس های مجوز دارخلاقانه ی مردم عادی استفاده می کند. در اینجا هم مثل جست و جوی خلاقانه ی مردم عادی بیشتر عکسهایی که شما پیدا می کنید باید به طور اختصاصی مشخص شوند. 

5- Public Domain Image (تصاویری که متعلق به همه هستند)

Public Domain Image
مجموعه ی بزرگی از تصاویر دارای حق استفاده رایگان است که می توانید با استفاده از جست و جوی ویژگی یا گشتن بین دسته بندی های تصاویر، تصویر موردنظرتان را پیدا کنید.

6- New old Stock

New old Stock
این وبسایت که بطور زیبایی اصلاح شده است عکس های محصولاتی را ارائه می دهد که اکنون جزو تصاویر متعلق به همه است. این عکس ها بطور منحصر به فردی جذاب هستند و به شما کمک می کنند نگاهی به گذشته داشته باشید.

7- Pickup Image

Pickup Image
مجموعه ي بزرگي از عكس ها و تصاوير و كليپ هاي هنري را ارائه می دهد که استفاده از ویژگی جست و جوی آن بسیار ساده است. همچنين تصاوير دسته بندي شده و برچسب خورده هستند تا پیدا کردن آنها راحت تر شود.

Public Domain Archive -8

Public Domain Archive

تركيبي از عكس هاي با كيفيت باال وحق استفاده ي رايگان را ارائه مي دهد كه هم مدرن
و هم مربوط به كالا ها هستند. مي توان با استفاده از ويژگي جست و جو يا دسته بندي ها
آن را پيدا كرد.

SplitShire -9

SplitShire

 مجموعه اي از عكس هاست كه توسط Nanescu Daniel منتشر مي شود و دارای مجوز 0-CC است. مي توانيد سايت را با استفاده از فيلتر هاي برچسب جست و جو كنيد يا تصاوير را به حالت موزائيک ببينيد. عكس هاي جديد به طور منظم در سايت آپلود می شوند.

10 - LibreShot

LibreShot

Skitter Photo -11

Skitterphoto

عكس های با رزولوشن بالا و و حق استفاده ی رايگان ارائه مي دهد. تمام تصاوير داراي مجوز 0-CC ومتعلق به همه هستند. وب سايت كار های عكاس های خودش را ارائه مي دهد. بنابراين مي توانيد عكس های كم تر استفاده شده و منحصر به فرد تری را پيدا كنيد.

Stocksnap.io -12

Stocksnap.io

يک سايت به زيبايی طراحی شده و برای استفاده آسان است كه دارای تصاوير با حق استفاده ی رايگان و داراي مجوز 0-CC است كه مي توان تصاوير را با برچسب و دسته بندی ها جست و جو كرد. همچنين می توانيد ويژگی جست و جو را استفاده كنيد.

WikiMedia Commons -13

پروژه اي از سازمان WikiMedia است كه كتابخانه ی بزرگي از تصاوير، فايل های صوتی و فايل های ويدئويی است كه مي تواند به طور رايگان استفاده شود. جست و جو در آن يا با نوع رسانه ي مورد نظر مثل تصاوير،عكس ها، طراحي ها و يا با نوع فايل موردنظر مثل صوتی، ويدئويی و تصويری انجام مي شود. همچنين جست و جوی تصاوير بر اساس مجوزشان می تواند انجام شود. تعداد زيادي از تصاوير دارای حق استفاده ی رايگان هستند كه به اين معنی است كه بدون هيچ تخصيص منبعی از آنها مي توان استفاده كرد. بعضي تصاويری كه داراي مجوز Commons Creative هستند نياز به تخصيص منبع دارند. اطلاعات مربوط به مجوز زير هر عكس را حتما بررسي كنيد.

PDPics -14

PDPics

اين سايت مجموعه ای از هزاران عكس با حق استفاده ی رايگان است. در نگاه اول ممكن است سايت پيش پا افتاده ای به نظر برسد، اما تصاوير بطور مرتبی دسته بندی و برچسب گذاری شده اند.

ShutterStock -15

ShutterStock

اين سايت رايگان نيست اما قطعا ارزش دارد تا معرفي شود. كتابخانه ی عكس ها، بردار ها و تصاويرش بسيار منحصر به فرد هستند. ما از مشتريان اين سايت هستيم و ميتوانيم در مورد كيفيت عكس ها تضمين بدهيم. به محض آن كه تصويری كه جست و جو مي كرديد پيدا شد مي توانيد آن را با يكی از برنامه های محبوب ويرايش تصويرتان برش دهيد يا ويرايش كنيد. فراموش نكنيد تا تصاويرتان را به طور بهينه سازی شده برای وب ذخيره كنيد. اين كار كمک مي كند تا سايت شما سرعت بيشتری داشته باشد.
اميدواريم با كمک اين مقاله بتوانيد عكس هاي با حق استفاده ی رايگان را براي وبلاگ خودتان استفاده كنيد.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید