چگونه ویدیو تبلیغاتی موثر بسازیم؟


 
بازاریابی ویدئویی استراتژی است که همه صاحبان کسب و کارهای کوچک باید آن را در نظر بگیرند. این نوع بازاریابی باعث افزایش فروش و شناخت برند شما می شود و علاوه بر این مشتریان شما هم ترجیح می دهند همین نوع تبلیغات را مشاهده کنند.
بیشتر افراد ترجیح می دهند به جای خواندن متن های طولانی برای دریافت اطلاعات درباره کسب و کارها، ویدئو تماشا کنند.
در حال حاضر تبلیغات ویدئویی دیجیتال یکی از بهترین روشهای بازاریابی و در واقع ترند بازار است و کسب و کار کوچک شما می تواند با یک ویدئوی تبلیغاتی در آن شرکت کند.
تبلیغات ویدئویی روشی فوق العاده برای تبدیل افراد به مشتریان بالقوه شماست و علاوه بر این، به شناخت بیشتر برند شما هم کمک می کند. بسته به نوع کسب وکار و همچنین مشتریان، می توانید ویدئو خود را در یکی از شبکه های اجتماعی قرار دهید.

چگونه تبلیغات ویدئویی موثر بسازیم؟

اکنون می خواهیم به معرفی 5 روش بپردازیم که با استفاده از آن ها می توانید ویدئوهای تبلیغاتی خود را به بهترین نحو بسازید و نتیجه ایده آل خود را کسب کنید. 
 اهمیت ثانیه های آغازین ویدیو

1.ثانیه های آغازین ویدئو را مهم بشمارید.

یکی از مهم ترین موارد در ساخت ویدئو، نحوه شروع آن است. برای اینکه مشتریان بالقوه ویدئو تبلیغاتی شما را رد نکرده و تا پایان به تماشای آن بنشینند، باید در همان ثانیه های اول توجه آنها را جلب کنید. ویدئوی خود را با جمله ای شروع کنید که  باعث جرقه ای در ذهن مخاطبان شود. برای انجام این کار می توانید ثانیه های اول ویدئو از آن ها سوال هایی درباره مشکلاتشان و مسائلی مشابه این بپرسید. همچنین می توانید تمام نقات قوت برندتان را که باعث برجسته تر شدن شما می شود بیان کنید. در برخی موارد خاص می توانید ویدئو بدون صدا بسازید اما این گونه ویدئو ها لازم است با تصاویر جذابی شروع شود تا بینندگان برای دیدن ادامه آن تشویق شده و با علاقه تا ثانیه آخر ویدئو را تماشا کنند.

2. چرا شما را انتخاب کنند؟

مخاطبان شما باید در طی تماشای این ویدئو متوجه شوند چرا باید برند شما را انتخاب کنند؟ چه چیزی باعث می شود محصولات یا خدمات شما بهترین انتخاب برای آنها باشد؟ علاوه بر خدمات عالی ، گارانتی نامحدود و یا ثبت تکنولوژی برای خلق محصولی خاص ، لازم است برای مخاطبانتان دلیل هایی بیاورید که باید شما را انتخاب کنند. تاکید بر این مورد در هنگام ساخت ویدئو و یا برنامه ریزی آن بسیار مهم است.

3.ویدئوی تبلیغاتی را زمان بندی کنید.

از طولانی شدن ویدئوی تبلیغاتی تان جلوگیری کنید اکثر تبلیغات ویدئویی آنلاین ۳۰ ثانیه و یا کمتر از آن هستند. پس در هنگام تهیه متن ویدئوتان به این زمان بندی توجه کنید. اگر هدف شما از تبلیغات ویدئویی ثبت برندتان است، در این صورت ویدئو های طولانی هم می تواند به همان خوبی عمل کند. برای مثال می توانید داستان برند و کسب  کار خود را از زبان مشتری و یا نماینده شرکت نقل کنید. در این صورت ویدئویی طولانی بسیار ایده آل است.
 توجه به زمان بندی ویدیو
 در هر صورت باید از گفتن محتوای غیر ضروری در ویدئو خودداری کنید. در واقع پیام شما باید در سریع ترین زمان ممکن به مخاطبین شما منتقل شود.

4.از call to action ها استفاده کنید .

 هدف هر نوع تبلیغی تشویق مردم به انجام عملی خاص است و در واقع می خواهیم تماشای تبلیغ منجر به انجام اقدامی خاص از سوی آنها شود. پس فراموش نکنید که در ویدئو از call to action ها استفاده کنید و با هر روشی که می توانید این کار را انجام دهید. چه از طریق صحبت در ویدئو و یا از طریق اضافه کردن گرافیک و متن به تصویر. 
ایده آل ترین حالت این است که آن را در انتهای ویدئو قرار دهید.  می توانید این کار را با گفتن جملاتی مانند کسب اطلاعات بیشتر، بازدید از وب سایت ، بهره مندی از تخفیف ها ، خرید محصولات و یا استفاده از خدمات خود انجام دهید.
 استفاده از call to action ها

5.روی نقاط قوت برندتان تمرکز کنید.  

چرا باید مخاطبان به برند شما علاقه مند شوند؟ جواب این سوال را در ویدئوی تبلیغاتی تان همراه با تاکید بر آنچه که برند شما را قوی می کند، بدهید.  به مخاطبان تان بگویید که چرا برند شما خاص و متفاوت از بقیه است و همه جواب هایی را که از این سوال ها به دست می آورید با آنها به اشتراک بگذارید. به آن ها نشان دهید چگونه مسیر موفقیت را طی کرده و همچنین نظرات مثبت مشتریان را در این ویدئو به نمایش بگذارید.توجه داشته باشید که هرچه بیشتر از مزایای کسب و کار تان بگویید، ویدئو موثر تری هم خواهید داشت.

در هنگام ساخت ویدئو تبلیغاتی چه چیزهایی را باید در نظر بگیرید؟

اکنون متوجه شده اید که چگونه می توانید تبلیغات ویدئویی موثر بسازید، اما چه چیز های دیگری برای ساخت تبلیغات خلاقانه نیاز دارید؟ در اینجا به روش های دیگری اشاره می کنیم که از طریق آن می توانید ویدئوی برای کسب و کارتان بسازید که در ذهن ها باقی می ماند.

خلاق باشید 

مخاطبان آنلاین همواره در حال تماشای تبلیغات ویدئویی هستند و در خیلی از موارد این ویدئو ها را رد می کند و از تماشای ادامه آن مصرف می شوند. پس سعی کنید فرمت و سبکی را انتخاب کنید که منحصر به فرد باشد تا آنها را وادار کند ویدئوی شما را تماشا کنند هر چقدر ویدئو شما خلاقانه تر باشد، نتیجه بهتری نسبت به سایر رقبا می گیرد.

خلاقیت در ساخت ویدیو تبلیغاتی

به حل مشکلات بپردازید 

کسب و کار شما چه مشکلاتی را برطرف می کند؟چگونه آن را برطرف می کند؟ در اصل یک ویدئوی خلاقانه بر روی مشکلات تمرکز می کند و به نحوه حل مشکل توسط آن کسب و کار می پردازد. 

متن ویدئو را از پیش تهیه کنید 

قبل از اینکه محتوای ویدئو خود را مشخص کنید، برای آن برنامه ریزی کنید. متن ویدئو را به گونه ای بنویسید که شامل تمامی موارد گفته شده باشد. بعد از انجام این کار از دوستان خانواده و همه افرادی که درک نسبتا خوبی از برند شما دارند بخواهید این ویدئو را تماشا کند. بازخوردهایی که آنها بعد از تماشای ویدئو به شما می دهند، باعث ایجاد تغییراتی می شود که ویدئو شما را بهتر و اثر بخش تر از پیش می کند.

یک پلتفرم را انتخاب کنید 

هنگامی که ساخت و ویرایش ویدئوی شما به اتمام رسید، آپلود کردن آن در یک پلتفرم خوب بسیار مهم است. در حال حاضر یوتیوب و فیس بوک محبوب ترین و قابل اطمینان ترین پلتفرم ها برای آپلود ویدئو ها هستند در نتیجه می توانید از هر کدام که می خواهید برای انتشار ویدئوی خود استفاده کنید.
تمام نکاتی که گفته شد را به خاطر بسپارید و هنگام  ساخت ویدئو تبلیغاتی برای کسب و کار کوچک تان از آن ها بهره ببرید.فرقی ندارد که هدف شما از افزایش فروش و یا ثبت برندتان نباشد ، مطمئن باشید بازاریابی ویدئویی یک استراتژی موثر برای شما خواهد بود
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید