چگونه AI تعریف ما از خلاقیت بشر را به طور کلی تغییر می دهد؟

هوش مصنوعی در حال گسترش در زندگی انسان هاست  و مرز بین ساخته انسان و ماشین در حال نابودی است. این روند منجر به تغییرات گسترده ای در نحوه درک و ارتباط با جهان می شود. در سال 2016 سیستم  DeepMind's AlphaGo  که یک بازی باستانی چینی است توانست با استفاده از اطلاعات خلاقانه خود استراتژی برنده را طراحی کند و در مسابقات جهانی را برنده شود . با وجود اینکه این سیستم سالها پیش از آن که زمان آن باشد ارائه شده بود ، اکنون AI به سرعت در حال پیشرفت است، فرایندهای خلاقانه را پشتیبانی کرده و دارای تفکر خلاق است.
در یک بازی در برابر Sedol،  سیستم 37th move گوگل رفتاری انجام داد که هیچ انسانی تصور نمیکرد. یکی از افراد برنده مسابقات Go اظهار داشته است:" این یک حرکت انسانی نیست و من  هیچ انسانی را ندیدم که این حرکت را انجام داده باشد."
اگر علاقه مند به هوش مصنوعی و موضوعات مرتبط با آن هستید پینشهاد می کنیم مقاله های زیر را نیز بخوانید:
چگونه هوش مصنوعی به پیش بینی باروری کمک می کند
هوش مصنوعی گوگل می تواند نمونه ای مانند خود و حتی قوی تر از آنچه که انسان ها ساخته اند بسازد
 AI چشم انداز جدیدی از فرصت خلاقانه را با استفاده از توانایی خود برای شناختن خلاقیت بشر از مجموعه داده های گسترده و پیدا کردن سریع راه حل هایی برای مشکلات سخت افزاری ایجاد می کند.
Daghan Cam و Michail Desyllas، بنیان گذاران AI Build که از AI برای محصولات افزودنی استفاده می کرده اند، بیان کرده اند:"ما به عنوان یک انسان توانایی بسیار زیادی برای اتخاذ تصمیم های مهم متناسب با مشکل به وجود آمده داریم. با این وجود وقتی مشکلات بزرگ تر و راه حل های انتخابی نیز بیشتر می شود، نمی توانیم بهترین و موثرترین تصمیم را اتخاذ کنیم."
اکنون AI یک راه حل کاربردی برای این موضوع است و طراحانی مانند Cam و Desyllas را قادر می سازد تا بتوانند طرح های بهتر را با سرعت بخشیدن به فرآیند فکر و افزایش گزینه های خلاقانه خود، طراحی کنند. با استفاده از AI برای بهینه سازی فرایند تولید، Ai Build از مواد کمتری استفاده می کند، نیروی کار و هزینه ها را کاهش می دهد  و در در عین حال می تواند به ساخت طرح های پیچیده ای که طراحی و ساخت آن ها ممکن نبود بپردازد. 
 خلاقیت هوش مصنوعی
AI خلاق خیلی بیشتر از ابزار workmanlike مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین AI  خلاق در نحوه تولید موسیقی نیز تاثیر گذار است و به هنرمندان توانایی درک بیشتر فرایند های خلاقانه را می دهد Harry Yeff که یک بیت باکسر شناخته‌شده است، توانسته است یک مسابقه بیت باکس را با حریف خود که در واقع سیستم هوش مصنوعی بود برگزار کند. او با استفاده از یک برنامه یادگیری عمیق صدا های خود را به ماشین یاد داده و دسته بندی کرده بود .علاوه بر آن توانسته است آهنگ خود را نیز ایجاد کند.
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید