چگونه می توان از داغ شدن تلفن همراه جلوگیری کرد؟

چگونه می توان از داغ شدن تلفن همراه جلوگیری کرد؟


 
 قطعا تلفن همراهی که بیش از حد گرم می شود، برای هیچ شخصی خوشایند نیست.  اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید با ما همراه باشید تا با نحوه کاهش دمای آن آشنا شوید.
اگر تا به حال تلفن همراه( iPhone و یا اندروید) خود را در روزهای داغ تابستان در ماشین گذاشته باشید، احتمالا متوجه شده اید که دستگاه بیش از اندازه گرم می شود. در این مواقع پیغامی هشدار دهنده نمایش داده می شود که به شما می گوید عملکرد گوشی متوقف شده است، چرا که درجه حرارت داخلی آن افزایش پیدا کرده و بسیار بالا رفته است.
 

خنک کردن گوشی داغ شده


داغ شدن تلفن همراه حتی زمانی که در حال استفاده از آن هستید، هم بسیار اتفاق می افتد. همچنین احتمال دارد درجه حرارت تلفن‌همراه شما، هنگامی که تمام روز را در ساحل و در زیر نور آفتاب بوده اید، بالا برود.
اگر در چنین مواقعی متوجه پیغام هشدار دهنده شدید که به شما می گوید تلفن همراه شما خیلی داغ شده است از کوره در نروید. کافیست به اعصاب خود مسلط شده و به دستور العمل هایی که در ادامه می گوییم عمل کنید. تنها چند دقیقه زمان کافی است تا دمای آن را پایین آورده و به دمای مناسب برگردانید.
 

خنک کردن تلفن همراه داغ شده


چگونه تلفن همراهی که داغ شده است را خنک کنیم؟
•    تلفن همراه را خاموش کنید.
•    تلفن همراه را از زیر نور مستقیم خورشید خارج کنید( برای مثال زیر حلقه قرار دهید).
•    اگر از قاب استفاده می کنید، تلفن همراه خود را از آن خارج کنید.
•    گوشی خود را داخل فریزر قرار دهید. چند دقیقه زمان کافی است و دقت کنید مدت زمان طولانی در آن جا قرار نگیرد.
•    اگر پنکه، کولر، بادبزن و یا هر وسیله دیگری که با آن می توانید گوشی را خنک کنید در دسترس است، هرچه سریع تر اقدام به خنک کردن تلفن همراه کنید. این کار فرآیند خنک کردن گوشی را سریعتر کرده و عملکرد گوشی زودتر به حالت اولیه باز میگردد.
 این اتفاق برای من هم پیش آمده است. من شخصا هنگامی که در سفر جاده ای بودم و گوشی آیفون خود را در زیر نور آفتاب قرار داده بودم، بعد از چند دقیقه متوجه گرمای بیش از حد آن شدم. بلافاصله گوشی را خاموش کرده و آن را مقابل کولر ماشین قرار دادم. تنها پس از چند دقیقه درجه حرارت گوشی به حالت طبیعی خود بازگشت.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید