شیاومی و اوپو از دوربین سلفی های زیر صفحه نمایش رو نمایی کردند

شیاومی و اوپو از دوربین سلفی های زیر صفحه نمایش رو نمایی کردند

 
در طول سالهای گذشته تولید کنندگان گوشی های هوشمند تلاش زیادی کرده‌اند تا راه‌های جدیدی را برای گسترش اندازه صفحه نمایش بدون تغییر سایز اسمارت فون ها پیدا کنند و مفاهیم متعددی در راستای این موضوع ایجاد شده است. سال گذشته Honor با استفاده از تکنولوژی Hole Punch دوربین سلفی گوشی View 20را روی صفحه نمایش آن تعبیه کرد. این روش به این صورت بود که با ایجاد سوراخی در صفحه نمایش، دوربین سلفی را در آن قرار می دادند. اما با وجود پیشرفت های زیادی که در این زمینه داشتند، باز هم متوجه تغییر رنگ پیکسل ها در اطراف دوربین سلفی می شدیم. اکنون OPPO و Xiaomi مفهوم جدیدی را برای صفحه نمایش های بدون سوراخ که دوربین سلفی زیر آن تعبیه شده است مطرح کردند. گوشی های هوشمند روز به روز در حال پیشرفت هستند و ویژگی هایی به آن ها اضافه می شود که خارج از حد تصور ما هستند. مانند گوشی های گلکسی فولد که جزئیات آن را می توانید در مقاله "گلکسی فولد زندگی جدیدی را به تلفن های هوشمند داد" مطالعه کنید.

فناوری دوربین سلفی زیر صفحه نمایش

 
 برخلاف گذشته که شاهد سوراخ های پاک شده در صفحه نمایش بودیم اکنون هیچ برشی در اطراف دوربین های سلفی وجود ندارد. بر اساس نمونه اولیه ای که در صفحه توییترOPPO نشان داده شد، دوربین سلفی در زیر پیکسل های فعال صفحه نمایش مخفی میشود. OPPO در گذشته روش های مختلفی را برای طراحی دوربین های سلفی  مورد آزمایش قرار داده است.
Brian Shenدر ویدئوی مشابه درWeibo بیان کرد   این که دوربین‌های تعبیه شده زیر صفحه نمایش دقیقا همان کیفیت دوربین های خارج از صفحه نمایش داشته باشد امری بسیار دشوار است با این حال توسعه این فناوری روز به روز در حال تکامل بیشتری است. با این حال هیچ خبری از امکان دسترسی به صفحه نمایش گوشی های هوشمند OPPO منتشر نشده است.

تکنولوژی دوربین سلفی زیر سفحه نمایش شیاومی

 
Xiamoi تلاش می کند تا این فناوری را ازOPPO سرقت کند.
 در عین حال Xiamoi  تلاش کرد با نمایش دوربین های زیر صفحه نمایش گوشی های هوشمند خود دقایقی پس ازOPPO، این فناوری را به نام خود کند. در حالی کهLin Bin  یکی از بنیانگذاران Xiamoi درWeibo اشاره که فناوری جدید نمایشگر به زودی معرفی خواهد شد، اما زمان  دقیق آن را اعلام نکرد.
Xiaomi تاکید کرد که این تکنولوژی صفحه نمایش، مالکیت مستقل آن ها است و اشاره کرد که تکنولوژی صفحه نمایش آن ها می تواند چیزی متفاوت از نمایشگرOPPO باشد.
قسمت های اطراف دوربین سلفی صفحه نمایش علاوه بر اینکه کارایی دوربین را دارند می توانند به عنوان یک لنز هم عمل کنند و همچنین تغییر صفحه نمایش صدایی را ایجاد نمی کند. درباره اینکه این قسمت از صفحه نمایش  قابلیت لمسی دارد یا نه اطلاعی نداریم اما این چیزی از هیجان ما نسبت به این تکنولوژی کم نمی‌کند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید