سریعترین قطار گلوله ای جهان رونمایی شد

سریعترین قطار گلوله ای جهان رونمایی شد

سریعترین قطار گلوله ای جهان در اخیرا در ژاپن رونمایی شد. اپراتور JR Central اعلام کرده است که قطار گلوله ای جدید پیش از المپیک توکیو راه اندازی خواهد شد که سرعت این قطار جدید در آزمایش های که صورت گرفته، به ۳۶۰ کیلومتر در ساعت رسیده است و توانسته است رکورد سرعت را در میان سایر قطار ها بشکند و از آن خود کند. این قطار که 3 سال در مرحله تولید و طراحی بوده است نخستین سفر خود را اخریا آغاز کرده است.
این قطار  اولین مدل جدید قطار گلوله ای در یکی از شلوغ ترین خطوط ژاپن در دهه گذشته است. علاوه بر آن قطار جدید طراحی شده نسبت به مدل های قدیمی تر، سبک تر است  و انرژی کمتری مصرف میکند. علاوه بر آن ویژگی های ایمنی جدیدی به آن اضافه شده تا در صورت وقوع زلزله که در ژاپن نیز عموما زیاد اتفاق می افتد، از آن استفاده شود.  
 سریعترین قطار گلوله ای جهان
 ژاپن در ماه دسامبر اعلام کرد که مدل جدید از قطار گلوله ای از سرعت رکورد ۳۶۰ کیلومتر در ساعت را  شکسته است. ژاپن تایمزاعلام کرده است که مدل N700 در ماه ژوئیه در خطوط Tokaido-Shinkansen در توکیو و اوساکا مستقر خواهد شد. این تست در مسیر بین شهرهای و انجام شد و گفته شده است که این قطار حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت را در طی عملیات های تجاری رقم زده است.
 طبق گفته بلومبرگ، اپراتور در حدود ۲۴۰ میلیارد یورو برای معرفی مجموعه قطار N700 صرف کرده و این آزمایش ها تا پایان ماه ژوئن ادامه خواهند داشت.
 شرکت راه آهن شرق ژاپن، یکی دیگر از اپراتورها قصد دارد تا بهار سال ۲۰۳۱ یک مدل جدیدی از این قطارها معرفی کند که طی عملیات تجاری قادر خواهند بود تا سرعت ۳۶۰ کیلومتر در ساعت را داشته باشند.
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید