با عجیب ترین تکنولوژی های جهان در سال 2019 آشنا شوید

با عجیب ترین تکنولوژی های جهان در سال 2019 آشنا شوید


تکنولوژی به طور مداوم در حال تکامل است اما در این بین برخی از آنها عجیب و غریب و برخی کاملا مفید به نظر می رسند به گونه ای که می توانند زندگی ما را به طور کلی تغییر دهند.
 ما به جستجوی برخی از گجت ها و ابزارهای جالب در سرتاسر جهان پرداختیم. پس با ما همراه باشید تا این تکنولوژی ها را بهتر بشناسید.
 قطره های ژله برای درمان زوال عقل

قطره های ژله ای برای افراد مبتلا به زوال عقل

قطره های ژله ای برای حل مشکل زوال عقل اختراع شدند. کسانی که مبتلا به زوال عقل هستند اغلب دچار مشکلاتی نظیر از دست دادن حافظه و مشکلات مربوط به کارهای روزمره از قبیل مراقبت های بهداشتی مانند نوشیدن آب به میزان کافی می شوند. در نتیجه بیمارانی که کمبود آب دارند، ممکن است به زودی دچار مشکلات بحرانی  شوند.
 Lewis Hornb برای حل این مشکل تکنیک های محرومیت حسی و ابزارهای واقعیت مجازی را به کاربرد تا با مشکلاتی که افراد سالمند با آن روبرو می شوند آشنا شود و سپس تحقیقاتی را آغاز کرد تا غذاهای فوق العاده آبداری برای آنها ایجاد کند.
نتیجه تحقیقات او قطرات ژله هستند. این قطره های رنگی از ۹۰ درصد آب تشکیل شده و شامل مواد دیگر برای کنترل کم آبی بدن هستند و همچنین خوشمزه و رنگی هستند تا آنها را به خوردن ترغیب کنند.  احتمالاً افرادی که دچار زوال عقل هستند به خوردن این ژله ها  نسبت به آب علاقه بیشتری نشان میدهند.
 تشخیص متن با صدای لمسی

 تشخیص متن با صدای لمسی

به نظر می رسد این تکنولوژی چندین سال پیش به وجود آمده است اما آن را برای برنامه های قوی تری استفاده میکردیم. تکنولوژی تشخیص متن با صدای لمسی، متن را هنگامی که انگشت خود را روی کلمات کتاب قرار می دهید، برای شما می خواند.  شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این وسیله چه کاربردی دارد؟ زمانی که مطمئن نیستید یک کلمه را چگونه تلفظ کنید، نیاز به ترجمه دارید و یا می خواهید مطالب بیشتری در مورد یک عبارت در یک صفحه پیدا کنید این وسیله به شما کمک می کند.به طور کلی کارهایی که وسیله انجام می دهد باورنکردنی است. در واقع این وسیله می تواند به لحاظ تئوری زندگی را برای افرادی که دید ضعیفی دارند بهبود بخشد.
 تولید جنین مصنوعی

جنین مصنوعی

پیشرفت های علمی می تواند در عین شگفت انگیزی وحشتناک باشد. جنین شناسان دانشگاه کمبریج در حال ایجاد جنین با استفاده از سلولهای بنیادی هستند.  این دانشمندان کشف کردند  اگر سلولهای بنیادی را با دقت درون هم قرار دهند ،میتوانند سلولی مشابه جنین را ایجاد کند. سازماندهی سلول ها را نشان می دهد در آینده می توانیم بدونه هیچ اسپرم و تخمک جنین مصنوعی ایجاد کنیم.
 عینک های برطرف کننده کور رنگی

عینک هایی که به افراد  کور رنگ کمک می کند رنگ ها را ببینند

کوررنگی مشکلی است که از هر ۱۲ مرد یک نفر و از هر ۲۰۰ زن ۱ نفر درگیر آن هستند. این وضعیت به این خاطر است که سلول های مخروطی شکل شبکیه به نو پاسخ داده، مغز اطلاعاتی که می بیند را تفسیر می کند و این عارضه معمولاً به خاطر یک واکنش همپوشانی به اشعه های نور است که باعث می شود تفاوت بین رنگ ها دشوار شود. 
پس از گذشت یک دهه تحقیق و آزمایش راه حلی در قالب عینک های آفتابی EnChroma به وجود آمد. این عینک ها دارای لنزهایی هستند که نورهای خاصی را به طور انتخابی برای رفع مشکل همپوشانی حذف می کنند. بنابراین اجازه می دهند افرادی که از آن استفاده می کنند رنگ ها را همانند افراد معمولی مشاهده کرده و یا حداقل دید واضح تر و یا رنگی تری نسبت به قبل داشته باشند.
 هواپیمای برطرف کننده مین

هواپیمای بدون سرنشین برای رفع  مین های کار شده در زیر زمین

تخمین زده شده است که ۶۵۰,۰۰۰ کشور چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون مین در زمین هایشان دارند که باقیمانده از چند دهه جنگ و درگیری است.  آنها سالانه بیش از 6000 تلفات داده و تصور می شود  تقریبا هزار سال طول بکشد تا همه آنها را با روشهای فعلی پاک کنند.
این همان جاییست که Mine Kafon وارد عمل می شود. هواپیماهای بدون سرنشین برای حذف مین های خطرناک ، بدون این که مردم را در معرض آسیب قرار دهند، طراحی شده اند. این هواپیماها علاوه بر اینکه برای پاکسازی زمین ها طراحی شده است هزینه های مالی و جانی را هم پایین می آورد.  هدف آن ایجاد یک جهان بهتر برای مردم  و همچنین حفظ جان آنهاست.
 چراغ های هشدار دهنده به افراد معتاد به گوشی های هوشمند

 چراغ های هشدار دهنده برای افراد معتاد به گوشی های هوشمند

اعتیاد به گوشی های هوشمند اتفاقی واقعی است و اگر خوب دقت کنید نمونه های بسیاری را در اطراف خود می بینید که بیش از حد مشغول گوشیهای هوشمند خود بودند و به خاطر عدم توجه به مسیر، آسیب دیدند.
در آلمان،Stadtwerk، یک ارائه دهنده خدمات عمومی، لامپ های هشدار دهنده در زمین و محل عبور عابران پیاده طراحی کرده است.  هدف این چراغ ها این است که توجه کاربران گوشی های هوشمند را به خود جلب کرده و زندگی آنها را نجات دهد. اگرچه این ایده ی درخشانی است، اما استفاده از گوشیهای هوشمند باید در حدی باشد که به این چراغ ها نیاز پیدا نکنیم.
 اسباب بازی برای کمک به کودکان اوتیسم

اسباب بازی که به اجتماعی کردن کودکان اوتیسم کمک می کند 

افراد مبتلا به اوتیسم از مشکلاتی مانند شرایط اجتماعی و پاسخ های عاطفی که دریافت می کنند، و یا حتی تعامل با دیگران رنج می برند. این مشکلات شامل درک حرکات و علامت چهره  می شود که می تواند مهارت های اجتماعی و پیدا کردن دوست را برای آنها دشوار کند.
Leka اسباب بازی  کوچک و چند سنسوری است که کودکان را مشغول کرده و استقلال و مهارت های زندگی را از طریق بازی های تعاملی  به آن ها آموزش می دهد. همچنین این وسیله قابل تنظیم است و با نیازهای خاص کودک تطبیق می شود.
 

پنل های خورشیدی گرم کننده زمین های یخ زدهپنل های خورشیدی که جاده ها را گرم می کنند

جاده ها در همه جا وجود دارند.  چندین محقق ایده جایگزینی جاده های استاندارد با پنل های خورشیدی فتوولتائیک پوشیده شده با شیشه را مطرح کردند. در حال حاضر این ایده در کشورهایی مانند آمریکا و فرانسه مورد آزمایش قرار گرفته است. هدف آن هم کمک به تولید برق برای شبکه ملی و همچنین ارائه راه های امن برای رانندگان است. این پنل های گرم شونده مشکلاتی نظیر یخ زدگی جاده ها در ماههای سرد  سال را برطرف می کنند و در واقع باعث امن ترشدن جاده ها می شوند.
 جاده های درخشان

جاده های درخشان

سنگاپور ایمنی عابران پیاده را با استفاده از مسیرهای درخشان در تاریکی بهبود می دهد. این جاده ها با استفاده از ترکیبی از شن، چمن، بتن و  مواد معدنی غیر سمی ساخته شدهاند. نتیجه به این صورت است نور در طول روز جذب شده و با استفاده از اشعه های UV نور را در طول شب می تابانند.
 عینک واقعیت افزوده برای افراد نابینا

عینک واقعیت افزوده که به نابینایان کمک می کند ببینند

عینک های واقعیت افزوده تکمیلی طراحی شده اند تا به افرادی که نقص بینایی دارند کمک کنند بهتر از قبل ببینند. محققان دانشگاه آکسفورد تاکنون مشغول توسعه عینک های هوشمند بودند. این عینک ها با فراهم کردن اطلاعاتی در مورد محیط اطراف، به افرادی که نقص بینایی دارند کمک می کند زندگی روزمره آنها بهبود یابد.
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید