ربات ها برای دریافت توپ همانند بازیکنان فوتبال آموزش می بینند

ربات ها برای دریافت توپ همانند بازیکنان فوتبال آموزش می بینند


 تیم Kee-hoon Kim در مرکز هوش مصنوعی و رباتیک موسسه علوم و فناوری کره(KIST) روش آموزشی را برای کنترل مقاومت ربات ها از طریق نتایج انسانی با استفاده از الکترومیوگرافی سطحی عضلات  توسعه داده اند و موفق شدند به یک ربات آموزش دهند دقیقا همانند یک بازیکن فوتبال توپی را دریافت کند. الکترومیوگرافی سطحی، سیگنال الکتریکی است که در هنگام فعالیت عضلات تولید می شود و می‌توان آن را از روی سطح پوست دریافت کرد.
 ربات هایی که اخیراً توسط کنترل جریان توسعه داده شده اند، دوره جدیدی از رباتیک بر اساس الاستیک طبیعی ماهیچه ها و مفاصل انسانی را به وجود آورده‌اند . انتظار می‌رود ربات ها و مفاصل انعطاف پذیر، قادر باشند عملیاتی مانند پرش از موانع و ورزش را همانند انسان ها اجرا کنند. با این حال تکنولوژی مورد نیاز برای آموزش چنین ربات هایی که به این شیوه حرکت می کنند تا همین اواخر در دسترس نبود.
 آموزش دریافت توپ به ربات ها
تیم تحقیقاتی KIST  اولین تیمی است که روشی را برای آموزش حرکات جدید ربات های تحت کنترل با امپدانس را با استفاده از سیگنال های عضلانی انسانی توسعه داده اند. این تکنولوژی که حرکات انسانی و انقباض های عضلانی را هم از طریق sEMG تشخیص می دهد، اکنون این امکان را برای ربات ها فراهم کرده است تا هر نوع حرکت انسانی را تقلید کنند.
تیم دکتر Kee-hoom  توانست با موفقیت و با استفاده از sEMG به ربات ها آموزش دهد تا توپ را خیلی سریع و پیش از آن که به زمین بیافتند و یا با جسمی برخورد کنند، بگیرند. یعنی شبیه به مهارت هایی که بازیکنان فوتبال کسب می‌کند.
کیم گفت: نتیجه این تحقیقات تمرکز بر آموزش مهارت های انسانی به ربات ها است که دستاوردی مهم در مطالعه تعاملات بین انسان ها و ربات هاست.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید