چگونه کودکان را از تماشای محتوا نامناسب در فضای مجازی کنترل کنیم؟

چگونه کودکان را از تماشای محتوا نامناسب در فضای مجازی کنترل کنیم؟


با توجه به نگرانی های موجود درباره تاثیر محتوای مضر شبکه های اجتماعی بر کودکان، به ابزارهای مناسب برای کنترل آن چه که کودکان می بینند توسط والدین و همچنین مدت زمانی را که آنلاین هستند می پردازیم.
یکی از راه هایی که بیشتر والدین برای جلوگیری کودکان از صرف مدت زمان زیاد در شبکه های اجتماعی انجام می دهند، تقلا و بحث برای کنار کشیدن آن ها است.
جوانان ما ساعت های زیادی را در اینستاگرام صرف جمع آوری لایک و اغلب در مقابل تهدیدات امنیتی یا بازی ها، تفکر درباره اینفوئنسرهای یوتیوب و یا گشت و گذار و گپ و گفت بین گروه های دوستی مختلف در واتس آپ می گذرانند. با این حال چگونه می توانیم آن ها را از محتوای نامناسب دور کنیم؟
نرم افزار فیلترینگ محتوا سال های زیادی است که به وجود آمده است اما بیشتر وقت ها والدین نحوه صحیح کار با آن را نمی دانند و نیاز به دریافت رمز کودکان داشتند که این موضوع باعث بحث و برهم زدن آرامش خانواده می شد.
 

نرم افزار فیلترینگ محتوا برای کودکان


اما اکنون نسل جدیدی از کنترل کننده های دیجیتال برای والدین آمده است که وعده این برنامه ها کمک به والدین برای کنترل راحت تر فرزندان است.

بریتانیا برنامه های رسانه های اجتماعی و کنترل اینترنت را برنامه ریزی و مدیریت می کند

برای مثال circle with disney، Koala و Ikydz سیستم هایی هستند که ادعا می کنند قادر هستند هر نوع وسیله دیجیتالی که در خانه شما هست را تنها با چند ضربه آرام روی اپلیکیشن هوشمند گوشی مدیریت کنند.
محصولات جدید با اتصال به روتر وایفای خانگی شما کار میکنند. درمورد برنامه Circle شما مکعب سفید رنگ را متصل می کنید و بلافاصله تمامی دستگاه های متصل اعم از تلفن همراه،تبلت، لپتاپ و هر وسیله دیگری که در خانه شما باشد را نشان داده و راه هایی برای کنترل آن ها ارائه می دهد.
 

کنترل محتوای مخرب برای کودکان


این کار می تواند کمی مشکل باشد چرا که تشخیص این که کدام دستگاه باید کنترل شود ممکن است کمی دشوار باشد. اولین بار به اشتباه دستگاه همسرم را مسدود کردم اما اگر mac آدرس هر دستگاه را مشخص کنید بعد از آن به راحتی می توانید هر ابزار را به یک دستگاه اختصاص دهید.
در ادامه می توانید فیلتر هایی را بر اساس نوع دستگاه انتخاب کنید که برای مثال محتوایی را که درباره قمار، ملاقات های عاشقانه، محتواهای صریح و ... است نمایش ندهد.
همچنین می توانید برنامه و یا سایت های خاصی را مسدود کنید و علاوه بر این مدت زمان مشخصی را برای استفاده از اینترنت تعیین کنید.
اما مسائل دیگری در ادامه استفاده از این ابزارها پیش می آید. چندی پیش دو دختر من که یکی 11 و دیگری 13 ساله است زمانیکه متوجه شدند من می توانم تمامی سایت هایی را که بازدید کرده اند مشاهده کنم، درباره نقض حریم خصوصیشان اعتراض کردند. هنگامی که به آن ها این اطمینان را دادم که این مسئله سوء استفاده نیست و تنها قصد حفظ امنیت آن ها را دارم، به نظر می رسید این قضیه را قبول کرده اند.
در نهایت با تمام این موارد نباید فکر کنیم که استفاده بدون محدودیت فرزندان از اینترنت مفید است و این مسئله نباید مانع از ادامه استفاده از این گونه برنامه ها شود.
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید