پیش بینی بلایای طبیعی به Google map می آید

پیش بینی بلایای طبیعی به Google map می آید

Map پیشتر می توانست به گونه ای مسیریابی کند تا در کمترین ترافیک بمانید و سریع ترین مسیر را به شما پیشنهاد می داد. اکنون Google Map از این هم فراتر رفته و می تواند حتی مناطقی که تحت تأثیر بلایای طبیعی بوده اند را به شما نشان دهد و  و از رفتن به این مناطق جلوگیری کرده و به شما هشدار دهد.
گوگل اعلام کرده است که به زودی ابزار بصری و هشدارهای جدیدی را در Google Maps ارائه می کند تا با تصویری نشان دادن بلایای طبیعی به جلوگیری از تلفات آن کمک کند.
 گوگل هشدارهای SOS  را در Google Maps در مکان هایی که مستقیماً با بلایای طبیعی مواجه هستند، ارائه خواهد داد که بسیار مفید است.  در ابتدا بلایای طبیعی مانند پیش بینی طوفان، نقشه های زمین لرزه و پیش‌بینی‌های سیل را ارائه خواهد شد. با این کار قادر خواهید بود تا دیدگاه خوبی نسبت به طوفان زمین ‌لرزه و یا سیل که در اطراف شماست دریافت کنید
این به روز رسانی Google Map شامل موارد زیر است:
•    یک پیش بینی طوفان که نشان می دهد در مناطق نزدیک شما خطر وقوع طوفان وجود دارد.
•    هشدار زلزله، اگر در منطقه ای زلزله رخ داده باشد، مکان وقوع زلزله و شدت آن را نشان خواهد داد.
•    پیش بینی سیل در هند، جایی که به گفته گوگل20٪ از مرگ و میر ناشی از سیل در جهان اتفاق می افتد.
بیشتر بخوانید:
سفارش غذا از طریق Google maps امکان پذیر می شود
در جایی که این اطلاعات به شما نمایش داده می شود می توانید موقعیت مکانی خود را به دوستان و خانواده ارسال کنید و یا در زمان بروز بحران این اطلاعات را به اشتراک بگذارید. بنابراین می توانید به سایر افراد اطلاع دهید تا در زمینه های مورد نیاز احتیاط کنند و از رفتن به نقاط خطرناک اجتناب کنند.
 پیش بینی بلایای طبیعی در گوگل مپ
ابزار دیگری که به طور خاص برای هند طراحی شده - که نزدیک به یک پنجم از تمام مرگ و میر مربوط به سیل در جهان در این کشور رخ می دهد - کمک می کند تا برنامه ریزی های بلایای سیل را انجام دهد. Google Map جایی که در آن احتمال وقوع سیل وجود دارد را به همراه شدت آن نشان خواهد داد. حتی اگر شما در ناحیه ای باشید که به طور مستقیم از یک فاجعه طبیعی آسیب دیده است، هنوز می توانید برای شرایط مرتبط در Google جستجو کنید.
 در تابستان امسال گوگل قصد دارد تا در Google Map خود ویژگی جدید اضافه کند که به وسیله ی آن بتوانیم مسیریابی خود را به گونه ای انجام دهید که اگر در نقطه احتمال بروز حادثه طبیعی وجود داشته باشد از رفتن به آنجا خودداری کرده و مسیر جایگزین پیشنهاد دهد.
 

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید