معرفی کامپیوتری که می تواند توسط کودکان ساخته شود

معرفی کامپیوتری که می تواند توسط کودکان ساخته شود

 
یک استارتاپ برای آموزش نسل جدید صنایع سیلیکون نوعی از کامپیوتر به نام kano را ایجاد کرده است. اولین محصول Kano سیستمی مبتنی بر Raspberry Pi است که یک کودک می‌تواند آن را بسازد.
در واقع ایده Kano این است که چگونگی کارکرد کامپیوتر ها و همچنین قطعات آن ها را به کودکان و نوجوانان آموزش دهد. این شرکت امیدوار است بتواند فرصتی را برای درک ساده سخت افزار و نرم افزار برای افراد تازه کار فراهم کند. با بازی سازی فرایند یادگیری، بعد از تکمیل هر مرحله امتیازی را دریافت کرده و همچنین در صورت برد مرحله، مدالی را دریافت می کنید. همچنین Kano ایجاد جریان و کد نویسی را به یک سرگرمی جذاب تبدیل کرده است. پسر عموی یکی از بنیان گذاران آن که 7 سال دارد، توانست کامپیوتری را تنها با کنار هم قرار دادن قطعات دقیقا مانند محصولات لگو به وجود آورد.

مدتی قبل هم مقاله ای با عنوان"معرفی کامپیوتری به نام hackaball با قابلیت پرتاب" توسط تیم ilikephp منتشر شد که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید.

Yonatan Raz-Fridman یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل اجرایی Kano گفت ما در حال ساخت  مدل جدیدی از کامپیوترها برای نسل جدید و خلاق کودکان و نوجوانان در سرتاسر جهان هستیم و این در واقع چیزی فراتر از دنیای غرب است. تصور کنید چه فرصت هایی را برای افراد به وجود خواهیم آورد تنها اگر بتوانیم تجربه ساخت کامپیوتر را به صورت شخصی برای  افرادی فراهم کنیم که تاکنون چنین چیزی را تجربه نکرده اند. چرا که افراد در حین انجام اینکار، علاوه بر یادگیری و کسب مهارت به ایده های فراوانی هم دست پیدا خواهند کرد.

کانو کامپیوتری قابل ساخت برای بچه ها

 
بسته Kano با تمام اجزای اساسی یک کامپیوتر ارائه می‌شود. تمام قطعات آن همانند بلوک ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در عرض چند لحظه کاربر به خط اتصال دستور لینوکس هدایت می شود که برای تجربه ساخت کامپیوتر است. اگرچه محصول نهایی تقریبا Mac Pro است، اما عملکرد سیستم به گونه ای است که همه چیز را از Pong گرفته تا Minecraft پشتیبانی می کند. همچنین می تواند به اینترنت متصل شود.
البته kano  به عنوان یک رایانه قوی طراحی نشده است. بلکه به معنای باز شدن یک دروازه جدید به دنیای سخت افزار و نرم افزار است که مطمئنا نسل بعدی فناوری را شکل می دهد. Kano در حال حاضردر دسترس 18000 نفر در 86 کشور مختلف قرار گرفته است و شرکت امیدوار است با انتشار عمومی این محصول را بیش از قبل گسترش دهد.
اگرچه این سیستم برای افراد 6 تا 14 ساله طراحی شده است، هر کسی می تواند برای درک مفاهیم پایه و همچنین اساسی کامپیوتر از این محصول استفاده کند. چرا که هر شخصی باید بداند کامپیوتر چگونه کار می کند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید