اینستاگرام اطلاعات کاربران را در سورس کد منتشر کرده است

اینستاگرام اطلاعات کاربران را در سورس کد منتشر کرده است


یک محقق می گوید وب سایت اینستاگرام اطلاعات مخاطبین کاربران از جمله شماره تلفن و آدرس ایمیل را در طی یک دوره حداقل ۴ ماهه منتشر می کرده است. اطلاعات مخاطبین در سورس کد پروفایل بعضی از کاربران اینستاگرام زمانی که از وب سایت وارد می شوند، نمایش داده می شود. این موضوع را David Stier دانشمند داده ها و مشاور کسب و کار می گوید. این شخص بعد از متوجه شدن این موضوع، اینستاگرام را آگاه کرد. اما هنوز مشخص نیست که چرا اطلاعات در سورس کد وب سایت قرار گرفته است.
انتشار اطلاعات مخاطبین برای هزاران کاربر اتفاق افتاد که برخی از افراد زیر سن قانونی بودند.  قرار گرفتن اطلاعات در سورس کد به هکرها اجازه می دهد اطلاعات را از سایت اینستاگرام به دست بیاورند و همچنین به آنها این امکان را می دهد ۱ دفترچه تلفن مجازی را که لیست اطلاعات مخاطبین هزاران نفر از کاربران اینستاگرام را فهرست می‌کند، جمع‌آوری کنند.
انتشار اطلاعات کاربران در سورس کد 
چنین دایرکتوری ممکن است ایجاد شده باشد. در روز دوشنبه گزارشی نشان  داد که یک شرکت بازاریابی در هند به نام Chtrbox، اطلاعات مخاطبین میلیون‌ها حساب کاربران را در پایگاه داده نا امنی ذخیره کرده است. علت تشکیل این پایگاه داده هنوز مشخص نشده است، اما جمع آوری اطلاعات از اینستاگرام بر خلاف قوانین این وب سایت است.
 Stephanie Otwayسخنگوی اینستاگرام در بیانیه گفت: اطلاعاتی که در وب سایت اینستاگرام نمایش داده شده است، اطلاعات خصوصی نبوده است.
با وجود این که اطلاعات مخاطبین کشف شده خصوصی نبوده است، اما اطلاعات مخاطبین یکی از اعضای اینستاگرام هنگامی که پروفایل خود را به بیزینسی تبدیل می‌کرد انتشار پیدا کرده است. هنگام فرایند تبدیل پروفایل، این اطلاعات را به نمایش گذاشته می شود و اینستاگرام به افراد یادآوری می کند که در دسترس دیگران قرار خواهد گرفت و همچنین به آن ها این اجازه را می دهد که اطلاعات را به روز رسانی و یا حذف کنند و در واقع مخاطب در جریان این موضوع قرار می گیرد و امر مخفی نیست. 

 انتشار اطلاعات مخاطبین در سورس کد اینستاگرام
اینستاگرام همچنین اعلام کرد: اطلاعات تماس در پایگاه داده  Chtrbox هم خصوصی نیست.  با این حال شرکت گفت Chtrbox به اطلاعات مخاطبین برخی از کاربران دسترسی پیدا کرده است و منجر به نقص قوانین اینستاگرام شده است در نتیجه اینستاگرام دسترسی آن را به پلتفرم خود قطع کرده است.
اطلاعات تماس مخاطبین همچنان در برنامه اینستاگرام در دسترس است و در واقع آدرس ایمیل و شماره تلفن کاربر را در برنامه نمایش میدهد.  با وجود اینکه این طرح ایده آل نیست اما نمایش آن در سورس کد بسیار ایمن تر است.
ممکن است فکر کنید مجرمان نمی توانند با داشتن آدرس ایمیل و یا شماره تلفن شما آسیب برساند.  اما باید بدانید سارقان هویت با ترکیب آن با سایر اطلاعات جمع آوری شده می توانند اقدام به هک کنند.
 
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید