چگونه موتور سیکلت برقی هوندا با فناوری تعادل اتوماتیک کار می کند؟

چگونه موتور سیکلت برقی هوندا با فناوری تعادل اتوماتیک کار می کند؟

 
شرکت هوندا یکی از پیشگامان توسعه فناوری جدید خودروها و دوچرخه ها است. هوندا به تازگی یک ویژگی منحصر به فرد برای موتور سیکلت های خود معرفی کرده است. موتور سیکلت جدید هوندا Honda Assist Riding نام دارد. این یک موتور سیکلت کاملا الکتریکی و برقی است و به طور مداوم موقعیت خود را ارزیابی می کند. علاوه بر این می تواند دسته موتور را هم حرکت دهد. بنابراین همواره این اطمینان وجود دارد که موتور سیکلت در موقعیت صحیح قرار می گیرد. این ویژگی به خصوص در ترافیک های سنگین اهمیت بسیاری پیدا می کند.
هوندا در نمایشگاه موتور توکیو، از موتورسیکلی رونمایی کرد که می توانست بدون راننده تعادل موتور را کنترل کند. این موتور از همان تکنولوژی استفاده می کند که هوندا در هنگام توسعه ربات انسانی اش به کار برده بود.
با ظهور این فناوری جدید مهندسین هوندا این قابلیت را در موتور سیکلت به وجود آوردند.
 

موتور تعادل اتوماتیک هوندا


خارج کردن موتور از پارکینگ به ویژه موتور سیکلت های سنگین کار بسیار سختی است. موتور سواری با سرعت کم امری چالش برانگیز است چرا که باعث کاهش تعادل می شود. این امر بسیار خسته کننده است چون موتور سوار علاوه بر وزن خود وزن موتور را هم باید تحمل کند. در نتیجه این امر باعث زمین خوردن آن ها هنگام استفاده از موتور می شود. هوندا برای غلبه بر همه این مسائل Honda Riding Assist را معرفی کرد. این فناوری کمک می کند موتور همواره در حالت ایستاده قرار بگیرد.

Honda Riding Assist چگونه کار می کند؟

برای نگه داشتن موتور سیکلت به یک دستگاه بزرگ و سنگین به نام ژیروسکوپیک نیاز دارید و همچنین همواره باید آن را کنترل کنید اما در عوض تجربه بهتری از رانندگی با موتور به دست می آورید. هوندا تصمیم گرفت از ژیروسکوپیک استفاده نکند و دستگاهی به کار برد که به اندازه یک لامپ است و می تواند بالای چرخ جلوی موتور سیکلت نصب شود. هنگامی که سیستم را روشن می کنید، موتور همواره ثابت ایستاده حتی اگر موتور سوار از آن دور شود.
 

سیستم تعادل اتوماتیک موتور هوندا


سیستم تعادل اتوماتیک همواره فعال است حتی در مواقعی که موتور سوار روی موتور نشسته است. دیگر نیازی نیست برای کنترل تعادل پای خود را روی زمین قرار دهید حتی هنگامی که نیاز به توقف کامل باشد. زمانی که با سرعت کم در حال حرکت هستید موتورسیکلت تعادل خود را حفظ می کند. از جمله کاربردهای مهم این موتور سیکلت در ترافیک شهری و یا حرکت با سرعت کم است. هنگامی که موتور سوار از موتور پیاده می شود، این قابلیت وجود دارد که موتور سیکلت شخض را دنبال کند، برای مثال تا پارکینگ به دنبال شخص بیاید.

تکنولوژی Honda Riding Assist

هوندا این تکنولوزی را از ASIMO دو پا که خود می تواند بایستد، می گیرد و Honda Riding Assist این تکنولوژی رباتیک را برای موتور سیکلت های با ویژگی تعادل اتوماتیک استفاده می کند. بنابراین به میزان زیادی امکان زمین خوردن موتورسوار در هنگام استراحت و یا توقف را کاهش می دهد. هدف هوندا این است که این تکنولوژی را بیش از این بهبود ببخشد. همچنین قصد دارد از این تکنولوژی در موتورهای بزرگ و کوچک که برای امور روزمره به کار برده می شوند، استفاده کند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید