چگونه اتومبیل های خودران جریان ترافیکی را تا 35 درصد بهبود می بخشند؟

چگونه اتومبیل های خودران جریان ترافیکی را تا 35 درصد بهبود می بخشند؟


محققان دانشگاه کمبریج، تعدادی اتومبیل بدون راننده رباتیک را برای رانندگی در مسیری با چند خط برنامه ریزی کرده و مشاهده کردند که چگونه جریان ترافیک هنگامی که یکی از اتومبیل ها متوقف می شود، تغییر می کند.
هنگامی که اتومبیل ها بدون هماهنگی با هم رانندگی کردند، هر خودرویی که متوقف می شد، خودروی پشتی آن هم مجبور بود متوقف شود و یا از سرعت خود بکاهد، همان طور که در جاده های واقعی هم اتفاق می‌افتد. در نتیجه صفی در پشت ماشین متوقف شده تشکیل شده و جریان کلی ترافیک آهسته می شد.
 

خودروهای خودران جریان ترافیکی را کاهش می دهند


با این حال زمانی که خودروها با هماهنگی یکدیگر حرکت می‌کردند، به محض این که یک خودرو متوقف می‌شد، سیگنالی به بقیه خودروها ارسال می کرد و در نتیجه  اتومبیل‌ها در خط های دیگر و در نزدیکی خودرو متوقف شده سرعت خود را کم کرده و در نتیجه خودروهایی که در آن خطی که خودرو متوقف شده بود قرار داشتند، می توانستند به سرعت خودروی متوقف شده را پشت سر بگذراند، بدون آنکه نیاز به توقف و یا کاهش سرعت باشد. مدتی قبل مقاله ای درباره اتومبیل های خودران به نام"چگونه خودروهای خودران نقاط کور را توسط هوش مصنوعی شناسایی می کنند؟" منتشر شد که پیشناد می کنیم آن را مطالعه کنید.
علاوه بر این هنگامی که اتومبیلی با راننده در میان اتومبیل های خودران در جاده قرار گرفته و با حالتی پرخاشگرانه حرکت کرد، اتومبیل های دیگر قادر بودند از این راننده دور شده و در نتیجه امنیت خودرو را افزایش دهند.
نتایج این آزمایش که امروز در کنفرانس بین المللی رباتیک و اتوماسیون در مونترآل ارائه خواهد شد، برای مطالعه این که چگونه خودروهای خودران می توانند با یکدیگر و با خودروهایی که توسط رانندگان کنترل می‌شوند در جاده های واقعی و در آینده ارتباط برقرار کنند، مفید خواهد بود.
 

کاهش جریان ترافیکی با اتومبیل های خودران


اتومبیل های خودران می توانند مشکلات زیادی را در رابطه با رانندگی در شهرها و عبور و مرور حل کنند، اما این امر نیاز به وجود راهی برای برقراری ارتباط خودروها با یکدیگر دارد.
 اگر سازندگان اتومبیل های خودران همگی اتومبیل ها را با نرم افزار مخصوص به خود طراحی کنند، باید طراحی آن به گونه‌ای باشد که بتوانند با یکدیگر به طور موثری هماهنگ شوند.
محققان کمبریج با استفاده از مدل های مقرون به صرفه ای از وسایل نقلیه تجاری موجود با سیستم های فرمان واقعی ماشین، آن را با سنسورهایی سازگار می کنند تا اتومبیل ها بتوانند از طریق wifi با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
آنها سپس یک الگوریتم تغییر مسیر را برای برای ماشین های خودمختار در جهت همکاری با خودرو ها ایجاد کردند. الگوریتم اصلی بر اساس این که انجام این کار امن باشد و یا تغییر خط منجر به حرکت سریع تر خودرو می شود، تصمیم می گیرد که ماشین باید خط خود را تغییر دهد. الگوریتم دوم به خودرو اجازه می دهد خودروی متوقف شده مقابل را تشخیص داده و فضایی را برای حرکت آزادانه خودروها فراهم کند.
Prorok گفت: طراحی ما اجازه می دهد طیف گسترده ای از آزمایش های عملی و کم هزینه روی اتومبیل های خودران انجام شود. برای اینکه اتومبیل های خودران با ایمنی کامل در جاده های واقعی مورد استفاده قرار بگیرند، ابتدا باید بدانیم که چگونه می توانند با یکدیگر در جهت افزایش ایمنی و همچنین کنترل جریان ترافیک در تعامل باشند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید