چگونه هوش مصنوعی به پیش بینی باروری کمک می کند؟

چگونه هوش مصنوعی به پیش بینی باروری کمک می کند؟


برای بسیاری از افراد، درمان ناباروری ترسناک و حتی نا امید کننده است. زنانی که با مشکل ناباروری روبه رو هستند لازم است تصمیمی بگیرند تا بتوانند از لحاظ اجتماعی، احساسی و مالی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که سهام بالا می رود، چگونه به این اطمینان می رسیم که بهترین انتخاب ها را برای خود و مشاورانمان انجام می دهیم؟ در روش های باروری و IVF هم هیچ اطمینانی از صحیح بودن روش انتخاب شده وجود ندارد.
Univfy از هوش مصنوعی استفاده می کند تا به زنان کمک کند میزان احتمال بارداری آن ها بر اساس مشخصات و بهداشت کامل فردی و داده های مرکز IVF مشخص شود. این رویکرد پیشرفت بیماران را بهبود می بخشد و زنان را به بهترین مسیر، سریع ترین روش درمانی و با هزینه و خطر کمتر هدایت می کند و در این حین هر یک از زوجین را برای بهبود و پیشرفت درمانی IVF آماده می کند. این تکنولوژی که بر اساس هوش مصنوعی است، از داده های IVF و خروجی آن برای ایجاد یک مدل پیش بینی خاص استفاده می کند.
Mylene Yao، موسس و مدیر عامل شرکت univfy می گوید: در اوایل دوران کاری به عنوان OB/GYN، متخصص ناباروری، با زنان زیادی برخورد کردم که به خاطر این که خود و یا شریکشان نمی توانست آن ها را درک کند بحث می کردند. آن ها سوال های منطقی می پرسیدند: علت به وجود آمدن این مشکل چیست؟ برای داشتن نوزاد با IVF به چه میزان شانس دارم؟ به عنوان یک پزشک پاسخ دقیق به این زنان برای انتخاب آگاهانه و به دست آوردن بهترین نتیجه بسیار دشوار است.
هوش مصنوعی به درمان ناباروری کمک می کند 
دکتر Yao و افراد دیگر تیم، در تحقیقات خود با استفاده از یادگیری ماشین دریافتند، 60 الی 80 درصد بیماران بیشتر از آنچه با روش های سنتی بر اساس سن پیش بینی شده بود، شانس باروری داشتند. تحقیقات آن ها منجر به این نتیجه شد که سن تنها 50 درصد در پیش بینی IVF موفق تاثیر دارد.
من و همکارانم مجبور به ارائه این فناوری شدیم تا IVF را مقرون به صرفه تر و موفق تر از پیش کنیم. Yao می گوید: پیش بینی دقیق IVF بر اساس مشخصات فردی به زنان و پزشکان این امکان را می دهد تا به جای پیش گرفتن یک دوره درمانی IVF، دوره های درمانی بهتری را پیش بگیرند. 

باروری مناسب هم از نظر احساس و هم از نظر مالی

مهم تر از همه نکات گفته شده، دکتر You متوجه شد می تواند مدل پیش بینی موفق IVF را برای به کار بردن برنامه های مناسب مالی و همچنین کاهش ریسک مالی استفاده از IVF استفاده کند. Univfy هوش مصنوعی و تکنولوژی مالی(FinTech) را برای پیشرفت تجربه بیمار و گسترش میزان موفقیت IVF ترکیب کردند. با استفاده از یادگیری ماشین، گزارش Univfy قبل از IVF به بیمار اطلاعات کاملی از احتمالات و میزان موفقیت این روش بر اساس مشخصات سلامت و اطلاعات شخصی او ارائه می دهد. Univfy می تواند به 80 درصد بیماران در صورتی که در طی دوره های درمانی موفق به باروری نشدند، بازپرداخت هزینه ها را تضمین کند.
علاوه بر این موارد Univfy نیاز های عاطفی بیماران را هم پاسخ می دهد و طبق گزارش های ارائه شده توسط بیماران مشاوره های بالینی به صورت رایگان انجام می شود. دکتر You گفت هدف نهایی ما این است بیماران بیشتری بتوانند با استفاده از روش IVF باردار شوند و بتوانیم دوره های IVF ضرروی را برای به حداکثر رساندن نتیجه فراهم کنیم.
 درمان ناباروری با هوش مصنوعی

کسب و کار باروری

وقتی به فضای گسترده باروری نگاه می کنیم، شاهد فراگیر شدن آن توسط سرمایه گذاران هستیم. در طی چند هفته شاهد رویداد های جمع آوری کمک مالی با افزایش 15 میلیونی هستیم که به کارفرمای کمک می کند بیشتر از باروری حمایت کنند. 
بیشتر زنان به راحتی درباره ناباروری صحبت می کنند و به دنبال درک بهتر بدن خود به جای کنترل سلامتی و باروریشان هستند. دکتر Yao می گوید این موضوع به ایجاد تقاضای بیشتر کمک کرده است
با دسترسی آسان به کالاهای مصرفی تجاری و خدمات حمایتی مانند آزمایش ژنتیکی جنینی، IVF بیشتر از قبل در دسترس قرار گرفته، مقیاس پذیر تر شده و بیشتر از قبل به موفقیت منجر می شود. از آن جایی که مراکز IVF به موفقیت زیادی دست یافته اند، ریسک سرمایه گذاری برای افزایش نوآوری های باروری به طور قابل ملاحظه ای  کاهش یافته است. سرمایه گذاران هم تا حد زیادی خواهان سرمایه گذاری در این زمینه ها هستند و می توانند آینده موفق سرمایه گذاری در این زمینه را از الان پیش بینی کنند.

آینده در دسترس همه

Yao می خواهد آینده را بسازد که در آن زنان، مردان و زوج ها، بدون در نظر گرفتن وضعیت طلاق،جنیست و گرایش جنسی، بتوانند به خدمات بهداشتی باروری دسترسی پیدا کنند. هوش مصنوعی به عنوان یک توانمند در حال حاضر تاثیر مثبتی بر اعتماد بیماران به پزشکان، دقت روش ها، مراقبت های شخصی، مقرون به صرفه بودن می گذارد.
اکنون در نقطه اوج قرار داریم، جایی که دستاوردهای دهه های تلاش در زمینه بالینی، علمی و کارآفرینی می تواند به طرز چشم گیری با تکنولوژی پیشرفت کند تا نیاز ها و خواسته های نسل ها را برآورده کند. این موضوع توسط رسانه های اجتماعی به جنبش #MeToo شناخته شده است.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید