شرکت Adobe تصاویری که با فوتوشاپ تغییر داده شده اند را توسط هوش مصنوعی تشخیص می دهد

شرکت Adobe تصاویری که با فوتوشاپ تغییر داده شده اند را توسط هوش مصنوعی تشخیص می دهد


 
هوش مصنوعی شرکت ادبی می‌تواند تصاویری که با فتوشاپ دستکاری شده اند تشخیص دهد. در دنیایی که با عکس های دستکاری شده و یا حتی  عکس هایی که افراد صورت خود را به طور کل تغییر داده اند پر شده است، Adobe بر روی یک ابزار هوش مصنوعی کار می کند که می تواند تصاویر جعلی را تشخیص دهد. خانواده Adobe و محققان دانشگاه کالیفرنیا در حال کار روی این موضوع هستند.
این شرکت بیان کرد استفاده از ویژگی Face Aware Liquify برای تغییر تصویر چهره افراد مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت Adobe در پست وبلاگ روز جمعه گفت محتوای جعلی یک مسئله جدی و فزاینده ای است که باید مورد توجه قرار گیرد و همچنین اضافه کرد می خواهد از هوش مصنوعی برای افزایش اعتماد در رسانه‌های دیجیتال استفاده کند.
محققان Adobe و Berkleye  در حال حاضر راهی برای شناسایی و حذف تصاویر ویرایش شده پیدا کرده‌اند. آن ها اظهار کردند این ابزار توانسته در ۹۹ درصد موارد تصاویر تغییر داده شده را در همان زمان  تشخیص دهد و هم چنین در مقایسه چشم های انسان ۵۳ درصد تغییرات را تشخیص داد. او همچنین گفت این هوش مصنوعی قابلیت تبدیل تصاویر به حالت اصلی خود را دارد. با این وجود این  ابزار در مراحل اولیه خود قرار دارد.
  تشخیص تصاویر دستکاری شده با هوش مصنوعی
Richard Zhang پژوهشگرAdobe  گفت ایده جهانی دکمه بازگشت برای بازگرداندن عکس ها به حالت  اولیه همچنان از واقعیت فاصله دارد. ما در جهانی زندگی می کنیم که روز به روز اعتماد به اطلاعات دیجیتالی که شاهد آن هستیم سخت‌تر می‌شود و من به دنبال تحقیقات بیشتر در این زمینه هستم. 
تصاویر و ویدیوهای دستکاری شده در سرتاسر اینترنت پخش شده اند. همانند ویدئو روز جمعه که Jon snow به خاطر فصل ۸ سریال بازی تاج و تخت عذرخواهی کرد و پنجشنبه گزارش داد که جاسوسی حساب کاربری لینکدین جعلی با استفاده از عکس تهیه شده از هوش مصنوعی ایجاد کرده تا با شخصیت‌های سیاسی ارتباط برقرار کند.
ویدیو های جعلی افرادی را نشان می‌دهند که کاری را انجام داده و یا سخنی می گویند، در صورتی که واقعیت ندارد و در واقع تصاویر متحرکی از تصاویری جعلی هستند که با برنامه هایی مانند فتوشاپ درست شده اند. نرم افزار Deepfake ویدیو های جعلی را  به گونه‌ای در اینترنت پخش کرده‌اند که تشخیص جعلی و یا حقیقی بودن آن بسیار دشوار است. 

کنگره به‌دنبال بررسیDeepfake بر اساس ویدیو های جعلی استو در این میان ترسی وجود دارد مبنی بر اینکه Deepfake می تواند اخبارجعلی کمپین ها را در طول  انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ افزایش دهد

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید