NYPD از یک سیستم شناسایی جدید برای حل پرونده های جنایی استفاده می کند.

NYPD از یک سیستم شناسایی جدید برای حل پرونده های جنایی استفاده می کند.

به گفته یک گزارشگر در واشنگتن پست، اداره پلیس شهر نیویورک از یک سیستم نرم افزاری جدید به نام Patternizr استفاده می کند که به افسران امکان جست و جو بین صد ها هزار پرونده را می دهد.
این نرم افزار در خانه ساخته شده است و به تحلیلگران اجازه جست و جو بین هزاران پرونده و یا جنایات مشابه را می دهد. قبلا آن ها مجبور بودند تا بین فایل های فیزیکی به جست و جو بپردازند. افسر از این سیستم استفاده می کند تا دو جرم را با هم مقایسه کند، به عنوان مثال،  مردی که از یک سرنگ برای دزدی دو مته در دو انبار مختلف نیویورک استفاده کرده است. Rebecca Shutt ،تحلیلگر جرم و جنایت ها، که پرونده ذکر شده را حل کرد، توضیح داد که سیستم نکاتی از بخش های مختلف پرونده بیان کرد که من نمی دانستم.
این یک سیستم گزارش جرم مانند سیستمی نیست که به دنبال پیش بینی مکانی که جرم ها اتفاق می افتند بود، بلکه سیستمی است که به کارآگاهان اجازه می دهد بین محدوده گسترده ای از داده های NYPD برای تحقیق خود جست و جو کنند. این سیستم می تواند کمک کند به منابع اضافی اطلاعات در NYPD دسترسی پیدا کنند تا وقایع مشابه در هر جایی که اتفاق افتاده است و پیدا کردن آن ها سخت است را بیابند.
پلیس نیویورک می گوید: این نرم افزار در سال 2016 در این مرکز راه اندازی شد. اما در ابتدا در  نشریه Applied Analytics با عنوان INFORMS Journal منتشر شد. به گفته Evan Levine ، دستیار مامور هیئت مدیره تحلیل داده ها در NYPD و Alex Chohlas-Wood  تحلیلگر سابق ،این مرکز دو سال را صرف توسعه این نرم افزار کرده است و ادعا می کنند که NYPD اولین مرکزی است که از چنین سیستمی استفاده می کند.
Chohlas-Wood و Levine اظهار داشته اند که آن ها 10 سال از الگو های قدیمی استفاده کرده اند تا به سیستم آموزش دهند و در این آموزش، دقیقا یک سوم الگو های قدیمی را دوباره ایجاد کرد و در 80% مواقع بخش های دیگر پرونده ها را به آن ها نشان می داد. این مرکز می گوید که این سیستم در موارد تحقیقش تعصبات نژادی را در نظر نمی گیرد.
نتایج نشان می دهد که این سیستم کمک کرده است تا برخی از کار ها در جریان تحقیق برای کارآگاهان سریع تر پیش برود، فرآیندی تقریبا خودکار که تا به امروز به صورت دستی انجام می شد.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید