4 تکنولوژی و اختراع که در زمان خود فوق العاده بودند

4 تکنولوژی و اختراع که در زمان خود فوق العاده بودند


 
در طول این سال‌ها گجت‌ها، وسایل نقلیه و لوازمی ساخته شده‌اند که تولید آنها در زمان خود تقریبا راحت نبوده است.مبتکران پیشرو، افراد باهوش و افرادی که در نسل خود ذهن خلاقی داشتند، دستگاه های فوق العاده ای را ایجاد کرده‌اند که حتی سال ها پس از پیدایش آن کسی به آنها اهمیت نمی داد.
در اینجا چند نمونه از بهترین تکنولوژی هایی که در قدیم شکل گرفتند را آورده ایم. بعضی از آن ها به طور کامل شکست خوردند. اما برخی دیگر چشم اندازی برای تکنولوژی های کنونی بوده اند که سال ها پیش، پیش‌بینی شده بودند اما هرگز به نتیجه نرسیدند.

Autoped اسکوتر autoped
Autoped چشم انداز اولیه اسکوترهای امروز است.  این اسکوتر سیستم حمل و نقل شخصی بود که در سال ۱۹۱۵ توسعه یافت. این سیستم جریان هوای خنک را تا ۱۵۵ کیلو وات برقرار می کرد و همچنین بالای ۲۰ مایل در ساعت سرعت داشت. autoped بسیار شیک و شامل برخی از ویژگی های ظریف طراحی بود که حتی در برنامه های مدرن کنونی هم دیده نمی شود. در جلو و عقب آن دو چراغ تعبیه شده بود و همچنین مجهز به بوق و جعبه ابزار بود. همچنین قابلیت این را داشت که ستون فرمان را  جمع کرده تا حمل و ذخیره آن راحت تر شود.

خدمات بازی آنلاین 

خدمات بازی آنلاین
در دوران ناپایدار اواسط دهه ۱۹۹۰، سگا در جهان بازی های ویدیویی بسیار عالی عمل کرد. در طول این دوره شرکت بازی آنلاین سرویس بازی آنلاینی را به نام کانال سگا راه اندازی کرد. این اساساً یک سیستم تولید محتوا بود. در واقع تلاش های اولیه خود را برای انتقال جریان محتوایی دیجیتال مگا درایو سگا ‌کرد.
سگا با Time Warner Cable و  TCIهمکاری می کرد تا بازی های دیجیتالی را با کابل های کواکسیال استاندارد ارائه دهد.

اولین رایانه

اولین رایانه اختراع شده
احتمالا مادربزرگ اولین کامپیوتر همین ماشینی است که مشاهده میکنید. این نوآوری اساسا یک ماشین حساب مکانیکی بود. این ماشین حساب می توانست برای محاسبه توابع ریاضی مورد استفاده قرار گیرد و به اندازه کافی جذاب بود که بتواند امتیاز بالایی از مخترع بگیرد.

 اولین اتومبیل الکتریکی

اولین اتومبیل الکتریکی
درمورد این که اولین ماشین الکتریکی را چه کسی اختراع و تولید کرد اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. اما می دانیم که آن ها در سال ۱۸۵۹ شروع به کار کردند. William Morrison اولین مورد را در ایالت متحده و در حدود سال ۱۸۹۰ تولید کرد. این خودرو می‌توانست تا ۶ مسافر را حمل کند و تا ۴ مایل در ساعت سرعت داشت. در سال های بعد از آن Detroit Electric، ۱۳۰۰ ماشین الکتریکی را تا سال ۱۹۳۹ تولید کرد. ساخت تایرهای وسایل نقلیه در زمان خود پیشرفت بسیار بزرگ محسوب می شد و همچنین انسان ها هم آمادگی زیادی برای چنین پیشرفتی نداشتند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید