روبات های سوئیسی به جای کارگران خانه سازی می کنند

روبات های سوئیسی به جای کارگران خانه سازی می کنند

باز شدن پای ربات ها به صنایع مختلف پدیده جدیدی نیست . اکنون در حوزه های مختلف از تولید بافت های ظریف نازک بدن تا تولید اتومبیل و خانه از ربات‌ها و پرینترهای سه بعدی استفاده می کنند.
اکنون محققانی در سوئیس نشان دادن قابلیت های این ماشین ها همچنان در حال رشد است و شاید در آینده ای نه چندان دور بتوانند صنعت ساخت و ساز را در قبضه خود بگیرند. آنها با کمک ربات ها و پرینتر سه بعدی خانه ای ساخته اند.

ربات خانه ساز سویسی
 استفاده از این فناوری ها سبب شد فرآیند خانه سازی با سرعت بیشتری انجام شود علاوه بر آن این شیوه به حفظ محیط زیست کمک می کند. همچنین در مقایسه با شیوه ساخت و ساز فعلی ایمن‌تر است. خانهDFAB نزدیک زویخ ساخته شده و نخستین مسکن به شمار می رود که به طور کامل با روش دیجیتالی ساخته شده است.
مساحت این خانه ۲۲۰ متر مربع است که با توجه به قوانین سختگیرانه سوئیس ساخته شده است. یکی از اعضای تیم سازنده این گروه می گوید:  این روش جدید برای معماری است. منابعی که برای ساخت خانه به کار می‌بریم یکی از منابع اصلی معماری است."
ساخت این خانه در مقایسه با نمونه‌های فعلی از ۶۰ درصد سیمان کمتر استفاده شده و سقف نیز با پرینتر سه بعدی ساخته شده است. چهارچوب چوبی خانه به وسیله ربات ها احداث شده و دیوارها نیز با توجه به حفظ محیط زیست طراحی شده اند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید