11 تغییر بزرگ اینترنت در دهه اخیر

اینترنت  راهی طولانی را با سرعت زیادی طی کرده است.دو سال پس از ایجاد اینترنت در سال 1989،چهل و دو درصد از بزرگسالان در ایالات متحده از رایانه استفاده میکردند.در سال1996، اولین تلفن همراه با دسترسی به اینترنت معرفی شد و تا سال2013، پنجاه و شش درصد از شهروندان آمریکا دارای یک گوشی هوشمند با قابلیت های اینترنتی بودند.امروزه حدود چهل درصد از جمعیت جهان دسترسی به اینترنت دارند.

برای حفظ تغییرات سریع اینترنت، شرکت میزبانی وب weebly از سایت خود برای نمایش روند رشد وپیشرفت طراحی وب و اینترنت در ده سال گذشته استفاده کرد.
حال از طریق لنز وب سایت weebly بررسی هایی را انجام می دهیم، در این جا 11 اصل را که درباره اینترنت می دانیم و فراموش کرده ایم بازگو می کنیم :

1- 2006، مای اسپیس واینترنت اکسپلورر درصدر

درسال 2006 وب یک موجود کاملا متفاوت بود. به گفته ی weebly آرزوهای اندکی برای طراحی پیچیده وب در سال 2006 وجود داشت. مای اسپیس هنوزهم یک پدیده بود و دفترکار weebly اتاق پانسیون بود.
در این زمان بسیاری از کاربران اینترنت از طریق اینترنت اکسپلورر به وب دسترسی پیدا کردند، فیسبوک فراتر از موسسات آموزشی گسترش یافت و جک دوروسی اولین توییت خود را ارسال کرد. مای اسپیس پادشاه سیستم های رسانه ای اجتماعی بود که بیش از هفتاد وپنج میلیون کاربر داشت.

 2- 2007، اپل آیفون را منتشر کرد.بذر دوستی کاشته شد

درسال2007، ایده ای که وب سایت ها باید به تلفن همراه تبدیل شوند.با انتشار نسل اول آیفون وارد بازی شد.
بلک بری در آن زمان تلفن همراه مورد علاقه افراد بود.براساس گزارش مرکز تحقیقات پیو سی وشش درصد از شهروندان آمریکایی در سال2007 اظهار داشتند که زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن همراه های بلک بری خود می کنند.

3- 2008، سنجش های مربوط به تلفن همراه همچنان ادامه دارد

درسال2008، وب توسط تلفن همراه های هوشمند با سیستم عامل آندروید و آیفون ها در دسترس قرار گرفت و صاحبان وب سایت ها متوجه شدند ک ارزش تبدیل به تلفن همراه ها را دارند.

4_2009، وب به محتوای"دریک نگاه "تبدیل می شود

درسال 2009، weebly یک وب سایت پرطرفدار داشت.
جنی امیک مدیر طراح سایت weebly بیان می کند: اطلاعات سایت استاتیک دیگر کافی نبود و قریب به اتفاق افراد دارای اطلاعات یا افق دید وسیع این سایت را به سرعت ترک کردند. هم چنین بیان کرد: ما تلاش کردیم یک فضای دیجیتال ک محرک وجذاب باشد را ارائه دهیم که با این حال بسیار ساده و آسان بود.
در سال2009،شصت ونه درصد از افراد ایالات‌متحده برای اطلاع درمورد رکوداقتصادی، رقابت رسانه های چاپی و تلویزیونی به اینترنت مراجعه می کردند. توییتر رکورد یک سال را شکست، ارزش یک میلیارد دلاری را به دست آورد و فیسبوک بیش از200 میلیون کاربر جدید اضافه کرد.

5- 2010،آغاز ورود تصاویر

درسال 2010، اشتراک گذاری تصاویر در رسانه های اجتماعی معرفی شد.
دو رسانه ی pinterest و instagram راه اندازی شد که اهمیت تصاویر آنلاین را نشان دادند. کاربران وب نیز به این برنامه ها علاقه مند شدند بر این اساس که سی وپنج درصد از دارندگان تلفن همراه مجهز به برنامه های برجسته سال 2010 بودند.

6- 2011،مجوز LTE برای دسترسی سریع تر

در سال 2011، LTE با سرعت بیشتر فعالیت خود را ادامه داد که باعث افزایش سرعت اینترنت و افزودن جزئیات بیشتر به وب سایت ها شد.
درسال 2011 گوگل پلاس راه اندازی شد و به صد میلیون کاربر رسید ک سهام آن LinkedIn در بورس اوراق بهادار نیویورک عرضه شد.

7- 2012،سال توسعه فیسبوک

درحالی که وب سایت weebly بین سال های 2011 و 2012 تغییرات اندکی را نمایش داد، این سال،سال فیسبوک بود.
درسال 2012، فیسبوک به یک میلیون کاربر رسید و instagram را خریداری کرد و دوباره اهمیت اشتراک آنلاین تصاویر را یادآوری کرد.همچنین شبکه اجتماعی در NASADQ شروع به کار کرد.

8- 2013، عرضه تصاویر به طور رسمی دراینترنت

درسال2013، تصاویر اصیل محبوب شدند.برای مطابقت با این روند وب سایت weebly به طور چشمگیری تغییر یافت تا عناصر بصری و عکاسی برجسته را نیز شامل شود. امیک بیان می کند: رایج ماندن یک اصطلاح نسبی در طراحی وب است و این بستگی عمیقی به مخاطبانی دارد که شما برای آن ها طراحی می کنید.

9- 2014، ما به داشتن تجربه همه جانبه معرفی شده ایم

درسال 2014 weebly یک وب سایت همه جانبه با تجربه ای همه جانبه طراحی کرد.با این تحول گرافیست ها یک داستان چندلایه را برای رایج شدن طرح خود بیان کردند.
همچنین درسال 2014 استفاده دستگاه های تلفن همراه از وب به میزان بیست و پنج درصد و تبلت ها به میزان پنجاه و سه درصد افزایش یافت.

10- 2015، به عهده گرفتن پیمایش و تعامل سایت ها

درسال 2015 وب سایت ها ذهنیت فوق العاده را کنار گذاشتند. (محتوای مهم در بخش های بالاتر صفحه قرار گرفته است بنابراین شما مجبور به پیمایش نیستید.) و به خوبی این فعل و انفعال ایجاد شد.
وب سایت weebly این روند را دنبال کرد، و به سمت همه جانبه تر شدن با اجبار بازدیدکنندگان به جست وجوی فعال محتوا گام برداشتند.
امیک می گوید:طراحی نیاز به متداول شدن دارد اما در دسترس بودن یا نبودن افراد باعث تصمیم گیری های مهم بر پایه تک بازدید می شود.

11- 2016، جایگاه فعلی ما

در آخر به چه نتیجه ای می رسیم؟وب سایت weebly  از فیلم های پس زمینه استفاده می کند که از محبوبیت بالایی در سال2016 برخوردار شدند. همچنین از گرافیک متحرک و تایپوگرافی در صفحه اصلی خود استفاده می کند. 
روند سال 2015 برای داشتن فرمت های تعاملی وب سایت های پیمایشی در اوایل این سال پیگیری شد.
امیک می گوید:در سال2007 حدود سیصدوپنجاه هزار نفر از طریق صفحه اصلی سایت ثبت نام کردند.حال در سال2016 ما نزدیک ب چهل میلیون نفر هستیم.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید