ربات جدید باغبان به مبارزه با آفات می پردازد

ربات جدید باغبان به مبارزه با آفات می پردازد

Tertill یک روبات خورشیدی و مقاوم در برابر آب و گرد و غبار است که میتواند کار باغبانی را هر روز برای شما انجام دهد و علف های هرز را از بین ببرد. باغبان ها می توانند با کمک Tertill مزارع و باغچه های یکنواخت و بدون هیچ گونه علف هرز داشته باشند. همچنین باغبان های مزارع ارگانیک می توانند نفس راحتی بکشند و خیالشان از اینکه مزرعه خالی از هر گونه علف هرز و یا مواد شیمیایی است در تمام فصول سال راحت باشد. در واقع ربات طراحی شده تا از مزارع در برابر علف هرز مراقبت کند و همچنین میزان بارش و نور آفتاب را نیز بررسی کند.
 ربات باغبان

Tertill چگونه کار می کند؟

این ربات ساخته شده تا در باغ شما زندگی کند و مانع ایجاد علفهای هرز شود. در واقع با استفاده از عناصر منحصر به فرد و انواع سنسورها روزانه داخل باغ گشت میزند و  با کندن علفهای هرز مانع ایجاد علف هرز در باغ می شود. این ربات با استفاده از طناب که در زیر آن قرار گرفته علف های هرزیکه در هنگام گشتن درون باغ در زیر دستگاه قرار بگیرند را در می آورد. از آنجایی که این کار را هر روز انجام می دهد معمولا علف های هرز کوتاه هستند و می تواند همه آنها را تشخیص دهد و از بین ببرد.
 ربات باغبان جدید
در بیشتر باغ ها تنها با استفاده از یک ربات میتوانید از نبود علف هرز مطمئن شوید اما اگر باغ شما بزرگ است بهتر است تعداد بیشتری تهیه کنید. از آنجایی که Tertill  مجهز به سیستم four-wheel-drive است میتوانم در روی خاک ، شن و ماسه مالچ حرکت کند و همچنین موانع را نیز رد کند. برای جلوگیری از خروج این ربات از داخل باغ باید حداقل یک حصار کوچک در دور باغ داشته باشید

Tertill چگونه تفاوت علف هرز و گیاه واقعی را تشخیص میدهد ؟

Tertill  روش بسیار ساده ای دارد : علفهای هرز معمولا کوتاه و گیاهان معمولا بلند هستند. معمولا گیاهان به اندازه بلند هستند تا به سنسور های قرار گرفته در جلوی این روبات برخورد کنند که این عمل باعث دور شدن ربات از آن ها می شود و اگر تشخیص دهد که علف هرز است، آنها را از بین می برد. همچنین وسیله ای طراحی شده که تا زمانی که گیاهان به اندازه کافی بلند شوند، دور آن ها قرار گرفته تا مانع از بین بردن آنها توسط Tertill شود. وقتی این ربات به این وسیله نزدیک میشود آن را تشخیص داده و دور می شود و به این ترتیب از نابودی گیاهان در حال رشد جلوگیری می شود.
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید