معرفی کفش های هوشمند سامسونگ در سال 2019

معرفی کفش های هوشمند سامسونگ در سال 2019

کفش هوشمند سامسونگ به احتمال زیاد در CES 2109 معرفی می شود. چندین سال است که سامسونگ در حال کار روی سنسورهای مختلف ورزشی در لباس ها و کفش ها بوده است و به نظر می رسد این شرکت احتمالا آماده انتشار مجموعه ای از سنسورها برای کمک به ورزشکاران حرفه است تا بتوانند همواره در اوج باقی بمانند.
در ماه آگوست امسال؛ مجموعه C & T سامسونگ حق اختراع دو طرح را در KIPO کره ثبت کردند. این اختراع در تاریخ 27 دسامبر سال 2018 ثبت شد و تصاویر مختلفی از کفش های هوشمند را نمایش می دهد که سنسورهایی در پشت آن ها تعبیه شده است. 
کفش های هوشمند سامسونگ مدل A 
کفش های ثبت شده سامسونگ از مواد چرمی و مصنوعی ساخته شده است. در مدل A که در تصویر مشخص شده است، می توان کفش هوشمند را تنها با کشیدن زبانه روشن و خاموش کرد و در واقع سنسور در  این مدل با کشیدن زبانه به بالا فعال می شود. در مدل B هم سنسور مانند مدل A در پشت کفش تعبیه شده است با این تفاوت که سنسور دیگر کشیدنی نیست و باید آن را باز کنید. 
 کفش های هوشمند سامسونگ مدل B
این کفش ها قابلیت شمارش قدم هایی که ورزشکار طی کرده است را دارند. علاوه بر این امکان اندازه گیری فشار خون که در این کفش وجود دارد، به شما این اطمینان را می دهد که در سلامت کامل قرار دارید.
سامسونگ قبلا هم یک لباس هوشمند با سنسور لمسی تولید کرده بود که توسط ورزشکاران هلندی برای ورزش های المپیک زمستانی مورد استفاده قرار گرفت. آزمایشگاه خلاق سامسونگ، Lofit، کفش های هوشمند را برای بازیکنان گلف را عرضه کرده بود که قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند را داشت.
در حال حاضر اطلاعات زیادی از قابلیت های این کفش های هوشمند وجود ندارد اما احتمال دارد برای استفاده از این کفش ها برنامه ای را تهیه کنند تا ورزشکاران و افراد دیگر بتوانند به راحتی به تناسب اندام ایده آل خود دست یابند. همچنین احتمال دارد برنامه ای هوشمند توسط هوش مصنوعی وجود داشته باشد، به صورتی که مربی بتواند در تمامی لحظات از جمله دویدن های طولانی مدت از موقعیت و شرایط ورزشکار آگاهی داشته باشد. 
زمان دقیق عرضه این کفش ها به بازار و همچنین قیمت آن ها مشخص نیست، اما از طرح ثبت شده این کفش ها مشخص است که در اولویت توسعه قرار گرفته اند و در آینده شاهد آن ها خواهیم بود.
 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید