معرفی اولین دوچرخه مجهز به دستیار شخصی الکسا

معرفی اولین دوچرخه مجهز به دستیار شخصی الکسا

طبق گفته آمازون، Cybic اولین شرکتی است که دوچرخه های مجهز به الکسا را ارائه می دهد. این دوچرخه های هیبریدی و غیر الکتریکی قرار است تابستان امسال در بریتانیا عرضه شوند و پس از فروش اولیه آن، شاهد عرضه آن ها در بازار های جهانی خواهیم بود.
دوچرخه های متصل به الکسای Cybic، دارای یک صفحه نمایش رنگی کوچک هستند که در وسط فرمان دوچرخه قرار گرفته اند و دارای اسپیکر و مجموعه ای از میکروفون ها نیز هستند. در زمان رونمایی از این دوچرخه به نظر می رسید شنیدن پاسخ های الکسا در آن کمی مشکل به نظر می رسد. اسپیکر دوچرخه آنقدر آهسته بود که صدا شنیده نمی شود. با این حال ممکن است با امکان اتصال هدفون های بلوتوثی به این دوچرخه، مشکل آن برطرف شود. علاوه بر آن، اتصال به اینترنت نیز دچار مشکل بود. دوچرخه Cybic می تواند از طریق تلفن همراه یا سیم کارت های Vodafone همراه با بسته های اینترنت سه ساله به اینترنت متصل شود. در محیط نمایشگاه و در زمان رونمایی از آن که امکان اتصال به اینترنت به خوبی مهیا نبود، دوچرخه تلاش می کرد تا پاسخ ها را سریع ارائه کند. اما برای مثال در پاسخ به تیتر خبرهای امروز در نهایت پس از 2 دقیقه پاسخ داد. اهمیت پاسخ سریع و در لحظه آن بسیار زیاد است چرا که اگر بخواهیم دو دقیقه صبر کنیم تا پاسخ آن را بشنویم، بهتر است دوچرخه را متوقف کنیم و از گوشی هوشمند خود استفاده کنیم تا اینکه منتظر پاسخ الکسا باشیم.

بیشتر بخوانید:

چگونه موتور سیکلت برقی هوندا با فناوری تعادل اتوماتیک کار می کند؟
 دوچرخه متصل به الکسا cybic
در نزدیکی محل اتصال فرمان به بدنه دوچرخه، سه دکمه قرار گرفته است. در صورتی که دوربینی را از طریق بلوتوث یا وای فای به دوچرخه وصل کنید، می توانید با فشار دادن دکمه دوربین، شروع به تصویر برداری کنید. دکمه دیگری نیز برای روشن و خاموش کردن چراغ های جلو و عقب دوچرخه قرار گرفته است. همچنین دکمه ای برای قفل کردن چرخ عقب دوچرخه و اطمینان از پارک آن وجود دارد. این دوچرخه از GPS نیز استفاده می کند.
 دوچرخه مجهز به الکسا
محصول الکتریکی Cybic با یک باتری و سیستم موتور الکتریکی ارائه می شود تا به کمک پاهای دوچرخه سواران بیاید و حرکت دوچرخه را سریع تر و بهتر کند. هرچند که نوع موتور و سیستم آن تایید نشده است، اما با توجه به نوشته “Bafang M500” روی پدال ها، احتمال می رود از یک موتور 250 وات و باتری 450 وات ساعتی شرکت Bafang در آن استفاده شده باشد.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید