5 نکته ای که باید قبل از فروش دستگاه های هوشند بدانید

5 نکته ای که باید قبل از فروش دستگاه های هوشند بدانید

 
امروزه با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی هر ساله افراد زیادی موبایل و یا لپتاپ هایشان را به فروش می گذارند تا سری جدید و تکنولوژی بالاتر آن را خریداری کنند. فروش دستگاه های هوشمند از راه های مختلفی می تواند انجام شود ، اما نکاتی وجود دارد که باید پیش از فروش دستگاه های هوشمند به آن توجه کنید.
بیشتر مواردی که به آن اشاره میکنیم مربوط به لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند است، اما بعضی از این نکات برای فروش فناوری های دیگر هم مفید است. بهتر است قبل از اینکه دستگاه های هوشمند خود را به فروش بگذارید ابتدا چک لیست زیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه مواردی که باید قبل از فروش انجام دهید را سپری کرده و اشتباهی مرتکب نشوید.

1.به میزان کافی از دستگاه عکس بگیرید

عکس های گرفته شده علاوه بر اینکه به خریداران نشان میدهد چه چیزی را از آن خود میکنند ، می توانند بیمهای برای دستگاه شما باشند. چراکه آنها می توانند شرایط دستگاهی را که به فروش گذاشته اید نشان دهند. تمامی علامت ها و یا در صورتی که ساییدگی وجود داشته باشد در عکس مشخص می شود. پس اطمینان حاصل کنید که از تمامی زاویه ها عکس گرفته اید به خصوص اگر آسیبی وجود داشته باشد.
 در برخی از مواقع خریداران متقلب دستگاه سالمی را که برای آنها ارسال کرده اید با نمونه معیوب همان دستگاه تعویض میکنند و به جای دستگاهی که از شما گرفته اند، نمونه معیوب را به شما پس داده و از شما می خواهند مبلغ پرداخت شده را بازگردانید. پس اگر از دستگاه خود عکس نداشته باشید احتمال این روش کلاهبرداری بسیار بیشتر میشود. علاوه بر این، بنا به دلایلی که گفته شد توجه داشته باشید که هنگام ارسال دستگاه شماره سریال آن را هم علامت زده و در جایی یادداشت کنید. این روش امنیت زیادی را برای شما فراهم می کند تا اگر فرد متقلبی دستگاه اورجینال شما را با دستگاه دیگری تعویض کرد ، از این فریب مطلع شوید.
گرفتن عکس های متعدد از دستگاه 

2.پشتیبان گیری از همه اطلاعاتی که به آن نیاز دارید

پشتیبان گیری کار سختی است، اما سختی آن به اندازه از دست دادن فایل های مهم و یا عکس های خانوادگی با ارزش تابستان گذشته نیست. با بهبود پهنای باند و سرعت تلفن های همراه و همچنین دسترسی گسترده به سرویس های cloud، این کار آسان تر از همیشه است پس هیچ بهانه ای برای انجام دادن آن نیاورید.
قطعا اطلاعات مهم مثل عکس ها یا صفحاتی که در آن حساب‌های مالی خود را انجام می دهید فراموش نمی کنید، اما ممکن است پشتیبان گیری از چیزهای کم ارزش مانند مکالمات پیام رسان ها، عکس هایی را که در شبکه‌های اجتماعی ارسال کرده اید، مواردی را که در مرورگر خود ذخیره کرده اید و همه چیزهایی که در حافظه cloud شما ذخیره نشده است، را از یاد ببرید. با وجود برنامه ها و سرویس های مانند google drive، iCloud و Dropbox لازم است قبل از ریست کردن دستگاه و فروش آن چک کنید که آخرین همگام سازی انجام شده باشد.
 پشتیبان گیری از همه اطلاعات

3.پاک کردن برنامه های گوشی

هر شخصی که قصد فروش دستگاه هوشمند خود را داشته باشد اطلاعات و اسناد روی آن را در جای مطمئنی ذخیره میکند. اما ممکن است برنامه ها و اپلیکیشن های روی آن را پاک نکند.
یکی از قابلیتهای بسیار مهمی که امروزه مایکروسافت ، اپل و گوگل برای ما فراهم کردهاند و باعث می شود برنامه ها و نصب مجدد آنها بسیار آسان تر انجام شود، cloud است.  اما به این معنی نیست که از پاک کردن اپلیکیشن های روی گوشی صرف نظر کنیم.
همچنین از نظر امنیتی هم مهم است تا حد امکان نرم افزار ها و حساب های وب حذف  شوند. نرمافزارهایی مانند iTunes و فتوشاپ در تعداد دستگاه هایی که می توانید از آنها استفاده کنید محدودیت دارند. در بیشتر موارد حتی پس از این که دستگاه خود را فروخته اید می توانید از اکانتهای خود خارج شوید، در هر صورت مطمئن شوید که این کار را حتما انجام دهید.
 پاک کردن تمام برنامه های گوشی

4.تمیز کردن دستگاه

ممکن است تمیز کردن دستگاه هوشمند همانند پشتیبان گیری از داده ها، کار خسته کننده ای به نظر برسد. به ویژه اگر بخواهید یک محصول با ارزش بیشتر را با یک محصول با ارزش کمتر جایگزین کنید. اگر از ما بپرسید تمیز کردن دستگاه بخش مهمی از فرآیند فروش است که نباید از آن صرف نظر کنید.
تمیز کردن دستگاه اول و مهم تر از همه تاثیر بسیار زیادی در قیمت و همچنین جذابیت آن دارد.گرد و غبار و خاک می تواند دستگاه شما را قدیمی تر و یا کم قدرت تر از آنچه که هست نشان دهد. همچنین تمیز کردن دستگاه باعث می شود هر گونه علائم و آسیب هایی را که پیش از آن متوجه آن نشده اید، پیدا کنید و آن را به لیست خود اضافه کنید. هرگونه نقصی باید از پیش اعلام شود حتی اگر روی قیمت نهایی محصول شما تاثیر بگذارد. این کار نگرانی های شما را کاهش می دهد و علاوه بر این، چنین مواردی ارزش فریب دادن افراد را ندارد.
نیاز نیست یک بعد از ظهر کامل را به همراه تعداد زیادی از شوینده ها صرف تمیز کردن دستگاه خود کنید. ۱۵ دقیقه زمان به همراه یک پارچه مرطوب کافیست. اما میزان ضد آب بودن دستگاه را از پیش چک کنید.
دستگاه های هوشمند را تمیز کنید 

5.پاک کردن کامل اطلاعات

مطمئنا نمی خواهید که صاحب جدید موبایل و یا لپ تاپ شما به عکس های تعطیلات و یا مسافرت ها و همچنین حسابهای کاربری توییتر شما دسترسی داشته باشد. توجه کنید که دستگاه شما اطلاعات زیادی را در خود حمل می کند و پاک کردن درست و کامل آن بسیار مهم است.
خبر خوب این است که این کار دشوار نیست و بسیار ساده تر از آنچه که فکر می کنید انجام می شود. تولید کنندگان و توسعه دهندگان دستگاههای هوشمند از قبل به این گونه موارد فکر کردهاند و پیشبینی کرده اند که ممکن است دستگاه های هوشمند خود را به افراد دیگری بفروشیم. بازگرداندن به تنظیمات کارخانه روش خوب و موثری برای پاک کردن تمامی اطلاعات روی گوشی و یا لپ تاپ است.
 
بازگرداندن به تنظیمات کارخانه

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید