5 وسیله جالبی که با پرینتر های 3 بعدی چاپ شدند

5 وسیله جالبی که با پرینتر های 3 بعدی چاپ شدند


 
پرینترهای سه بعدی خیلی سریع تر از آنچه که فکر می کردیم بهره برداری شد و امروزه در خانه ها و فروشگاه های آنلاین و یا حتی سوپر مارکت هایی که خدمات سه بعدی ارائه می دهند وجود دارند.  نتیجه آن وجود شی های عجیب و خارق العاده ای است که توسط پرینترهای سه بعدی چاپ شده اند. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله"پرینتر های 3 بعدی IKea برای افراد معلول" را هم مطالعه کنید.
 افراد در خانه می توانند فایل های خود رو دانلود و یا طراحی کنند و آن ها را به صورت  شیء های پلاستیکی پرینت بگیرند. این راه حلی آسان و ارزان برای جایگزین کردن قطعاتی مانند اسباب بازی ها و یا حتی مبلمان در خانه است.
پس از آن پرینترهای سه بعدی فلزی آمده‌اند که همان کارایی مدل های ارگانیک را دارند. این مدل ها معمولا توسط شرکت‌ها و یا دانشگاه استفاده می‌شود و وسایلی مانند اسلحه و حتی اندام های انسانی را ایجاد می کنند. پرینترهای سه بعدی غذایی هم امکان چاپ شیرینی و حتی وعده های غذایی مناسب را فراهم می کنند.
چاپگرهای 3D کمک می کنند که محصولات به طور سریعتری در بازار ظاهر شوند. زیرا مدل های ارزان تر و ساده تری توسط آن تولید می شود. با این پرینترها، ماشین و حتی خانه هم به صورت سه بعدی چاپ شده است. اگرچه که این فناوری هنوز در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد اما ممکن است در آینده بتوانیم به مقیاس بزرگتری از تولید اشیا با پرینترهای سه بعدی دست یابیم.
در حال حاضر طیف گسترده ای از محصولات که توسط پرینترهای سه بعدی چاپ شده اند را گرد هم آورده ایم.

عضوهای مصنوعی جایگزین اندام های انسان

چاپ سه بعدی یک فناوری نسبتاً هیجان‌انگیزی است که نه فقط در ایجاد ابزارها و یا ابزارهای جدید کمک می کند، بلکه می تواند در زمینه پزشکی هم بسیار مفید واقع شود.این تکنولوژی در سال‌های گذشته پیشرفت های زیادی در زمینه بیوچاپ داشته است. این تحقیقات شامل چاپ سه بعدی برای تعمیر و بازسازی بافت، تعویض اندام، پیوند کلیه و حتی پیوند قلب است.
Organovo در این تکنولوژی پیشگام بوده و توانسته کبد و حتی کلیه را با پرینترهای سه بعدی ایجاد کند که می تواند  به درمان نارسایی های ارگان های بدن کمک کند. این فناوری بسیار شگفت انگیز و نجات دهنده جان انسان است .

اعضای مصنوعی با پرینترهای 3 بعدی 

باسازی نوک توکان

پرینترهای 3D کاربردهای بالقوه بسیار عالی دارند. این فناوری علاوه بر اینکه به زندگی انسان کمک می کند می تواند برای بهبود  مشکلاتی که حیوانات با آن درگیر می شوند هم موثر باشد. برای مثال نوک شکسته ی پرنده توکان با استفاده از پرینتر های سه بعدی بازسازی شد.
 

بازسازی نوک پرنده با چاپگرهای 3 بعدی

آثار هنری چاپ شده برای نابینایان

اشیایی که توسط پرینترهای سه بعدی چاپ شده اند زندگی را در سرتاسر جهان به روش‌های بسیار متفاوتی تغییر می دهند.  افرادی که نابینا هستند نمی توانند آثار هنری را مانند سایر افراد درک کنند. اما با استفاده از پرینتر های سه بعدی می تواندن این آثار را لمس کرده و در نتیجه مانند سایر افراد آنها را حس کنند.
 

آثار هنری چاپ شده با پرینتر های 3D برای نابینایان

وسیله متحرک برای سگ

این عکس ثابت می کند که پروتزهای سه بعدی و کمک های متحرک فقط برای انسان ها نیستند. متاسفانه این سگ قدرت پاهای خود را از دست داده است اما با این چرخ سه بعدی چاپ شده می‌تواند تحرک خود را باز یابد. 
 

وسیله متحرک برای سگ با پرینترهای 3D

اولین خانه چاپ شده با پرینترهای سه بعدی در جهان

در سال ۲۰۱۴ یک شرکت خصوصی چینی کهWinSun نامیده می‌شود، اولین خانه چاپ شده سه بعدی را ساخت. برای ایجاد یک خانه، ۴ پرینتر سه بعدی بزرگ به کار برده شد تا لایه های بتنی را برای ساخت دیواره ها ایجاد کنند. گفته شد که این روش چاپ سه بعدی فوق العاده ارزان بود و همچنین به خاطر نیروی انسانی کمتر به کار برده شده، هزینه ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرد. 
 
اولین خانه چاپ شده با فناوری 3بعدی

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید