هوش مصنوعی می تواند تشخیص PTSD باشد


 این مطالعه که در 22 آوریل در مجله افسردگی و اضطراب منتشر شده، نشان می دهد که یک ابزار هوش مصنوعی می تواند با 89 درصد دقت صداهای افرادی که به PTSD مبتلا هستند را در میان سایر افرادی که سالم هستند، تشخیص دهد.
Charles R. Marmar، استاد و رئیس گروه روانپزشکی دانشکده پزشکی نیویورک می گوید:"یافته های ما نشان می دهد که ویژگی های مبتنی بر گفتار برای تشخیص این بیماری می تواند مورد استفاده قرار گیرد و با پیشرفت و اعتبارسنجی بیشتر ممکن است در آینده نزدیک در کلینیک به کار گرفته شود." 
بیش از 70 درصد از بزرگسالان در سراسر جهان در یک لحظه در زندگی خود یک حادثه تهاجمی تجربه می کنند و تا 12 درصد از مردم در برخی از کشورهای در حال مبارزه با PTSD هستند. کسانی که این شرایط را تجربه کرده اند، احساس ناراحتی مداوم و شدیدی دارند که در اثر یادآوری مداوم یک حادثه به وجود می آید.
 تشخیص بیماری PTSD با هوش مصنوعی
نویسندگان این تحقیق می گویند تشخیص PTSD اغلب توسط مصاحبه بالینی و یا خود ارزیابی گزارش می شود که منجر به تلاش برای توسعه شاخص های قابل مشاهده، قابل اندازه گیری و نشانه های فیزیکی PTSD  می شود و بسیار شبیه به ارزش های آزمایشگاهی برای شرایط پزشکی است اما پیشرفت آن بسیار آهسته است.
نحوه یادگیری
 در تحقیق حاضر، تیم تحقیقاتی از تکنیک آماری یادگیری ماشین که جنگل های تصادفی نام دارد، استفاده می کنند. این تکنیک توانایی یادگیری نحوه طبقه بندی افراد بر اساس نمونه ها را دارد. چنین برنامه های هوش مصنوعی قوانین "تصمیم" و مدل های ریاضی را ایجاد می کنند که تصمیم گیری را با دقت بیشتری  به عنوان مقدار داده های آموزشی افزایش می دهد.
برنامه های جنگل های تصادفی الگو های خاص از ویژگی های صوتی را با PTSD مرتبط می کند، از جمله بیان واضح تر و صدای بی جان که مدت طولانی درتشخیص PTSD مفید گزارش شده اند. در حال حاضر این مطالعه مکانیسمی راکه پشت PTSD قرار دارد را مشخص نمی‌کند. اما تئوری آن این است که ضربه ها و جراحت ها موجب تغییر مداری مغز می شوند که احساسات و تنش های عضلانی را تحت تاثیر قرار می دهد که این بر صدا شخص تاثیر می گذارد.
سخنرانی، یک کاندیدای جذاب برای استفاده در یک سیستم تشخیص خودکار است. شاید در آینده بخشی از برنامه PTSD گوشی‌های هوشمند باشد چرا که می‌توان آن را ارزان، از راه دور و بدون واسطه عرضه کرد.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید