7 روش طراحی برتر رابط کاربری محبوب کاربران در سال 2019

رابط های كاربری مطلوب برای سال 2019 ؟!  انگار همین دیروز بود. سالی آغاز شد و به اتمام رسید. در این مقاله قصد داریم تا موضوعات جذاب ماههای اخیر 2018 را ببینیم و روش های طراحی كاربری در سال 2019 را پیش بینی خواهیم كرد.
ما به طور کلی 7 گرایش طراحی رابط كاربری كه قطعا در سال 2019 عضو جدانشدنی hc دنیای وب خواهند بود را انتخاب كرده ایم.

در ادامه این موضوعات را بررسی می كنیم:

 • چه عواملی در طراحی های كاربری2019 تاثیر گذار خواهند بود؟
 • هفت گرایش برتر برای طراحی كاربری در سال2019

ما میخواهیم این رابط های كاربری نه فقط از نظر ظاهری بلكه از نظر كارایی هم رضایت كاربران را جلب كنند. تركیب منطقی این گرایش ها كاربران را راضی تر خواهد كرد و موفقیت محصول شما را بالاتر خواهد برد.

چه عواملی در طراحی های كاربری2019 تاثیر گذار خواهند بود؟

محیط فناوری شده ی اخیر همیشه بر گرایش های طراحی رابط كاربری تاثیر گذاشته است. ببینیم تا به حال در سال 2018 چه اتفاقاتی افتاده است.

تغییر در روش اولیه طراحی

روش اولیه طراحی برای محصولات دیجیتال امسال تبدیل به یک ویژگی ثانوی شده است چون این طراحی باید زندگی مردم را بهبود بخشد و به اهداف كسب و كار كمک كند. 
در 2019 خواسته های كاربران بیش از پیش برآورده خواهد شد. این گرایش ها صفحات را بر اساس سرعت، طراحی های ساده ی صفحات با صفحه بندی های نامتقارن و از همه مهم تر برای استفاده در موبایل اولویت بندی می كنند. كاربران اولیه ای که از دستگاههای جدید در حال ظهور برای دیدن یک سایت یا اپلیكیشن استفاده می كنند، هدف این كار هستند. 

گوشی های موبایل با لبه های منحنی

بیشتر گوشی های موبایل لبه های تیز ندارند و این موضوع طراحی رابطشان را تغییر داده است كه باعث چالش های زیادی برای طراحانی كه عناصر لبه تیز در طراحی رابط كاربری و اپلیكیشن هایشان استفاده می كنند، شده است. پس بدون صحبت بیشتر می دانیم كه روش های طراحی 2018 برای سال 2019 هم باقی می مانند:

1- تایپوگرافی و داستان گویی

نمونه تایپوگرافی مناسب

سال آینده ، داستان گویی درباره ی تجربیات دیجیتالی قطعا موضوعی باب روز خواهد بود.
تایپوگرافی به تنهایی می تواند تصاویر سلسله مراتبی قوی ای بسازد و  به عنوان یك عنصر بسیار حیاتی رابط كاربری نقش مهمی را در به وجود آوردن تجربیات كاربری فراهم آورد. 
استایل  متنی به تنهایی جوابگو نیست. كپی رایت عنصر مهمی برای یك تجربه ی كاربری خوب است.

2- تصویر و گرافیک های متحرک

استفاده از تصاویر متحرک در رابط کاربری

به عنوان یكی از گرایش های 2019، انیمیشن های كوچک محبوبیت زیادی به دست آورده اند. چون به مشتریان كمک می كنند تا عناصر كاربری را در صفحه بهتر تشخیص دهند. بعد از اینكه كاری توسط كاربر انجام گرفت، تصویر با بازخورد خود نقش مهمی را انجام میدهد تا به كاربر اطمینان بدهد كاری كه انجام داده واقعا انجام گرفته است.
تصاویر دستی یا دیجیتالی در سال 2018 نقش مهمی را بازی كرده اند. فرم های رایگان، طراحی های تراز نشده و عدم تقارن های وسیع نه تها باعث می شوند تا چارچوب ها فراواقعی جلوه كنند بلكه محیطی دوستانه و دعوت كننده به وجود می آورند.
بعلاوه، برای این كه این صفحات جلوه بیشتری كنند، این تصاویر اغلب با حركات پیچیده همراه هستند.
این پویایی توجه كاربر را بیشتر جلب می كند و در یک نگاه محصولی را كه كمپانی به فروش می رساند معرفی میكند. افزودن یک تصویر جذاب به سایت یا اپلیكیشن امكان ساختن شخصیتی را می دهد كه آن را در خاطره ها ثبت می كند.

3- رنگ ها،گرادیان و اثر هم پوشانی

نمونه ای از گرادیان در طراحی وب

 یكی از روش های كه در آینده ی نزدیک محبوب تر خواهد شد اثر هم پوشانی شامل رنگ، متن و تصویر است. هم پوشانی ها می تواند احساس فضا داشتن و یك رابط ساختار یافته تر را خلق كنند.
بخاطر تصاویر مدرن با رنگ آمیزی بهتر از همیشه، گرادیان ها با قدرت بیشتری در 2018 برگشتند. سال آینده احتمالا رسانه های زیادی با رنگ های جسورانه و گرادیان های تركیب شده ی شفاف خواهیم داشت. 

می توانیم آنها را همه جا ببینیم: تصاویر، عناصر رابط كاربری  و متن. ما گرادیان را دوست داریم چون به چارچوب ها واقعیت و عمق می بخشند انگار در رنگی واقعی هستند. عناصر با گرادیان طبیعی تر هستند. 
مردم بیشتر و بیشتر از رنگ های جسورانه استفاده می كنند چه به صورت تک رنگ و چه تركیب شده. از طریق متنهای بیش از حد بزرگ طراحان دریافته اند كه بازی رنگ بیش از حد را محدود كنند. این كار كاربران را كمتر به عناصر ثانویه منحرف می كند و باعث می شوند روی آن چه می خواهند تمركز كنند.

4- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در رابط کاربری

 در سالی كه پیش رو هست، تكنولوژی هوش مصنوعی پیشرفت شگفت انگیزش را نشان خواهد داد. این پیشرفت باعث تعامل با ثبات تر و آرامتر خواهد شد. تا سال 2020، صوت نزدیك 50 درصد پرسش های موتورهای جست جو را انجام خواهد داد. 
ربات های چت و رابط های كاربری ارتباطی نیز بسیار متداول خواهند شد. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بهبود خواهد یافت و ربات های چت را باهوش تر خواهد كرد. بنابراین بسیاری از سایت ها و اپلیكیشن ها ارتباط صوتی را برای تجربه ی افزوده استفاده می كنند.
ربات ها روی تمام سیستم ها به طور فزاینده ای قرار گرفته اند.  ماننده دستیار خودكار گوگل، رابط های كاربری صوتی هوشمند خانگی مثل google Home و Alexa  در آمازون.دستیاران مجازی مثل siri در Apple و ربات ها در صفحات كمكی مشخص.

5- واقعیت مجازی

واقیت مجازی

واقعیت مجازی نقش مهمی را در گرایش های رابط كاربری دارد و میتوان آن را به خاطر اثری كه روی كاربران دارد، اینترنت تجربه ها نامید.
از واقعیت مجازی در درمان ترس ها یا آموزش برای افزایش تعامل با دیگران استفاده می شود. قطعا سال2019 هم سال درخشانی برای این تكنولوژی خواهد بود.

6- واقعیت افزوده

واقعیت افزوده

 طراحان برای این كه فراتر از رابط های كاربری منحصر به صفحه ی نمایش بروند و تعاملات فیزیكی را هم وارد كار كنند از از واقعیت افزوده استفاده می كنند. این تكنولوژی طلایه دار طراحی های رابط كاربری در دوران مدرن است.
در سال 2019، گرایش های طراحی وب همگی سعی بر این دارند تا قالب های معمول را در هم بشكنند و خارج از چارچوب های متداول فكر كنند. باید رابط های كاربری معمول را كه در صفحه ثابت هستند فراموش كرد و به تعامل هایی فكر كرد تا حس دنیای واقعی را به وجود بیاورند.
گوگل و اپل پلتفرم های واقعیت افزوده شان را ازخیلی وقت پیش معرفی كرده اند: ARCore و AEKit تركیبی از دنیای واقعی و دیجیتال.

رابط های كاربری واقعیت افزوده روش های مختلفی دارند:

 • اشیای مرتبط با دنیای مجازی ، اشیای مرتبط با دنیای واقعی كه که با یکدیگر تعامل دارند.
 • چسبیده به صفحه ی نمایش جایی كه كاربر می تواند دوربین را در وضعیتی خاص قرار دهد.
 • مربوط به دنیای واقعی كه از محیط فیزیكی پیرامون استفاده می كند.

بنابراین باید با دقت درباره ی محتوا و عملكرد تجربیات واقعیت افزوده فكر كنیم.

7- گرافیك های سه بعدی

گرافیک های سه بعدی

بازار انبوه اخیرا تقاضای كمی برای این تكنولوژی داشته است و برای وب سایت ها كمی غیر معمول به نظر میرسد. با این حال عناصر سه بعدی مخصوصا ارائه شده برای یک چارچوب، در لیست مربوط به گرایش های طراحی رابط كاربری 2018 به طور بر جسته مورد توجه قرار می گیرند.
هزینه ی تولید این تصاویر بالاست و همچنین زمان زیادی برای بارگذاری می گیرند که البته هیچ كس دوست ندارد منتظر بماند و كاربران سرعت می خواهند. هر عاملی كه باعث كاهش سرعت شود دلسردی كاربران را به دنبال خواهد داشت.

اما از این تكنولوژی نمی توان دلسرد شد. در Faux-3D اشیا اگرچه از نظر نور و سایه چندان مطلوب به نظر نمی رسند اما سه بعدی به نظر می رسند.

خلاصه: رابطهای كاربری 2019

 1. تایپوگرافی و داستان گویی: این روش فقط برای به وجود آوردن تصویر برند شما نیست بلكه با استفاده از آن می توان داستانی خلق كرد كه كاربران را در خود غرق كند.
 2. تصویر و گرافیک های متحرک: به عنوان یكی از روش های سال2019، انیمیشن های كوچك محبوبیت زیادی به دست آوردند و كمك می كنند كاربران عناصری را كه می خواهند با آنها تعامل كنند راتشخیص دهند.
 3. رنگ ها،گرادیان و اثر هم پوشانی: یكی از روش های كه در آینده ی نزدیك محبوب تر خواهد شد اثر هم پوشانی شامل رنگ، متن و تصویر است. هم پوشانی ها می تواند احساس فضا داشتن و یك رابط ساختار یافته تر را خلق كنند.
 4. هوش مصنوعی: در سالی كه پیش رو هست ،تكنولوژی هوش مصنوعی پیشرفت شگفت انگیزش را نشان خواهد داد. این پیشرفت باعث تعامل با ثبات تر و آرا متر خواهد شد. تا سال2020، صوت نزدیك 50درصد پرسش های موتور های جست جو  را انجام خواهد داد.
 5. واقعیت مجازی: این ابزار نقش مهمی را در گرایش های رابط كاربری دارد و میتوان آن را  به خاطر  اثری كه روی كاربران دارد،اینترنت تجربه ها نامید.
 6. واقعیت افزوده: طراحان برای این كه فراتر از رابط های كاربری  منحصر به  صفحه ی نمایش بروند و تعاملات فیزیكی را هم وارد كار كنند از این تكنولوژی استفاده می كنند. این تكنولوژی طلایه دار طراحی های رابط كاربری در دوران مدرن است
 7. گرافیک های سه بعدی: بازار انبوه اخیرا تقاضای كمی برای این تكنولوژی داشته است و برای وب سایت ها كمی غیر معمول به نظر میرسد.با این حال عناصر سه بعدی مخصوصا ارائه شده برای یك چارچوب ، در لیست مربوط به گرایش های طراحی رابط كاربری 2018 به طور بر جسته مورد توجه قرار می گیرند.

در پایان، طراحان رابط كاربری/تجربه ی كاربری نیاز دارند خلاقیت و نوآوری داشته باشند. در حالیكه این رویا را داریم تا كار منحصر به فردی انجام دهیم ، پیش رفتن مطابق با آخرین به روز رسانی ها و تطبیق یافتن با آنها همچنان سخت و دست نیافتنی است

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید