اخبار فناوری

image

فناوری شناسایی صورت چه مشکلاتی دارد؟

هرچند استفاده از فناوری شناسایی صورت در آمریکا توسط مراجع قضایی تایید شده و پلیس نیز در بعضی ایالت ها و شهرها از آن استفاده می‌کند، اما آزمایش جدید نشان می دهد این سیستم ها چندان معتبر نیستند و حتی ممکن است که سیاستمداران را با مجرمان اشتباه بگیرند.

image

چگونه می توان مغز انسان را هک کرد؟

در این جهان مغز انسان پیچیده ترین ساختاری است که شناخته شده است. اما با استفاده از سیگنال های الکتریکی می تواند ارتباط برقرار کند و آخرین فناوری می تواند این کد پیام ها را بخواند و در نهایت رمزگشایی کند. اندامهای مصنوعی می توانند از طریق مغز و با استفاده از ایمپلنت ها کنترل شوند.

image

ضربان قلب مکان شما را لو می دهد

در دنیای دیجیتالیزه امروزه مخفی کردن هویت کار آسانی نیست. فناوری شناسایی چهره و اثر انگشت به راحتی هویت او را افشا و در نتیجه ردیابی او را تسهیل می‌کنند. اما به تازگی پنتاگون روشی نوین برای ردیابی افراد ابداع کرده که دقت آن ۹۵ درصد است.

image

هوش مصنوعی می تواند تشخیص PTSD باشد

 این مطالعه که در 22 آوریل در مجله افسردگی و اضطراب منتشر شده، نشان می دهد که یک ابزار هوش مصنوعی می تواند با 89 درصد دقت صداهای افرادی که به PTSD مبتلا هستند را در میان سایر افرادی که سالم هستند، تشخیص دهد.

image

ال جی از نخستین ربات های محافظ مبتنی بر شبکه 5G رونمایی کرد

این ربات ها به گونه ای طراحی شده اند تا انبار ها و سایر مکان ها را بگردند و هر چیزی را بخواهیم پیدا کنند.ال جی با شرکای کره ای SK Telecom برای این پروژه همکاری می کند. ال جی در حال برنامه ریزی برای ساخت ربات های مستقل مبتنی بر شبکه ابری است که به شبکه  5G SK Telecom متصل می شود و به روز رسانی ویژگی های ربات ها در این شبکه دانلود می شود.

image

چگونه دانشمندان با استفاده از هوش مصنوعی رعد و برق را پیش بینی می کنند؟

در اوایل ماه ژوئن، سرویس هواشناسی آلمان ۱۷۷000رعد و برق را در آسمان شب چند روز پیش اعلام کرد. چندین نفر توسط بادهای پر سرعت و باران های سنگین آسیب دیدند. Deustcher Wetterdients و دانشجو دکتری خود،Christian Schön ، همراه با سرویس ملی هواشناسی آلمان

image

با اپلیکیشن Your Phone app اعلان های گوشی اندروید خود را بر روی لپ تاپ مشاهده کنید

اکنون با دریافت این به روزرسانی بر روی گوشی هوشمند خود این برنامه به مراتب هوشمندانه ‌تر عمل خواهد کرد و تمامی اطلاعیه هایی که در گوشی تلفن همراه خود دریافت می کنید را به شما نشان خواهد داد. می توانید پیام های نوشتاری را بخوانید و به آن ها پاسخ دهید، عکس ها را در کتابخانه دستگاه خود مشاهده کنید و حتی فایل ها را بکشید و رها کنید.

image

آیا هوش مصنوعی میتواند بیماری های نادر را تشخیص دهد؟

هوش مصنوعی می تواند برای تشخیص بیماری های نادر موثرتر و قابل اطمینان  تر باشد. یک شبکه عصبی به طور خودکار تصاویر پرتره را با داده های ژنتیکی و مشخصات بیمار ترکیب می کند. نتایج این تحقیق در مجله Genetics in Medicine ارائه شده است.

image

ربات ها برای دریافت توپ همانند بازیکنان فوتبال آموزش می بینند

 تیم Kee-hoon Kim در مرکز هوش مصنوعی و رباتیک موسسه علوم و فناوری کره(KIST) روش آموزشی را برای کنترل مقاومت ربات ها از طریق نتایج انسانی با استفاده از الکترومیوگرافی سطحی عضلات  توسعه داده اند و موفق شدند به یک ربات آموزش دهند دقیقا همانند یک بازیکن فوتبال توپی را دریافت کند.

image

بررسی کولون ها برای تشخیص اولیه بیماری به وسیله یک ربات کوچک امکان پذیر شد

مهندسان نشان داده اند که از نظر فنی می‌توان یک ربات کپسولی کوچک را برای گرفتن عکس های میکرو التراسوند در داخل کولون ها استفاده کرد. این دستگاه به عنوان یک sonopil شناخته شده است و می‌تواند جایگزین معاینات آندوسکوپی که یک روش تهاجمی به حساب می آید و بسیار سخت و دردناک است بشود.

image

بیشترین ابزارهای اینترنت اشیا که توسط هکرها مورد حمله قرار می گیرند

دوربین های امنیتی متصل به اینترنت بخش مهمی از دستگاه‌های اینترنت اشیا را تشکیل می‌دهند که همواره در تهدید هکرها قرار دارند. تحقیقات شرکت سایبری امنیتی بر روی دوربین های امنیتی ۴۷% از دستگاه‌های آسیب‌پذیر نصب شده در شبکه‌های خانگی این موضوع را نشان می دهند.

image

Google Drive در حال آزمایش حالت ذخیره سازی آفلاین در گوگل کروم است

گوگل درایو در حال تست قابلیت ذخیره به صورت آفلاین PDF ها، تصاویر ، برنامه های مایکروسافت آفیس و سایر فایل هایی که شامل گوگل نیستند هست. گوگل در حال حاضر اپلیکیشن هایی به جز اپلیکیشن های گوگل را برای آزمایش و بررسی حالت آفلاین در نسخه بتا پذیرفته است.

image

والمارت برای جلوگیری از سرقت از AI استفاده می کند

طبق گفته LeMia Jenkins، سخنگوی  والمارت، این شرکت سرمایه گذاری واقعی را برای اطمینان از ایمنی مشتریان و همکاران خود انجام می دهد. طی سه سال گذشته، این شرکت بیش از نیم میلیارد دلار برای جلوگیری و کاهش سرقت ها سرمایه گذاری کرده است.

image

معرفی کامپیوتری که می تواند توسط کودکان ساخته شود

یک استارتاپ برای آموزش نسل جدید صنایع سیلیکون نوعی از کامپیوتر به نام kano را ایجاد کرده است. اولین محصول Kano سیستمی مبتنی بر Raspberry Pi است که یک کودک می‌تواند آن را بسازد. در واقع ایده Kano این است که چگونگی کارکرد کامپیوتر ها و همچنین قطعات

image

معرفی استارتاپ گوگل به نام Dunzo

در حدود ۴ سال پیش یک سرویس نسبتا ناشناخته تلاش می‌کرد وظایف مختلفی را که مردم از طریق گروه های واتس اپ انجام می دادند، انجام دهد. این سرویس در حدود یک سال ادامه پیدا کرد و همزمان بنیانگذاران آن را به آرامی روی تکنولوژی برای ساخت نسخه رسمی تر آن کار می کردند.