شرکت وال مارت قصد دارد تعداد زیادی ربات را به جای کارمندان خود استخدام کند

شرکت وال مارت قصد دارد تعداد زیادی ربات را به جای کارمندان خود استخدام کند

امروزه ربات ها به طور چشم گیری در حال پیشرفت هستند و با ورود به همه زمینه ها در حال انجام امور و جایگزین شدن انسان ها هستند. Walmart نیز از این امر دور نمانده و قصد ارائه ربات هایی را دارد که بتوانند جایگزین افراد برای نظافت فروشگاه ها شده و همچنین عملیات دیگری را نیز انجام دهند.
Walmart گفته است که پس از 360 آزمایش اولیه روی ربات های تمیزکننده درفروشگاه خود در ایالات متحده آمریکا، هم اکنون قصد به کارگیری ربات ها در بیش از یک سوم از فروشگاه های خود (1860) در ماه فوریه آینده است.
بحث به کارگیری ربات های تمیزکننده تنها به معنی استفاده از آن ها برای انجام امور نظافتی نیست بلکه این شرکت ربات های دیگری را نیز برای کاربردهایی از جمله اسکن کردن موجودی قفسه ها در 350 فروشگاه استفاده می کند. این ربات ها که Auto-S نام دارند قادر خواهند بود اقلام موجود در قفسه های فروشگاه را اسکن کرده و از در دسترس بودن آن ها و عدم اتمام موجودی، قرار گرفتن در قفسه صحیح و همچنین درست بودن قیمت درج شده روی آن ها بررسی و از صحت آن اطمینان حاصل کنند. 
 ربات های تمیز کننده والمارت
اما walmart می گوید این تنها نظافت کف فروشگاه نیست که به ربات ها نیاز دارد بلکه به معنی اضافه کردن ربات های خالی کننده بار سریع است که با ربات های اسکن کننده نیز در ارتباط هستند.
با توجه به 1200 فروشگاه، ماشین جدید تمامی جعبه ها را به محض این که از کامیون تحویل بار تحویل گرفته می شوند اسکن کرده و آن ها را بر اساس طبقه بندیشان مرتب می کند. با توجه به گفته walmart انجام تمامی این امور یک سوم گذشته زمان صرف می کند.
این شرکت می گوید تمام این موارد بخشی از برنامه مدرن سازی فروشگاه ها است که همچنان در حال پیشرفت است و تلاش می کند با شرکت های آنلاین همچون آمازون رقابت کند.
معرفی نیروی کار رباتیک برای محل کار مانند فروشگاه ها که توسط walmart  ارائه می شود، حرکت تازه ای نیست، اما احتمالا روندی است که در دهه های آینده شاهد آن خواهیم بود چراکه ربات های خدماتی به آرامی در حال ورود به زندگی انسان ها هم در خانه ها و هم در خرده فروشی ها هستند.
 ربات های کارمند وال مارت
اگرچه ربات ها به زودی جایگزین تمام افراد نمی شوند اما آن ها انجام کارهای خسته کننده ای که به راحتی قابل برنامه ریزی هستند را در دست می گیرند و این تاثیر بسیار زیادی روی نیرو کار به خصوص در پایین ترین سطح مقیاس خدماتی از جمله افراد نظافت کننده دارد.
واکنش گروهی افراد به این قضیه تاکنون دیده نشده است و همانطور که در جنبش های تغییر صنعت در گذشته نیز شاهد بودیم با از دست رفتن مجموعه ای از شغل ها مجموعه جدیدی جایگزین آن شده است.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید