اسپیکر های هوشمند حملات قلبی را هشدار می دهند

اسپیکر های هوشمند حملات قلبی را هشدار می دهند

همان طور که می دانید الکسا و یا اسپیکر های هوشمند دیگر می‌توانند کاربران را بشنوند. اما آیا می دانستید که این اسپیکر های هوشمند می توانند علاوه بر آن که صدای شما را بشنوند تنفس شما را تجزیه و تحلیل کنند و  اگر حمله قلبی به شما دست داده است از آن باخبر شوند؟
جالب است بدانید که دانشمندان دانشگاه واشنگتن معتقد اند که اسپیکرهای هوشمند می‌تواند در زمانی که احتیاج به کمک دارید با اورژانس تماس بگیرند. 
دانشمندان این دانشگاه بیان کرده اند که محققان ابزار جدید برای نظارت بر افراد و برای بررسی حالات قلبی آن ها بدون نیاز به لمس کردن آنها  در زمانی که خواب هستند ایجاد کرده اند.  این مهارت جدید برای Google Home و یا Amazon Alexa  و یا تلفن های هوشمند به این دستگاه ها اجازه می دهد تا صدای نامناسب تنفس افراد را تشخیص دهد و برای کمک با نیروهای امدادی تماس بگیرند. 
اگر تنفس افراد به صورت بریده بریده باشد می‌تواند نشانه‌ای از حمله قلبی برای آنها باشد.
دکتر Jacob Sunshine  دستیار پروفسور بیهوشی به بلومبرگ نیوز گفت:" این نوع از تنفس زمان رخ میدهد که بیمار اکسیژن کمی دریافت کرده باشد.  این صدا یک صدای غضروفی است که علامت صوتی خوب برای تشخیص این است که آیا فرد دچار اختلال قلبی شده است."
بیشتر بخوانید:
سرویس جدید اطلاعیه های صوتی الکسا بر روی تمام دستگاه های متصل به الکسا فعال می شود
معرفی بهترین اسپیکرهای Wifi سال 2019
 هشدار حملات قلبی با اسپیکر های هوشمند
این ابزار جدید قادر است تا در ۹۷ درصد مواقع و تا شش متر تنفس افراد را تجزیه و تحلیل کنند
شیام گلکوتا، استادیار دانشکده علوم و مهندسی پل جی. آلن در UW، گفت: "بسیاری از مردم در خانه هایشان بلندگو های هوشمند دارند و این دستگاه ها توانایی های شگفت انگیزی دارند که می توان از آنها بهره مند شد." "ما یک سیستم بدون تماس را ایجاد می کنیم که به طور مداوم و منفعلانه اتاق خواب را برای یک رویداد تنفسی کنترل می کند و هشدار می دهد که هر کسی که در نزدیکی آن فرد قرار دارد به او CPR ارائه دهد و پس از آن اگر هیچ پاسخی وجود نداشت، دستگاه می تواند به طور خودکار با اورژانس تماس بگیرد. "
CDC می گوید که هر 40 ثانیه در ایالات متحده آمریکا  حمله قلبی رخ می دهد و سالانه بیش از 700،000 نفر جان خود را بر اثر حمله قلبی از دست می دهند.
تحقیقات دانشگاهی بر اساس بررسی های ثبت شده تنفس واقعی که در سیاتل بین سال های 2009 تا 2017 صورت گرفته است و با استفاده از الکسا آمازون و نیز گوشی های هوشمند آیفون و سامسونگ، بررسی شده است.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید