بیشترین ابزارهای اینترنت اشیا که توسط هکرها مورد حمله قرار می گیرند

بیشترین ابزارهای اینترنت اشیا که توسط هکرها مورد حمله قرار می گیرند

 
دوربین های امنیتی متصل به اینترنت بخش مهمی از دستگاه‌های اینترنت اشیا را تشکیل می‌دهند که همواره در تهدید هکرها قرار دارند. تحقیقات شرکت سایبری امنیتی بر روی دوربین های امنیتی ۴۷% از دستگاه‌های آسیب‌پذیر نصب شده در شبکه‌های خانگی این موضوع را نشان می دهند.
داده های دریافت شده نشان می دهد، متوسط خانواده های آمریکایی ۱۷ دستگاه هوشمند دارند در حالی که خانه های اروپایی به طور متوسط ۱۴ دستگاه متصل به شبکه اینترنت دارند.
طیف وسیعی از دستگاههای متصل به شی‌های هوشمند از کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند گرفته تا تلویزیون های هوشمند و برنامه های آشپزخانه جزء بیشترین دستگاه های اینترنت اشیا هک شده هستند.
بسیاری از این حملات امنیت مدل های ارزان قیمت دوربین های IP را  از طریق دستگاه‌های ارزان قیمت با طرح مشابه تهدید می کنند. به این معنی که اگر آسیب پذیری در یک مدل پیدا شود ممکن است در مدل های دیگر هم وجود داشته باشد.
 دستگاه های IOT هک شده
 حملات عمدتا روی دوربین های IP ارزان قیمت اتفاق می افتد. مردم تمایل به هزینه زیاد در دوربین های امنیتی ندارند به همین علت دوربین های ارزان تر را انتخاب می کنند این دستگاه ها هم بسیار آسیب پذیر هستند.
هاب های هوشمند و دستگاه های ذخیره سازی متصل به شبکه، دستگاه های آسیب پذیر بعدی هستند. محققان ادعا می کنند چاپگرها، تلویزیون های هوشمند و همچنین  تلفن هایIP، مورد های معمول دیگری هستند که مورد هک شدن قرار گرفته اند. 
بسیاری از دستگاه های IOTآسیب پذیری هایی دارند که اجازه می‌دهند مهاجمان کنترل آن ها را از طریق اینترنت و از راه دور به دست بگیرند. چراکه  بعضی از آن ها کلمه عبور های ضعیفی دارند که قابل تغییر هم نیست. در بدترین حالت بسیاری از دستگاه‌ها هر دو مورد  رادارند یعنی هم ارزان و آسیب پذیر هستند و هم رمز عبور های ضعیفی دارند که این فاجعه است. برای انتخاب کالمه عبور قوی راه های زیادی وجود دارد اما یکی از بهترین و آسان ترین راه ها در مقاله" چگونه کلمه عبور قدرتمند و به یادماندنی ایجاد کنیم؟ " توضیح داده شده است.
هرچه ضعف های بیشتری در دستگاه وجود داشته باشد هکرها راحت تر می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.
 حملات هکرها به دستگاه های اینترنت اشیا
ممکن است هیچ کس در مورد تلویزیون‌های هوشمند خود نگران نباشد، اما هنگامی که آن را به کامپیوتر خود که تمام اطلاعات و مدارک خود را در آن نگهداری می کنید متصل کنید، نگرانی شما آغاز خواهد شد.
اعدادی که از شرکت‌های امنیتی به دست آمده نشان می‌دهد به طور متوسط در روز دستگاه ها ۵ بار مورد حمله قرار می گیرند. نیمه شب شایع ترین زمان برای اجرای حملات است چراکه به احتمال زیاد کاربران در این زمان از شب خواب هستند و توجهی به دستگاه خود ندارند.
در حالی که سازمان های بین المللی مانند اتحادیه اروپا و دولت های چندین کشور از جمله بریتانیا و ایالات متحده شروع به بررسی و اصلاح تهدیدات ناشی از دستگاه های ناامن IOT کرده اند، Rauscher argues می گوید این اصلاحات باید به سرعت و هرچه زودتر انجام شود.
وی گفت: "ما برای درک اینکه آسیب پذیری ها چه زمانی اتفاق می افتد، نیاز به تحقیقات عمیق و مستمر داریم. مقررات پیشنهادی و سیاست های دولت در مورد IOT و دستگاه های متصل به توجه بیشتری نیاز دارد و این بی توجهی مشکلی است که اکنون با آن مواجه هستیم.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید