حالت dark mode یا حالت تیره به calendar می آید

حالت dark mode یا حالت تیره به calendar می آید

با وجود آنکه انجمن اندروید تلاش زیادی برای ایجاد تم های تاریک در برنامه ها و سیستم انجام داده است، گوگل همچنان به تم سفید علاقهمند است و بیشتر نرم افزارهای خود را همراه با تم سفید ارائه می دهد. با این حال گوگل در تلاش است تا به آرامی تمامی برنامه ها را مجهز به ویژگی حالت تیره کند و تا کنون نرم افزارهایی مثل یوتیوب و کروم با این ویژگی ها ارائه شده اند. با وجود این که استفاده از تم تاریک و حالت تیره دلایل شخصی میتواند داشته باشد گوگل به صراحت تایید کرده است که حالت تیره می تواند باعث افزایش عمر باتری شود. علاوه بر آن استفاده از حالت تیره به کاهش فشار چشم نیز کمک می کند
اکنون گوگل حالت تیره بسیار محبوب را به دو برنامه دیگر شامل calendar و keep اضافه کرده است.

بیشتر بخوانید:

جاسوسی گوگل از کاربران – گوگل چگونه اطلاعات کاربران را جاسوسی می کند؟
 حالت تیره تقویم گوگل
حالت تیره با قرار دادن نوشته های سفید در یک بک گراند مشکی رنگ ها را برعکس می کند که در واقع گوگل اظهار داشته است با این عمل میزان استفاده از باتری گوشی هوشمند کاهش پیدا کرده و همچنین فشار کمتری به چشم وارد میشود. 
کاربران برنامه calendar میتوانند با رفتن به مسیر  Settings > General > Theme  حالت تیره را فعال کنند. همچنین در نرم افزار keep با رفتن به Settings و سپس Enable Dark Mode می توانند این ویژگی را برای خود فعال کنند.
یک برنامه ۱۵ روزه تدریجی برای انتشار این ویژگی حالت تیره وجود دارد که برای نرم افزار calnedar از ۱۶ می و نرم افزار keep از 20 می اجرا خواهد شد.توجه کنید که برای استفاده از این ویژگی جدید حالت تیره هر دو نرم افزار باید آخرین نسخه به روز رسانی شود تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید. با وجود این که سازندگان نرم افزارها به روز رسانی های خود برای ویژگی حالت تیره انجام دادند ، گوگل اعلام کرده است که ممکن است این قابلیت را برای سیستم عامل اندروید ایجاد کند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید