Google Drive در حال آزمایش حالت ذخیره سازی آفلاین در گوگل کروم است

Google Drive در حال آزمایش حالت ذخیره سازی آفلاین در گوگل کروم است

سرویس های ابری تا زمانی که  مشکل جدی برای دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد بسیار عالی هستند و خیلی خوب کار می کند. این سرویس ها بسیار کاربردی هستند و برای ذخیره اسناد و مدارک بسیار مهم اند. با وجود اینکه سرویس های ابری بسیار کاربردی و پر استفاده اند، اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، نمی توانید هیچ کدام از فایل ها و مدارک خود را مشاهده کنید. گوگل درایو برای این مشکل راه حلی اندیشیده است و در این راستا تصمیم گرفته تا حالت آفلاین را برای دسترسی به اسناد ، اسلایدها و صفحات ارائه دهد. همچنین گوگل درایو در حال تست قابلیت ذخیره به صورت آفلاین PDF ها، تصاویر ، برنامه های مایکروسافت آفیس و سایر فایل هایی که شامل گوگل نیستند هست.

بیشتر بخوانید:

گوگل یکپارچگی بین Google Photos و Google Drive را متوقف خواهد کرد

حالت آفلاین گوگل درایو
گوگل در حال حاضر اپلیکیشن هایی به جز اپلیکیشن های گوگل را برای آزمایش و بررسی حالت آفلاین در نسخه بتا پذیرفته است. متاسفانه در حال حاضر تنها سازمان‌های G Suit می توانند جزئی از این آزمایش باشند. همچنین تنها  آن هایی که از مرورگر کروم استفاده می کنند و زودتر در این آزمایش شرکت می‌کنند فرصت استفاده از این قابلیت را دارند و می توانند از این ویژگی استفاده کنند. آن ها باید حالت آفلاین را از طریق تنظیمات موجود در Drive و یا Docs فعال کنند. سپس وارد حساب کاربری مرتبط با سازمان تعیین شده G Suit بشوند تا گزینه ذخیره آفلاین برای آنها اضافه شود.
گوگل اظهار داشته است که نسخه فعلی این ویژگی با مرورگر کروم مطابقت ندارد و کار نمی کند. اما آن ها در تلاش اند تا در آینده بسیار نزدیک این ویژگی را مطابق با سیستم عامل کروم طراحی کنند. در حال حاضر بیانیه ای مبنی بر اینکه آیا این ویژگی با مرورگرهای به غیر از مرورگر کروم کار می کند یا نه داده نشده است و فعلاً باید برای اخبار بیشتر در ارتباط با حالت آفلاین منتظر بمانیم.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید