فیس بوک عرض دیجیتالی به نام لیبرا عرضه خواهد کرد

فیس بوک عرض دیجیتالی به نام لیبرا عرضه خواهد کرد


 فیس‌بوک اخیراً از ارز دیجیتالی به نام لیبرا رونمایی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ برای استفاده عرضه خواهد شد. فیس بوک می خواهد به میلیون ها کاربر پلتفرم خود در سراسر جهان اجازه دهد معاملات مالی آنلاین انجام دهند.
اگرچه فناوری جدید تهدیدی برای چشم انداز بانکی است و آن را دچار تغییر خواهد کرد و در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفته است. زیرا فیس بوک با افزایش درخواست هایی مبنی بر رعایت مقررات و اقدامات ضد امنیتی مواجه شده است.
اگر کنترل های نظارتی را کنار بگذاریم، مهمترین سوال کاربران این است که چگونه می توان از سکه دیجیتال جدید فیس‌بوک استفاده کرد؟  این همان چیزی است که باید بدانید.

لیبرا چیست؟

 فیس بوک می گوید لیبرا یک زیرساخت عرضی و مالی جهانی است. به عبارت دیگر این یک دارایی دیجیتال ساخته شده توسط فیس بوک است و با استفاده از نسخه جدید بلاک چین ساخت فیس بوک استفاده می شود و این در واقع یک تکنولوژی رمزنگاری شده است که توسط بیت کوین و سایر رمز نگاری های معروف به کار گرفته شده است.
 عرض دیجیتالی لیبرا

چرا لیبرا نامیده می‌شود؟

نام لیبرا از اندازه گیری وزن رومی می آید. اختصار lb  برای پوند از لیبرا مشتق شده است. و نماد £ در اصل همان L در لیبرا است که کمی زیباتر شده است. 

چرا فیسبوک یک رمزنگاری مجازی را راه اندازی می کند و آیا آن ها مجاز هستند؟

 فیسبوک ادعا می کند که می خواهد برای 1.7 بیلیون  نفر در سراسر جهان که  حساب بانکی ندارند دسترسی ایجاد کند.
 این شرکت به احتمال زیاد با نگرانی های قانونی و موارد نظارتی مواجه خواهد شد. به خصوص در زمانی که سازمان تنظیم مقررات خواستار از بین رفتن فیس بوک است. با این حال هیچ قانونی پیش از راه اندازی ارز دیجیتال، اجباری را برای فیس بوک تعیین نکرده است. در میان شایعاتی که درباره  سیستم جدید مالی مطرح شده است اعضای سنای ایالات متحده در ماه مه به Mark Zucherberg اعلام کردند که می خواهند نگرانی های آن ها را درباره مسائل امنیتی این ارز دیجیتال برطرف کند.

چه کسی مسئولیت لیبرا را بر عهده دارد؟ 

این ارز توسط مجموعه ای از شرکت‌ها به نام اتحادیه لیبرا اداره می‌شود و عملکرد آن به عنوان Stablecoin  شناخته شده است.
اتحادیه لیبرا،  به عنوان مجموعه ای مستقل توسط فیس بوک معرفی شده است که در سوئیس قرار دارد. این مجموعه دو کار مهم را انجام می‌دهد: ارزیابی معاملات در بلاک چین لیبرا و مدیریت ذخایر لیبرا و اختصاص منابع به موارد اجتماعی.
اعضای این اتحادیه هریک ۱۰ میلیون دلار برای این ارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند. شرکت های فناوری مانند اوبر، اسپاتیفای، ای بی، پیپال، لیفت، و همچنین شرکت های سرمایه گذاری مالی و مانند  ویزا، مسترکارد و اندرسون هورویتز از اعضای این اتحادیه هستند.
 معرفی عرض دیجیتال فیس بوک به نام لیبرا

چگونه میتوانیم لیبرا را دریافت کنیم؟

 فیس بوک جزئیاتی را درباره نحوه دسترسی به آن مطرح نکرده است. اما شواهد حاکی از دسترسی چند جانبه به آن است. حضور شرکت های پرداخت سنتی مانند ویزا و مسترکارت در فهرست بنیانگذاران نشان می دهد این شرکت از این که به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی خریداری کنند خوشحال است.

چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم؟

 هنگامی که این سیستم راه اندازی شود کاربران می‌توانند کالیبرا که یک کیف پول دیجیتال است را دانلود کرده و به آنها اجازه می دهد این ارز را به هر کسی گوشی هوشمند دارد ارسال کنند. ارز دیجیتال لیبرا در برنامه هایی مانند واتساپ، مسنجر و همچنین یک برنامه مستقل در دسترس خواهد بود.
 هنوز مشخص نیست که این سکه در کدام کشور برای اولین بار عرضه خواهد شد. هرچند فیس بوک اعلام کرد تقریبا هر کس در جهان با یک گوشی هوشمند قادر به دانلود برنامه خواهد بود.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید