کاربرد شگفت انگیز واقعیت مجازی در درمان پارکینسون

کاربرد شگفت انگیز واقعیت مجازی در درمان پارکینسون

محققان موفق شده اند با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی ابزار جدیدی برای بیماران مبتلا به پارکینسون ارائه کنند که می تواند تعادل آن ها را بهبود ببخشد و همچنین زمین خوردن های آن ها را کاهش دهد. پس از 6 هفته استفاده از این ابزار، افراد مبتلا به پارکینسون اظهار داشته اند که توانسته اند تعادل خود را در مسیر هایی که موانعی در آن ها وجود دارد بهتر حفظ کنند.
یک پیاده روی ساده در خانه یا اطراف آن، برای افراد مبتلا به بیماری پارکینسون می تواند عملی بسیار دشوار باشد. خشکی و ناتوانی حرکت مفاصل و ماهیچه ها به دلیل همین بیماری باعث از دست رفتن تعادل و در نهایت به زمین خوردن آن ها می شود.
برای رفع این مشکل، محققان یک سیستم آموزشی واقعیت مجازی ایجاد کرده اند تا فضای امنی را برای بیماران بوجود آورد که بتوانند به راحتی کنترل عضلات و تعادل خود را آموزش ببینند. آن ها بر روی تردمیل به همراه این سیستم راه می روند و مانعی در سر راه آن ها قرار می گیرد، اگر بتوانند این مانع را با موفقیت بگذرانند، در مرحله بعد مانع بزرگتری را در سر راه آن ها قرار می دهند.
مزیت اصلی این سیستم این است که می توانند در محیط امنی آموزش ببینند و ابزاری در کنار آن ها قرار گرفته تا از افتادن آن ها جلوگیری کند. افرادی که در این آزمایش شرکت کرده اند اظهار داشته اند که سرگرمی جالبی برایشان بوده است و بدون ترس از افتادن توانسته اند راه بروند و صرفا به عنوان یک آموزش به آن نگاه نکرده اند.

اگر به موضوعات مربوط به واقعیت مجازی علاقه دارید، مقاله زیر را نیز بخوانید:

کاربرد شگفت انگیز واقعیت مجازی در مشاهده آناتومی بدن بیمار
محققان این سیستم را در 10 بیمار مبتلا به پارکینسون و در مدت 6 هفته و در هر جلسه 3 زمان 30 دقیقه ای آزمایش کردند. بعد از این دوره شرکت کنندگان اظهار داشته اند که توانسته اند در مقابل موانع و جعبه های بزرگ تعادل خود را بهتر حس کنند و بدون آنکه زمین بخورند، دامنه حرکتی بهتری در ران و مچ پای خود داشته باشند.
محققان بیان کرده اند که امیدوارند این سیستم عملکرد آن ها را در زندگی روزمره بهبود ببخشد و زمین خوردن آن ها را کمتر کند. در حالیکه آزمایش های آن ها بر روی افرادی بود که تا به حال با فناوری واقعیت مجازی آشنا نبوده اند و یا حتی برای مقایسه نتیجه نهایی، بر روی انسان های سالم نیز آزمایشی نکرده اند، در مرحله بعد تصمیم دارند تا بررسی کنند نتیجه نهایی آن در مقایسه با سیستم سنتی درمان پارکینسون تا چه حد متفاوت است.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید