روشی جدید برای درمان سرطان با مچ بند های هوشمند

روشی جدید برای درمان سرطان با مچ بند های هوشمند

آزمایشی که در کنفرانس جهانی سرطان  انجام شده بود، نشان داد که بیمارانی که تعداد گام های بیشتری در طول روز داشته اند، تا 30 درصد کمتر دچار مرگ زودرس و بیماری می شوند.
همچنین تحقیقاتی که ایالات متحده در خصوص افراد مبتلا به تومورهای پیشرفته انجام داد نشان داده است افرادی که پیاده روی و فعالیت بیشتری در طول روز داشته اند، طول عمر بیشتری نیز داشته اند. Andrew Hendifar دکتر و محقق ، از مرکز پزشکی Cedars-Sinai بیان کرده است :" ما داده های داریم که نشان می دهد تعداد گام های بالاتر ارتباط درمان بهتر و موثرتر بیماری سرطان در افراد مبتلا به آن دارد."
 با وجود این تاثیر شگفت انگیز، در گذشته ابزار های کمی برای بررسی میزان فعالیت و ورزش افراد وجود داشت تا بتوان فعالیت های آن ها را نظارت و بررسی کرد. اما با پیشرفت تکنولوژی و ارائه گجت های پوشیدنی مثل Fitbit این امکان میسر شده است.
 درمان سرطان با مچبند هوشمند

گجت ها می توانند به ابزار درمان استاندارد تبدیل شوند

اکنون پزشکان می توانند با کمک  گجت های هوشمند به بیماران مبتلا به سرطان بگویند که برای مثال اگر تعداد گام های آنها در طول روز ۴ هزار گام است، این میزان را به ۶ هزار یا ۸ هزار برسانند حتی در روند درمان دارویی نیز بسیار موثر است.
پزشکان تایید کرده اند که میزان ورزش بیمار تاثیر بسزایی در سلامت عمومی آن ها دارد. حتی اگر نسبت به درمان دارویی پاسخ مثبتی داده باشند.
این امر به این معنی است که گجت ها به پزشکان اجازه می دهند تا تصویر واضح تر از آنچه که در حال وقوع است داشته باشند و در حال حاضر ۷۰ آزمایش بالینی در زمینه استفاده تکنولوژی های پوشیدنی مانند Fitbit  نتایج آن در درمان سرطان انجام شده است.
اگر به گجت های پوشیدنی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله های زیر را نیز بخوانید:
تشخیص بیماری ها از روی عرق بدن توسط یک گجت پوشیدنی امکان پذیر شد
مچبندهای هوشمند به تشخیص بیماری های قلب کمک می کند
یک مطالعه که در موسسه تحقیقات سرطان لندن انجام شده بود نشان داده است که مرگ و میر بیمارانی که هزار گام بیشتر از سایر افراد طی کرده اند به میزان یک سوم کمتر است.

مطالعات متعددی کاهش وزن و ورزش را برای بهبود نتایج سرطان مرتبط اعلام کرده اند

پروفسور Johann de Bono از ICR گفت :" بیماران مبتلا به سرطان می‌توانند سطح تناسب اندام خود را به کمک Fitbit تحت نظارت و کنترل خود در بیاورند و این امر به پزشکان کمک می‌کند تا دقیقا بدانند که چگونه نسبت به درمان بیماریهای آنها اقدام کنند."
همچنین این  گجت به افراد کمک می کند تا درک کنند که تا چه اندازه طول عمر خواهند داشت و اگر میزان فعالیت های آنها بسیار کم باشد باید بدانند که به احتمال زیاد طول عمر کوتاهی خواهند داشت و این ترتیب می توانند برای افزایش فعالیت‌های خود اقدام کنند.
گجت های پوشیدنی مانند Fitbit در واقع بیماران را تشویق می کند تا گام‌های خود را افزایش دهند و فرد فعال تر شوند تا در نتیجه به آنها کمک کند درمان بهتری داشته باشند.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید