چگونه می توان مغز انسان را هک کرد؟

چگونه می توان مغز انسان را هک کرد؟

در این جهان مغز انسان پیچیده ترین ساختاری است که شناخته شده است. اما با استفاده از سیگنال های الکتریکی می تواند ارتباط برقرار کند و آخرین فناوری می تواند این کد پیام ها را بخواند و در نهایت رمزگشایی کند. اندامهای مصنوعی می توانند از طریق مغز و با استفاده از ایمپلنت ها کنترل شوند.
این در حالی است که روی سطح مغز وصل می شوند. دیگران از کلاهک‌های جهت شناسایی فعالیت های الکتریکی استفاده می کنند که از پوست سر می گذرد. رمزگشایی سیگنالهای مغزی به آموزش‌های زیادی نیاز دارد که هنوز در حد عالی نیست اما سال به سال پیشرفت می‌کند و همچنین این امکان وجود دارد که در جهت های دیگر هم ارتباط برقرار کرد و سیگنالهای الکتریکی را به مغز فرسالد.  ایمپلنت های شبکیه نور را می‌گیرند و آن را به شکل پالسهای الکتریکی کد گذاری می‌کنند و آن را به سلول‌های بینایی تحویل می‌دهند. ایمپلنت‌های گوش نیز به همین روش کدهای صوتی را از طریق گوش دریافت و به سلول‌های گوش میانی ارسال می‌کنند.

هک کردن مغز انسان
 با اتصال الکترودها به پوست سرد تمام مغز از بیرون پوشیده می شود تحریک مسیر جریان ترنس کاردینال با استفاده از جریان ضعیفی انجام می‌شود که از پوست و استخوان رد شده و به سلول های زیرین مغز منتقل شود. هرچند این مبحث همچنان در حال توسعه و پیشرفت است اما آزمایش های اخیر مشخص کرده است که اینها می‌تواند اثر مثبت بر وضعیت و عملکرد حافظه و دیگر عملکردهای مغز ما داشته باشند.
 این فناوری نسبتا ساده است و شرکت هایی وجود دارند که کیت های تولید می کنند و باعث برای استفاده در خانه به مردم ارائه می‌دهند. برای شما هم این امکان هست که یکی از برای خودتان تهیه کنید محققان در این زمینه محتاطانه و با اشتیاق در حال پیشرفت هستند آنها پذیرفته‌اند که هنوز دقایقی دقیقا نمی‌دانند این فناوری چطور کار میکند و آشفتگی اطراف مغز می تواند عواقب خطرناکی به همراه داشته باشد یا خیر؟.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید