چگونه از اینستاگرام در سال 2018 کسب درآمد کنیم

 
سال 2018 فرا رسیده و این در حالی است که دنیای دیجیتال تغییرات جالبی را در علم بازاریابی ایجاد کرده است. امروزه هر کسب و کاری بدون استفاده از قدرت بازاریابی دیجیتالی (Digital marketing) به سختی می تواند دوام بیاورد و به رقابت بپردازد و مردم به خوبی این مسئله را درک کرده اند. کسب و کار شما همیشه باید در مقابل مشتریان بالقوه قرار بگیرد و با توجه به رشد شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام، تنظیم و دنبال کردن استراتژی های خاص برای این شیوه از تجارت آنلاین می تواند ایده خوبی باشد.
در این مقاله، نگاهی خواهیم کرد به تعدادی از استراتژی های خاص و کاربردی در مورد چگونگی کسب درآمد از اینستاگرام در سال 2018 و در سال های آینده.
درآمد زایی در اینستاگرام

استفاده از هشتگ ها

در حالی که هشتگ ها احتمالا در توئیتر دیگر موثر نیستند، ولی آن ها در اینستاگرام از اهمیت و محبوبیت خاص برخوردارند. مردم دوست دارند از هشتگ استفاده کنند و اینستاگرام همچنان به کاربران پیشنهاد می دهد که وقتی چیزی را پست می کنند یا در حال جستجوی چیزی خاص هستند از هشتگ استفاده نمایند. شما دوست دارید مردم محصولات یا خدمات شما را پیدا کنند یا زمانی که آن ها به جستجوی آن می پردازند را به حداقل برسانید. برای انجام این کار هشتگ ها می توانند به شما کمک شایانی کنند. هشتگ ها یکی از شیوه های استفاده از موتور جستجو اینستاگرام هستند پس پیشنهاد می کنیم که از این به بعد حتما از هشتگ استفاده کنید.

ایجاد اکانت کسب وکار(Business Account)

در اینستاگرام اکانت مخصوص کسب وکار با اکانت های معمولی متفاوت است. بسیاری بر این باورند که داشتن اکانت شخصی راحت تر و کار کردن با آن ساده تر از اکانت تجاری و کسب و کار است. این سخن تا حد زیادی درست است ولی در آینده می تواند برای ما مشکل ساز باشد.
زمانی که شما از اکانت شخصی خود برای گسترش کسب و کار استفاده می کنید، اینستاگرام اجازه نمی دهد شما اکانت های شخصی را تبلیغ کنید و شما قابلیت تبلیغ را با استفاده از پروفایل شخصی خود نخواهید داشت.این یک نقطه ضعف بزرگ است که دائما شما را از مشتریان دور نگه می دارد. اما راه حل ساده است! یک اکانت کسب و کار در اینستاگرام باز کنید(کاملا رایگان است) و سعی کنید هر از چند گاهی در آن آپلود انجام دهید. آپلود بیشتر، شانس شما را برای نفوذ بین کاربران افزایش می دهد.
 
ایجاد حساب تجاری در اینستاگرام

کار کردن روی بایو (Bio)

در اینستاگرام، بایوی پروفایل شما از همه قسمت های دیگر با اهمیت تر است. اطمینان داشته باشید که در این قسمت یک آدرس URL قرار داده اید به طوری که مردم بتوانند از وبسایت یا وبلاگ شما بازدید نمایند. بایو تنها مکان در Instagram است که شما می توانید لینک خود را در آن قرار دهید.(البته به جز تبلیغات هایی که بابت آن ها هزینه کرده اید)
اما قرار دادن فقط یک لینک در بایو هیچ کمکی به پیشرفت کسب و کار شما نخواهد کرد. شما باید این قسمت را به گونه ای هوشمندانه تنظیم کنید به طوری که مردم مشتاق بازدید از وبسایت شما شوند. سعی کنید متقاعد کننده باشید و مردم را جذب کنید ولی هیچ وقت هدف اصلی شما فروش نباشد.بیشتر دقت کنید و ببینید که چه چیزهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را انجام نداده اید. بیشتر وقت صرف کنید و بهترین ها را برای این قسمت آماده کنید.

گسترش ویروسی

این مورد تا حدودی کلیشه ای است و انجام آن آسان نیست. اما اگر می خواهید مردم شما را ببینند و بیشتر شناخته شده باشید باید به صورت ویروسی عمل کنید. حالا چگونه یک پست می تواند به صورت ویروسی انتشار یابد؟ اگرچه هیچ قاعده خاصی تعریف نشده است ولی سه نکته وجود دارند که در همه پست های ویروسی اینترنت ثابت هستند.

این سه مورد در جهت گسترش پستها به صورت ویروسی عبارتند از:

  1. پست باید جالب و خنده دار باشد. 
  2. پست تا حدی بحث برانگیز باشد.  
  3. پست باید به گونه ای باشد که مردم روی آن نظر(comment) بگذارند.
مثلا عکس یک گربه می تواند خنده دار باشد ولی بحث برانگیز نیست. پست های که هر سه ویژگی را دارند قطعا بهترین گزینه هستند.
با این حال,زمانی که می خواهید به صورت گسترش ویروسی عمل کنید باید بسیار دقت کنید. کمپانی ها بشتر اوقات از این استراتژی عجیب و غریب استفاده می کنند و برای اینکه توجه ها را به خود جلب نمایند سعی می کنند در میان کاربران اختلاف نظر ایجاد کنند. این ترفند ممکن است در کوتاه مدت توجه ها را به سوی شما جلب کنند، ولی استفاده دائمی از آن نتایج سو و نا مطلوبی به دنبال دارند.

 

خلاقیت کلیدی اصلی

مهم نیست که برای سازماندهی پروفایل اینستاگرام خود و معرفی آن چقدر تلاش می کنید. اگر عکس ها و فیلم هایی که در پروفایل خود قرار می دهید خلاقانه نباشند قطعا شکست خواهید خورد. یک لحظه با خود فکر کنید که چرا مردم باید از صفحه اینستاگرام شما دیدن نمایند؟ آن ها برای لذت بردن ازعکس ها و فیلم های عالی و با کیفیت به صفحه شما سر میزنند.درسته؟ اگر شما نتوانید این امکان را برای آن ها فراهم کنید قطعا شما را ترک خواهند کرد و اصلا اهمیت ندارد که شما چقدر برای پروفایل خود زحمت کشیده اید. کلید اصلی موفقیت در اینستاگرام خلاقیت است و اگر فکر می کنید شما نمی توانید این کار را به خوبی انجام دهید در صورت نیاز بهتر است که یک طراح خوب استخدام کنید.

اندازه مناسب

اندازه عکس هایی که می خواهید آپلود کنید بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد. این نکته برای همه شبکه های اجتماعی صدق می کند و باید اهمیت آن را درک کنیم. اکثر ما به این مسئله توجه نمی کنیم و آن را نادیده می گیریم، هیچوقت عکس ها را با اندازه های یکسانی در همه شبکه های اجتماعی آپلود نکنید.هر کدام از شبکه های اجتماعی الزامات شخصی خود را دارند و شما باید قبل از آپلود عکس آن ها را بدانید. اندازه عکس ها در اینستاگرام باید حداقل 612 *612 پیکسل باشد.
کاربرد اینستاگرام در کسب و کار 2019

استفاده از ویرایشگرهای اینستاگرام

اینستاگرام دارای یک ابزار ویرایش رایگان جهت استفاده کاربران است. قبل هرگونه آپلود بر روی اینستاگرام شما می توانید از آنها بهره ببرید. صدها پوسته، ابزار ویرایش و فیلتر که می توانید استفاده کنید. اگر شما یک بار از آن ها استفاده کنید می توانید با آن ها آشنا شوید و اهمیت آنها را درک کنید.با این کار می توانید مخاطبین خود و سلیقه آن ها را بشناسید چون مردم به انواع مختلف فونت ها، تم ها و... واکنش نشان می دهند. این شناخت باعث می شود عکس های با کیفیت بهتر تهیه کنید که توجه بیشتری را به خود جلب نماید و کاربران را به تفکر درباره شما وا دارد.

ارتباط با مخاطبین

هرگز فکر نکنید که خیلی درگیر مخاطبین هستید و وقت خود را زیاد صرف آن ها می کنید.همیشه سعی کنید با آن ها در ارتباط باشید و به آن ها توجه کنید.شما باید سعی کنید تا حد ممکن به بسیاری از نظرات و سوالات آن ها جواب بدهید و این کار را نه تنها در اینستاگرام بلکه در تمامی شبکه های اجتماعی انجام دهید چون به شیوه های مختلفی به شما کمک می کند. اولین مزیت این امر این است که کاربران بیشتری شما را می بینند و باعث افزایش فالورهای شما خواهد شد. ثانیا با این کار همیشه پروفایل شما زنده و پویا به نظر خواهد رسید.

نتیجه گیری

اگر در سال  2018 بتوانید این استراتژی ها را به خوبی دنبال کنید به طور حتم شما یک پروفایل شگفت انگیز و ایده آل را جهت کسب درآمد از اینستاگرام خواهید داشت که به رشد کسب وکار شما کمک می کند. به یاد داشته باشید که معمولا در اینستاگرام در اوایل فعالیت, جذب مخاطب به کندی پیش می رود و کمی سخت است ولی مطمئن باشید که با رسیدن تعداد فالورهای شما به 50.000  فالور، موجی از کاربران و مخاطبان به سوی شما خواهند آمد و از آن به بعد کارها به سادگی پیش می رود.
برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید