Meta تگ ها در بهینه سازی سایت SEO

تگ meta متای توضیحات:

متا تگ ها، برچسب ها يي در html هستند كه اطلاعات ي از محتوای صفحات را ارايه ميدهند . آنها تأثيري در چگونگي نمايش صفحه ندارند.

Meta Description

متن آن را جذاب، مختصر و مفيد انتخاب كنيد بهتر ين حالت آن يك جمله است كه شرح مفيدي از صفحه را ارايه ميكنـد البتـه سعی کنيد در آن واژه هاي کلیدي را بياوريد بااين كه همه موتورهاي جست و جو آن را نميخوانند اما از ديدگاه برخي از موتورهاي جستوجو به عنوان پارامتر ثانويه مورد توجه قرار دارند. موتورها ي جست و جو معمولا متن آن را در كنـار عنـوان صـفحه در نتـا يج و جست و جو به عنوان توضيحي براي صفحات سايت، نمايش ميدهند. گوگل محتواي آن را ميخواند. در حالت كلي محتواي اين تگ باید دو خاصيت زیر را داشته باشد :

باید به رتبه سا يت شما در موتورهاي و جست و جو كمك كند.

خواننده را به آمدن به سايتترغیب نمايد.آموزش بهینه سازی SEO

 سعي نكنيد به هر قيمت كلمات كليدي در آن تكرار شود . اين شرح مختصر با يد معني داشته باشـد و درآن قواعـد نگـارش رعا يـت شده باشد. به هنگام نوشتن، آن را به 200 تا 250 كـاراكتر (بـا شـمارش فاصل ) ها ه محدود كنيد در آن از كلماتي استفاده نكنيد كه در متن صفحه وجود ندارد. البته در اين جا منظور كلمـات اساسـي هـر جمله است.آموزش بهینه سازی سایت

Meta keywords

ديگر مهم نيست،در حالت كلي باید گفت كه اين برچسب تأثير چنداني در رتبه ها سايت نـدارد و توصيه ميشود وقت زيادي را صرف تنظيم محتواي اين برچسب نكنيد. شاید يكي از فوايد تمركز بر روي اين برچسب اين باشد كه شما فرصت مييابيد هر صفحه سايت خود را با دقت بيشتري تحل كنيد به هنگام تنظيم محتواي اين برچسب نكات زير را مد نظر داشته باشید:

  • حالت مفرد و جمع كلمات كليدي را بنويسيد.
  • كلمات كليدي را بيش از سه بار تكرار نكنيد و موارد مهم را در ابتداي آن قرار دهيد.
  • حالت هاي رایج غلط املا يي كلمات كليدي خود را در اين جا قرار دهيد
  • كلمات كليدي را ميتوانيد با كاما از هم جدا كنیدو يا جدا نكنيد

تعیین خلاصه ای برای هر صفحه

اين تگ اطلاعات کلی درباره مطالب درون صفحه در حدود یک یا دو خط و یا حتی یک پاراگراف کوچک به گوگل و دیگر موتورهای جست و جومی دهد که باعث می شود  موتورهای جست و جو در بین صفحاتی که ممکن است شبیه هم باشند تفاوت قائل شود و همچنین به کاربران کمک می کند تا سریع تر تشخیص دهند آیا سایت با آنچه که جست و جو شده مرتبط هست یا نه؟این تگ همانند تگ <title> در قسمت تگ<< head صفحه قرار می گیرد.

توصیه ها :

  1. خلاصه مطالب صفحه باید دقیق باشد.(خلاصه مطالب که در متا توضیحات گذاشته می شود باید مرتبط با محتوای صفحه باشد، متای توضیحات باید قابل خواندن و فهمیدن توسط کاربران باشد،از نوشتن کلمات کلیدی در متا تگ خودداری کنید.)
  2. برای هر صفحه متای توضیحات مربوط به محتوای خودش را بنویسد و از تکرار متای توضیحات برای تمام صفحات سایت بپرهیزید.

 

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید