گجت ها

image

مگا باتس ربات مبارزش را حراج کرد 

با اعلام ورشکستگی استارتاپ آمریکایی "مگاباتس" ربات مبارز آن حراج شد. این شرکت ربات غول پیکرش با ارتفاع ۱۶ فوت را در وب سایت "ای-بی" حراج کرده است.

image

بکستر رباتی که همدم سالمندان می شود

بحران کمبود پرستار در انگلیس سبب شده مققان به دنبال چاره ای باشند. در همین راستا عده‌ای از پژوهشگران مشغول ابداع رباتی هستند که به افراد سالمند کمک می کند فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن را انجام دهند.

image

آسترو سگ رباتیک با قابلیت دریافت دستور صوتی

به تازگی محققان سگ رباتی که به نام "آسترو" را ابداع کرده اند که مجهز به هوش مصنوعی است و می‌تواند نسبت به دستور های ساده  صوتی واکنش نشان دهد. این سگ که با پرینتر 3 بعدی ساخته شده ۴۵ کیلوگرم وزن دارد. مبدعان این ربات محققان دانشگاه فلوریدا آتلانتیک هستند.

image

دستبند هایی که احساسات فرد را رصد می کنند

بتازگی دستبندی ابداع شده که به افراد مبتلا به افسردگی اضطراب یا اختلال دو قطبی کمک می کند وضعیت احساسی خود را دقیق کنترل کنند.

image

معرفی Huggable رباتی که همدم کودکان بیمار است

بسیاری از بیمارستان ها از مداخلاتی در واحدهای اطفال استفاده می کنند تا شرایط کودکان بستری شده را بهبود بخشند و با شرایط روحی سخت آن ها مبارزه کند که این اقدامات شامل بازی، آموزش ها و ایجاد حواس پرتی هایی در مراقبت های روزمره و همچنین روزهای دشوار بیماری آن ها است.

image

رونمایی از نخستین عینک فوکوس اتوماتیک که نگاه کاربر را ردیابی می کند

مهندس برق استنفورد گوردون واتشستین گفت: "بیش از یک میلیارد نفر مبتلا به پیر چشمی هستند و ما یک لنز فوکوس اتوماتیک ایجاد کرده ایم که ممکن است روزی خیلی بهتر از عینک های سنتی عمل کند."  نمونه اولیه این عینک در حال حاضر بسیار شبیه به عینک های واقعیت مجازی است، اما این تیم امیدوارند تا بتوانند اندازه آن را کوچک تر کنند. عینک های Prototype Wetzstein که به نام Autofocals  نامگذاری شده اند، برای حل مشکل اصلی با لنزهای پیشرفته امروز طراحی شده اند.

image

معرفی ربات هایی که وظایف انسان ها را انجام می دهند

 اگر هر کارخانه ای می توانست ربات های کم‌هزینه را به برنامه‌ریزی کند، در این صورت کارخانه ها می توانستند به میزان بیشتری در جهت افزایش بهره‌وری کارکنان از ربات ها استفاده کنند. از این جهت که کارکنان می توانند وظایف مختلف خود را به ربات ها بسپارند

image

سامسونگ یک دوربین ارزان قیمت با قابلیتی از محصولات SmartThings ارائه می دهد

اکوسیستم محصولات smartThing سامسونگ امروزه بسیار گسترش پیدا کرده و بزرگ تر شده است. اکنون سامسونگ از محصول جدید سه گانه و مقرون به صرفه ای رونمایی کرده است  که برای ورودی هوشمند خانه استفاده می شود و محصولی بسیار مناسب نسبت به محصولات مشابه است.

image

معرفی ربات هایی که برای پاکسازی خیابان ها طراحی شده اند

شاید فکر کنید که این ربات ها چیزی از یک فیلم علمی تخیلی هستند اما مفهوم ربات هایی که خیابان ها را تمیز می کنند اکنون به واقعیت پیوسته و اولین نمونه در جهان هستند.

image

4 گجت کاربردی که می توانند به بیدار شدن کمک کنند

خارج شدن از تخت می تواند یکی از سخت ترین چالش های روز باشد، اما فناوری می تواند به آن کمک بسیار زیادی کند. منظور ما گوشی های هوشمند نیست. زنگ هشدار گوشی هوشمند را که سالهاست به آن متکی هستید متوقف کنید و با استفاده از یکی از گجت های زیر، بدار شدن را برای خود راحت تر کنید.

image

معرفی ردیاب Tile و نحوه عملکرد آن در پیدا کردن دستگاه ها

Tile یک شرکت ارائه کننده ردیاب است که از طریق بلوتوث کم انرژی (Blouetooth LE یا BLE) متصل شده و اجازه می‌دهد  صاحب آن با استفاده از یک برنامه گوشی هوشمند، دستگاه های مورد نظر خود را ردیابی کند.

image

گوگل نسل دوم عینک هوشمند خود را ارائه کرد

Glass Enterprise Edition به کارگران در صنایع مختلف از جمله تدارکات، تولید و خدمات کمک می کند تا کار خود را با ارائه دسترسی آزاد به اطلاعات و ابزارهایی که برای تکمیل کار لازم است، موثر تر انجام دهند.

image

معرفی ماشین پرنده Aska

Aska وسیله نقلیه دو منظوره است که هم برای رانندگی در جاده و هم برای پرواز طراحی شده است. تقریبا دو سال برای طراحی این ماشین زمان صرف شده است. این ماشین پرنده هنگامی که در جاده قرار دارد برای حمل 3 مسافر مناسب است

image

ساعت هوشمند Amazfit Verge 2 به همراه سیم کارت eSIM معرفی شد

Verge خود را یکی از ارزان ترین ساعت های در حال اجرا در سال گذشته می داند و یک تیزر جدید از سازنده Huami نشان می دهد که ممکن است نسل دوم این ساعت کاربردی به نام Amazfit Verge 2 به زودی عرضه شود.

image

معرفی سمعک هایی که صداهای اضافه را با خواندن امواج مغزی شخص حذف می کند

مغز توانایی قابل توجهی دارد و می تواند در جاهای شلوغ مانند اتاقی پر سر و صدا، به طور موثری تمام صداها اطراف را بجز شخصی که با آن صحبت می‌کنید، حذف کند، بدون اینکه متوجه روند انجام آن شود.