دستبند هایی که احساسات فرد را رصد می کنند

دستبند هایی که احساسات فرد را رصد می کنند

بتازگی دستبندی ابداع شده که به افراد مبتلا به افسردگی اضطراب یا اختلال دو قطبی کمک می کند وضعیت احساسی خود را دقیق کنترل کنند. این دستبند با توجه به واکنش گالوانیکی پوست هرگونه تلاطم احساسی در فرد را رصد می‌کند و به او هشدار می‌دهد محققان دانشگاه لنکستر در انگلیس چند نسخه از این دستبند را ابداع کرده‌اند که همه آنها مجهز به حسگرهای مختلفی هستند تا هرگونه تلاطم احساسی را با توجه به میزان رسانایی الکتریسیته در پوست کاربر رصد کنند میزان رسانایی الکتریسیته در پوست به نام واکنش گالوانیکی پوست یا بررسی تغییرات مقاومت الکتریکی پوست شناخته شده است.

 این شاخص با توجه به میزان برانگیختگی احساس فرد متغیر است. بعضی از دستبندهای ابداعی مچ دست کاربر را فشار می‌دهند تا تغییرات احساسی را به آنها هشدار دهند. بعضی دیگر از آن ها گرم یا داغ می شوند. به عنوان مثال دستبندی که با تغییرات احساسی گرم می‌شود، رنگ این گجت را تغییر می‌دهد.
 داوطلبان برای آزمایش این فناوری همزمان با ورزش کردن، کار کردن، محاوره، تماشای تلویزیون، خندیدن و احساس ترس این گجت را به مدت ۸ تا ۱۶ ساعت استفاده کردند.  پس از دو روز متوجه شدند شرکت‌کنندگان به شناخت بیشتری از وضعیت واکنش‌های احساسی خود رسیده‌اند .محمد اومیر یکی از محققان ارشد این پژوهش می‌گوید: "ما قصد داشتیم نمونه اولیه از این گجت های ارزان و ساده را برای بررسی تغییرات برانگیختگی احساسی ابداع کنیم.ایده اصلی توسعه فناوری هایی است که افراد با استفاده از آنها می توانند در زندگی روزمره به خود کمک کنند."

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید