معرفی ربات هایی که برای پاکسازی خیابان ها طراحی شده اند

معرفی ربات هایی که برای پاکسازی خیابان ها طراحی شده اند

شاید فکر کنید که این ربات ها چیزی از یک فیلم علمی تخیلی هستند اما مفهوم ربات هایی که خیابان ها را تمیز می کنند اکنون به واقعیت پیوسته و اولین نمونه در جهان هستند.
DUSTBOT (روبات های شبکه ای و همکاری برای بهداشت شهری) در یک محیط غیر ساختاری مشغول تمیز کردن می شوند. آنها همچنین می توانند زباله های افراد را از در خانه آنها جمع آوری کنند.

از آنجایی که اروپایی ها سالانه بیش از ۲۵۰ میلیون تن زباله تولید می‌کنند، استفاده از ربات ها برای انجام این کار می تواند به اتحادیه اروپا در تلاش برای کاهش پسماند زباله ها و همچنین کاهش تاثیرات محیطی آن ها کمک کند که ایده بسیار جالبی است.
 رباتی که خیابان ها را تمیز می کند
این ربات باعث می‌شود که خانواده‌ها هرگز سر اینکه چه کسی زباله ها را به بیرون ببرد بحث نکنند. چرا که این ربات ها می توانند از طریق تلفن همراه در زمانی از روز به آدرس خانه ها مراجعه کنند.DUSTBOT در CRIM Labotory Scuola Superiore Sant'Anna در پیزا، ایتالیا، تحت همکاری پروفسور پائولو توسعه داده شد تا بتوان با استفاده از گوشی های هوشمند با آن کار کرد.این ربات ها می توانند زمان مشخصی از روز را به جمع آوری زباله ها بپردازند و مدیریت زباله ها را بهبود ببخشند زیرا آنها برای کار در مناطق شهری با ترافیک کم طراحی شده اند. جایی که کامیون ها به سختی عبور و مرور می‌کنند.
این روبات یک نیم متر است و وزن ۷۰ کیلو گرم دارد که می‌تواند ۸۰ لیتر یا ۳۰ کیلوگرم را حمل کند. این دستگاه با سرعت یک متر در هر ثانیه حرکت می کنند و باتری آن طی مسافت ۱۶ کیلومتری را فراهم می کند. این روبات از طریق اطلاعات پیشین بر روی محیط مانند نقشه های منطقه ای کار می کند.

بیشتر بخوانید:

ربات بازیافت می تواند از حس لامسه برای تفکیک زباله ها استفاده کند

ربات پاکبان
این اطلاعات بر روی سنسورهای داخلی و خارجی سیستم قرار می گیرد. سپس ربات به صورت خود مختار برای انجام وظایف خود حرکت می کند. همچنین به اسکنر های لیزری مجهز است که مانع از برخورد او با موانع میشود.
ربات طراحی و توسعه داده شده اد این روبات که به نام DustClean  شناخته می‌شود که مجهز به ابزاری برای تمیز کردن سنسور های متعدد و بینی الکترونیکی برای نظارت بر آلودگی های اتمسفر است تا اطلاعات مربوط به کیفیت محیط را فراهم کند. ربات دیگری برای جمع‌آوری زباله به نام DustCadt  توسعه داده شده است که به اصطلاح یک سبد خرید برای حمل و نقل خطی زباله هاست. این ربات دارای یک رابط کاربری برای  ارائه اطلاعات انتخاب شده درباره کیفیت هوا و مدیریت زباله است
بهترین مزیت این اندازه آن است که می‌تواند در خیابان‌ها و کوچه‌های باریک حرکت کند یعنی جاهایی که وسایل نقلیه عمومی نمی‌توانند از آن عبور کنند.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید