معرفی ردیاب Tile و نحوه عملکرد آن در پیدا کردن دستگاه ها

معرفی ردیاب Tile و نحوه عملکرد آن در پیدا کردن دستگاه ها

 
Tile یک شرکت ارائه کننده ردیاب است که از طریق بلوتوث کم انرژی (Blouetooth LE یا BLE) متصل شده و اجازه می‌دهد  صاحب آن با استفاده از یک برنامه گوشی هوشمند، دستگاه های مورد نظر خود را ردیابی کند.

 چه چیزهایی  با ردیاب Tile پیدا می شوند؟

این  وسیله بلوتوث سایر دستگاه ها را در اکوسیستم خود را فعال می کند. به این معنی که می توانید از این پس  این دستگاه هایی را که در آن ثبت شده است، از طریق این ردیاب پیدا کنید.
 برای مثال  این وسیله از Bose پشتیبانی می کند. یعنی می توانید هدفون های خود را در برنامه Tile ثبت کرده و از این برنامه برای پیدا کردن آن ها استفاده کنید. برای این کار به هیچ قطعه سخت افزاری ندارید و همه این عملیات برپایه نرم افزار انجام شده و تنها ازتراشه بلوتوث موجود در هدفون و باتری استفاده می کند.
 سیستم Find with Tile  برای  اتصال به دستگاه های بیشتری طراحی شده است به این معنی که می توانید طیف وسیعی از اقلام و دستگاه های مختلف را ردیابی کنید.
 سیستم ردیاب tile
 هدف این ردیاب این است که تمام دستگاه‌ های خود را به این برنامه متصل کرده تا بتوانید به راحتی همه دستگاه هایی را که در خانه، ورزشگاه، اتوبوس و یا هر جای دیگری گم کرده اید، پیدا کنید. 
سیستم موقعیت مکانی تا چگونه کار میکند
 این سیستم از BLE برای اتصال به دستگاه ها استفاده می‌کنند و همانطور که پیش از این گفته شد تمام آن چیزی که نیاز دارد بلوتوث و همچنین عمر باتری است. هنگامی که دستگاه در محدوده آن قرار داشته باشد، می توانید به راحتی با استفاده برنامه ای که روی تلفن همراه شما نصب شده است، دستگاه مورد نظر را پیدا کنید.  روش کار آن هم به این صورت است که هنگامی که شما  از tile می خواهید دستگاهی را پیدا کند، با پخش کردن آهنگ توسط دستگاه مورد نظر شما موقعیت آن را به اطلاع شما می رساند.
 ردیاب دستگاه های هوشمند
اگر خارج از محدوده قرار داشته باشید، می توانید آخرین مکانی که دستگاه در آن وجود داشته را مشاهده کنید. بنابراین پیدا کردن دستگاه برای شما کمی راحت تر می شود. 
اما این تنها قابلیت های Tile نیست! جامعه بزرگتر از این هم وجود دارد. اگر دستگاه شما خارج از محدوده  باشد، می توانید از جامعه Tile بخواهید چنانچه دستگاه‌های دیگر دستگاه شما را پیدا  و یا شناسایی کرده اند، به شما اطلاع داده و مکان آن را به شما بگویند. همه چیز به صورت ناشناس انجام می‌شود یعنی شخصی که دستگاه شما را پیدا می کند، نمی داند این دستگاه متعلق به چه کسی است و شما هم نمی دانید چه کسی دستگاه شما را پیدا کرده است. فقط می توانید مکان دستگاه را مشاهده کنید تا اموال گم شده خود را پیدا کنید.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید