معرفی Huggable رباتی که همدم کودکان بیمار است

معرفی Huggable رباتی که همدم کودکان بیمار است


بسیاری از بیمارستان ها از مداخلاتی در واحدهای اطفال استفاده می کنند تا شرایط کودکان بستری شده را بهبود بخشند و با شرایط روحی سخت آن ها مبارزه کند که این اقدامات شامل بازی، آموزش ها و ایجاد حواس پرتی هایی در مراقبت های روزمره و همچنین روزهای دشوار بیماری آن ها است. این مداخلات سنتی شامل بازی های درمانی، پزشکی و نرمال سازی محیط از طریق فعالیت‌هایی مانند فعالیت‌های هنری، صنایع دستی، بازی ها و برگذاری جشن ها برای شاد کردن و بهبود روحیه آن ها است.
  خرس های رباتیک
امروزه ربات ها به حدی پیشرفت کرده اند که توقع انجام هرکاری از آن ها می رود. تا جایی که می توانند به انسان ها غذا دهند. اطلاعات بیشتر این خبر را در مقاله " ربات ها جهت غذا دادن به افراد ناتوان آموزش می بینند" بخوانید.
مطالعه منتشر شده در مجله Pediatrics، محققان آزمایشگاه رسانه ای MIT، بیمارستان کودکان بوستون و دانشگاه شمال شرقی دانشگاه Huggable، یک خرس عروسکی رباتیک را در چندین واحد اطفال در بیمارستان کودکان بوستون به منظور انجام آزمایشات مختلف و بررسی نتایج آن مستقر کردند. بیش از ۵۰ کودک بستری شده به صورت تصادفی به سه گروه تقسیم شدند که هر کدام یک مورد را آزمایش کردند. Huggable، ربات های مجازی و همچنین خرس عروسکی پرطرفدار که همه آن را با تدی بر می شناسند. از میان این سه گزینه، Huggableبه میزان بیشتری باعث بهبود روحیه بیمار شد و تاثیر فراوانی در شاد سازی کودکان داشت. 
 خرس های رباتیک برای درمان کودکان
همچنین بخوانید:
5 ربات کاربردی در حوزه سلامت
نتایج نشان داد که کودکان با Huggable احساسات مثبت بالاتری را تجربه می کنند. همچنین به میزان بیشتری از تخت خواب بیرون رفته، در اطراف حرکت می کردند، ارتباط عاطفی برقرار کرده و سوالات شخصی را از او می پرسیدند. همچنین از ربات دعوت می کردند برای دیدن خانواده آن ها بیاید. چنین نتایجی عاطفی، فیزیکی و کلامی، همه عوامل مثبتی است که می تواند به بهبود و درمان سریع تر کودکان بستری شده کمک کند چراکه روحیه کودک نقش بسیار زیادی در نتیجه درمان دارد.
محققان می گویند اگرچه این تحقیقات کوچک است اما اولین تحقیق در زمینه ربات های اجتماعی برای کودکان بیمار است. مطالعات دیگری هم در آزمایشگاه های متفاوتی انجام شده است، اما این تحقیقات روی تعداد کمی از کودکان صورت گرفته بود و یا با دقت کم و در محیط عمومی بدون شناسایی بیمار انجام شده است.
محققان بر این باورند که این ربات های اجتماعی فقط برای کمک به متخصصان بخش مراقبت طراحی شده است و برای جایگزین شدن آن ها نیست و در واقع یک همدم برای کودکان بیمار است.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید