معرفی ربات هایی که وظایف انسان ها را انجام می دهند

معرفی ربات هایی که وظایف انسان ها را انجام می دهند


 اگر هر کارخانه ای می توانست ربات های کم‌هزینه را به برنامه‌ریزی کند، در این صورت کارخانه ها می توانستند به میزان بیشتری در جهت افزایش بهره‌وری کارکنان از ربات ها استفاده کنند. از این جهت که کارکنان می توانند وظایف مختلف خود را به ربات ها بسپارند و در کارخانه ها می توانند محصولات متنوعی را تولید کنند.
مدتی قبل وال مارت اعلام کرد که قصد دارد ربات ها را جایگزین کارمندان خود کند. اطلاعات دقیق تر این موضوع را می توانید در مقاله " شرکت وال مارت قصد دارد تعداد زیادی ربات را به جای کارمندان خود استخدام کند " مطالعه کنید.
 محققان دانشگاه پردو ایده ای را که نمونه اولیه برای گوشی های هوشمند است، توسعه دادند که به کاربر اجازه می‌دهد ربات را به آسانی برای انجام یک فعالیت عادی از قبیل برداشتن وسیله ای از یک منطقه و انتقال آن به جای دیگر برنامه‌ریزی کند.
 این برنامه می تواند ربات ها را برای انجام کارهای خانگی هم به کار گیرد. در نتیجه گیاهان شما دیگر به خاطر اینکه آن ها را فراموش کرده اید از بین نمی روند. چرا که ربات ها این کار را برایتان انجام خواهند داد.
 ربات ها وظایف انسانی را انجام می دهند
محققان پوردو در ۲۳ ژوئن در سن دیاگو تحقیقاتی را روی برنامه ای  ارائه می‌دهند. این پلتفرم از طریق اداره تجاری فناوری بنیاد پژوهشی پوردو برنامه ریزی می شود و قصد دارد از آن برای استفاده تجاری بهره برداری کند.
Karthik Ramani، پروفسور Donald W. Feddersen، Purdue's Professor of Engineering، گفت: "کمپانی های کوچک نمی توانند برنامه نویسی نرم افزار و یا ربات های گران قیمت را بفروشند." ربات هایی که ما ارائه می کنیم قیمت پایینی داشاه و به گونه ای برنامه ریزی می شود که می توان آن را از طریق موبایل برنامه ریزی و هدایت کرد.
 انجام وظایف انسانی توسط ربات
استفاده از واقعیت افزوده به کاربر اجازه می دهد تا ربات را در هنگام انجام کارها و وظایف خود مشاهده کنند. واقعیت افزوده فضای واقعی را برای کاربر ایجاد می کند. همچنین این برنامه گزینه هایی را برای چگونگی انجام وظایف ارائه می دهد مانند محدودیت زمانی خاص و یا تکرار.
کاربر گوشی را از طریق یک وسیله به ربات متصل می‌کند و ربات نیاز دارد که با گوشی آشنا شود. این گوشی دقیقا مانند چشم و مغز روبات را کنترل کرده و وظایف او را انجام می دهد. تا زمانی که  گوشی به دستگاه متصل است ربات همه کارهایی را که از او انتظار دارید انجام خواهد داد.
آزمایشگاه Ramani از زمان ساخت نمونه اولیه، آن را در تنظیمات واقعی کارخانه برای ارزیابی کاربرهای مبتنی بر کاربر آزمایش کرده است. رامانی گفت که در نهایت، این برنامه یک قدم به سوی ایجاد کارخانه های هوشمند آینده است که توسط هوش مصنوعی و واقعیت افزوده تقویت شده است که کارایی و بهره وری کارکنان را افزایش می دهد و در واقع هدف تولید این ربات ها جایگزین شدن انسان ها نیست.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید