بکستر رباتی که همدم سالمندان می شود

بکستر رباتی که همدم سالمندان می شود

بحران کمبود پرستار در انگلیس سبب شده مققان به دنبال چاره ای باشند. در همین راستا عده‌ای از پژوهشگران مشغول ابداع رباتی هستند که به افراد سالمند کمک می کند فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن را انجام دهند.
 استادان و دانشجویان مقطع دکترای امپریال کالج لندن در "پرسونال رباتیکز لب"  این ربات را ساخته اند که "بکستر" نام گرفته و مجهز به دو بازو و انگشتان است که با  پرینتر سه بعدی ساخته شده اند. 
بکستر به کمک هوش مصنوعی متوجه می‌شود فرد چه زمانی نیاز به کمک دارد و همچنین با گذر زمان از مشکلات صاحب خود باخبر می‌شود و بهتر می‌تواند به او کمک کند.
 البته ربات بکستر را نخستین بار استارت آپ در سال ۲۰۱۱ میلادی ساخت و از آن زمان تاکنون تغییرات مختلفی در آن ایجاد شد.  این ربات اکنون یک صورت کارتونی و انگشتان با قابلیت های مختلف دارد. هدف از ساخت آخرین نسخه ربات ارتقای توانایی خانش حرکت ربات یا به عبارتی درک بیمار در زمانی است که نمی‌تواند از اعضای بدنش استفاده کند. در حال حاضر "بکستر" برای استفاده افراد عادی آماده نیست و محققان مشغول ارتقای قابلیت های آن هستند ربات مذکور در صورت آماده سازی به کارکنان بخش خدمات درمانی کمک شایانی می . این در حالی است که انگلیس به ۴۰ هزار پرستار نیاز دارد و پیش بینی می شود این رقم پس از  برگزیت دو برابر شود.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید