آسترو سگ رباتیک با قابلیت دریافت دستور صوتی

آسترو سگ رباتیک با قابلیت دریافت دستور صوتی

به تازگی محققان سگ رباتی که به نام "آسترو" را ابداع کرده اند که مجهز به هوش مصنوعی است و می‌تواند نسبت به دستور های ساده  صوتی واکنش نشان دهد. این سگ که با پرینتر 3 بعدی ساخته شده ۴۵ کیلوگرم وزن دارد. مبدعان این ربات محققان دانشگاه فلوریدا آتلانتیک هستند. آنها معتقدند می‌توان با توجه به هزاران سناریو مختلف ترفندهای جدید را به این ربات آموزش داد. مبدعان آن ربات معتقدند آسترو در آینده به تدریج زبان‌های مختلف، سیگنال‌های دست و سگ های دیگر را می شناسد و حتی با پهپادها یکپارچه می شود .
البته آسترو فقط سگ رباتیک نیست که تاکنون ساخته شده است. اما به نظر می‌رسد نسبت به بقیه نمونه ها واقع گرایانه باشد. جالب آنکه این ربات از قبل برنامه‌ریزی نشده و مانند یک سگ خانگی واقعی و با کمک مغز شبیه سازی شده خود فعالیت ها را می آموزد.  مغز شبیه سازی شده آسترو نیز در حقیقت یک شبکه عصبی عمیق است که با توجه به هزاران تجربه مختلف آموزش دیده است .

رونمایی از سگ رباتیک بنام آسترو با قابلیت دریافت دستورات صوتی
به این ترتیب روبات می‌تواند فعالیت‌های سودمندی را مانند انسان انجام دهد. این ربات با الهام از مغز انسان ساخته شده و با کمک ماشین یادگیری و هوش مصنوعی فعال شده است . مجهز به حسگر های مختلفی است تا با محیط واقعی ارتباط برقرار کند . از جمله حسگرهای آن عبارتند از دوربین ها، میکروفون ، حسگر گاز و تصویربرداری راداری.
 همچنین سگ رباتیک می‌تواند در زمین ناهموار حرکت کند .اطلاعات حسگرها به شبکه عصبی ربات یا مغز آن وارد می‌شود. مغز آسترو نیز با چند واحد پردازش گرافیکی nvidia jetson tx2 فعال می شود . به این ترتیب سگ رباتیک می‌تواند در هر ثانیه حدود ۴ هزار میلیارد پردازش انجام دهد.

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید