4 گجت کاربردی که می توانند به بیدار شدن کمک کنند

4 گجت کاربردی که می توانند به بیدار شدن کمک کنند

خارج شدن از تخت می تواند یکی از سخت ترین چالش های روز باشد، اما فناوری می تواند به آن کمک بسیار زیادی کند. منظور ما گوشی های هوشمند نیست. زنگ هشدار گوشی هوشمند را که سالهاست به آن متکی هستید متوقف کنید و با استفاده از یکی از گجت های زیر، بدار شدن را برای خود راحت تر کنید.

لامپ های هوشمند

لامپ های هوشمند این امکان را می دهد تا علاوه بر آنکه با استفاده از گوشی های هوشمند آن ها را روشن و خاموش کنید، برای آن ها برنامه ریزی کنید. لامپ های هوشمند با ویژگی های مختلفی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا با استفاده از زمان بندی و تغییر رنگ آنها بتوانید راحت تر از خواب بیدار شوید. 
 این لامپ ها حالتی همانند طلوع خورشید را با تدریجی روشن شدن ایجاد می کنند. برخی از این لامپ ها مانند لامپهای philips Hue می توانند ساعت طلوع خورشید را پیدا کرده و بر اساس آن خود را برنامه‌ریزی کنند.  برای استفاده از این لامپ ها مجبور نیستید که حتما مطابق با ریتم روز آنها را برنامه ریزی کنید و شاید کار شما به گونه‌ای باشد که با ریتم شبانه روز متفاوت باشد. کافیست که برای این لامپ‌ها تعیین کنید چه زمانی می خواهید بیدار شوید تا خود را بر اساس آن تنظیم کنند. این لامپ با توجه به برنامه تنظیم شده به طور تدریجی اتاق را با نور پر می کنند تا بتوانید راحت تر بیدار شوید. 
 لامپ هوشمند

ساعت های هوشمند یا ردیاب های تناسب اندام

مزایای استفاده از ساعت های هوشمند یا ردیاب های تناسب اندام برای بیدار شدن دو برابر شده است .آنها می توانند مراحل مختلف خواب را نظارت کنند و  بازخورد کیفیت خواب شما را ارائه دهند. علاوه بر آن می‌توانند با استفاده از یک ویبره کوچک  به جای استفاده از آلارم به راحتی شما را بیدار کنند. گجت های پوشیدنی می توانند حرکات شما را در شب بررسی کنند و متوجه شوند که چه زمان خواب عمیق را تجربه می کنید و با توجه به آن بهترین زمان برای بیدار شدن را ارائه دهند. 
 ردیاب تناسب اندام
بیشتر بخوانید:
سرویس جدید اطلاعیه های صوتی الکسا بر روی تمام دستگاه های متصل به الکسا فعال می شود

هشدار ساعت رادیو

اگر خیلی اهل فن آوری های مدرن نیستید و یا به دکورهای قدیمی علاقه دارید این بهترین گزینه برای شماست. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که یک رادیو می‌تواند بسیار بهتر از تلفن همراه شما برای بیدار کردن استفاده شود: باید حتماً از رختخواب خود بیرون بیاید و آن را خاموش کنید. می‌تواند تیتر خبرهای داغ روز و آهنگ مورد علاقه خود را بشنوید. با استفاده از رادیو می‌توانید تلفن همراه خود را در اتاق دیگر قرار داده و شب را به آرامی سپری کنید. 
 هشدار ساعت رادیو
برخی از ویژگی های این ساعت های رادیویی بستگی به مدل های آن دارند. برخی از آنها دارای نورخورشید یکپارچه و برخی دارای زنگ هشداری هستند که به تدریج تغییر می کند تا بتوانند به راحتی شما را از خواب بیدار کند. همچنین می توانید از ساعت های رادیویی که مخصوص خارج از منزل هستند برای مواردی که بیرون از منزل هستید استفاده کنید و با استفاده از آنها به روتین خواب خود حتی در بیرون از منزل ادامه دهید. این ساعت های رادیویی علاوه بر آنکه به بیدار کردن افراد کمک می کنند آنها را با خبر های روز آشنا کرده و برای افراد می توانند موسیقی پخش کنند، بدون آن که از باتری گوشی هوشمند شما چیزی کم شود.

اسپیکر های هوشمند

اسپیکر های هوشمند به وسیله ای تبدیل شدند که تقریبا برای هر کاری می توان از آن استفاده کرد. ابتدایی ترین کاری که این بلندگو ها می توانند برای شما انجام دهند این است که یک زنگ تکراری برای زمانی که انتخاب می‌کنید پخش کنند تا به وسیله آن بتواند تلفن همراه خود را در اتاق دیگری نگه دارید و در طول شب نگران امواج آن نباشید. این اسپیکر های هوشمند می توانند مطابق با روتین شما عمل کنند. برای مثال می توانید با استفاده از آن ها چراغ ها را روشن کنید، اخبار را بشنوید و شروع به گوش دادن پادکست مورد علاقه خود کنید و یا در هنگام بیدارشدن آهنگ مورد علاقه خود را گوش کنید. تمام این موارد با استفاده از فرمان صوتی انجام می شود.
اسپیکر هوشمند

برای درج نظر و یا طرح سوالات خود لطفا در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید

نظرات کاربران

برای این مطلب تاکنون نظری ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید